Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Tényleg utálják Iránt a...

Tényleg utálják Iránt a szomszédos arab országok?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, hogy nyáron pl. Szaúd-Arábia bejelentette, hogy átengedi a légterét Izraelnek, hogy az csapást tudjon mérni Iránra...
2010. okt. 1. 19:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Maximum a vele szomszédos arab országok kormányai utálják.


Egyszerűen azért mert ha megnézed Iránon, plusz még talán Szírián kívül minden közel-keleti ország minimum az USA hű szövetségese és talpnyalója. A szaudi királyt inkább vezetik az USA-beli szövetségesei, mint a saját és az országa véleménye.

2010. okt. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ja és amugy Szaud Arábia valóban átengedte a hadi bázisait és légterét egyaránt Izraelnek.

Hát...azt tesznek amit Amerika mondd.

2010. okt. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A helyzet ugyanaz, mint MO es Szlovakia, MO es Romania kozott. Mindannyian keresztenyek vagyunk, megsem rajongunk egymasert.

A tortenelem folyaman allando hatarvitak voltak (vannak) a szomszedos orszagokkal (kurdok, Irak, ormenyek, torokok, stb). Az utobbi evtizedekben Irak, Iran, Torokorszag azon vetelkednek, hogy ki legyen az iszlam politikai vezere, szoval ok sem jobbak a Deakne vasznanal.

2010. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
59%

"Egyszerűen azért mert ha megnézed Iránon, plusz még talán Szírián kívül minden közel-keleti ország minimum az USA hű szövetségese és talpnyalója. "


Persze, de rá is vannak szorulva, ha etetni kívánják a népüket. Az összes közel-keleti iszlám ország nagyban rászorul a Nyugattól vásárolt élelmiszerre, mivel a lakóterületük eltartóképességét rég túlszaporodták. Ezért komoly kenyértörésre egyik sem vinné a dolgot Amerikával.

2010. okt. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Tényleg utálják Iránt a szomszédos arab országok?"


Iránnal 1 db arab ország határos: Irak. A többes szám indokolatlan. Az viszont tény, hogy 1980-88-ban Irak és Irán háborút vívott egymással.


Országok egyébként nem szokták utálni egymást. Emberek szokták.


"Úgy tudom, hogy nyáron pl. Szaúd-Arábia bejelentette, hogy átengedi a légterét Izraelnek"


Szaúd-Arábia Izrael és az USA szövetségese.

2010. okt. 4. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
73%

02:40

Nezd meg a terkepet: [link]

Ird be: Iran

2010. okt. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
67%

Na bakker, azt hinné az ember, hogy itt a GyIK-en mindenféle agymosott ember van, akikben csak egy a közös, hogy a mainsteam amerikai maszlagot nem veszik be.


Igen megvan köztük a síita-szunnita ellentét, de a két felekezet között csak ott erős, az ellentét, ahol együtt élnek (magyarán mondva Irakban). Csak egy példa: Észak-Írországban utálják egymást a katolikusok meg a protestánsok, de ez nem jelenti azt, hogy pl. a katolikus írek szemben állnának a protestáns Svédországgal.


Az iráni sah hatalmát azért döntötték meg, mert a nép érdekeivel ellentétesen cselekedett, azóta sokkal demokratikusabb Irán, bár még így is fényévekre van a demokráciától.


Irán nem támogatja a nemzetközi terrorizmust. Ezt a mantrát nagyon jól elhintették köztetek, pedig ez egyáltalán nem igaz.


Az iraki-iráni háború 1980-ban azután tört ki, hogy győzött a forradalom Iránban 1979. A történet hátterében az áll, hogy miután az USÁ-t kiebrudalták Iránból, gyorsan hatalomrasegítették a bábjukat Szaddam Husszeint (!) felfegyverezték őket biológiai és vegyi fegyverekkel és Szaddam seregei nem féltek bevetni ezeket. (Na ez az igazi terrorizmus!) A háború 8 éve alatt 500ezer-1milló iráni halt meg. A támadások kegyetlensége a mai napig mély sebet jelent az irániak számára, a mai napig is ki vannak téve a városokban a háború aldozatainak emlékét hirdető óriásplakátok.

(Mindeközben Husszein a saját népét is irtotta. Főleg persze a síita arabokat, meg a szunnita kurdokat.) Aki azt állítja, hogy az agresszív iráni külpolitika vezetett ehhez a háborúhoz, az valószínűleg bolondgombát evett.


Manapság Irán a Közel-Kelet nagyhatalma akar lenni, ezért is támogatja a Hezbollachot, ami tudjuk, terrorszervezet, csak ne felejtsük el, hogy Izrael létrejöttét is a cionisták terrorszezetei érték el, a terroristák közül kerültek ki Izrael állam első vezetői is (még Ariel Sharon is közéjük tartozott.)

Szóval azért is Izrael-ellenes, mert ez népszerű a Közel-Keleten és szövetségesekre van szüksége.


A k-k-i arab országok jórésze kivéve talán Libanont és Egyiptomot sokkal antidemokratikusabb. Azoknak az országoknak a külpolitikáját az uralkodók határozzák meg.

Hiába népszerű tehát Irán az arab országok lakosságának körében, pl. az emlegetett Szaud-Arábiával nagyon ellenséges a viszonyuk, mert a szaudi uralkodó érdeke a status quo fenntartása (ezért Amerika- és Izrael-barát) és fél, hogy egy megerősödő Irán beleköp a levesükbe. (Ezt elkerülendő sújtják részben teljesen indokolatlan szankciókkal Iránt.)


Nem vagyok elájulva Irántól, de osztom a közel-keleti lakosság többségének véleményét.

2010. okt. 14. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!