Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Angol gyarmatokat még...

Az Angol gyarmatokat még mindig Anglia irányítja?

Figyelt kérdés

Csak azon gondolkoztam, hogy a fél világot kb anglia gyarmatosította egy időben, ezért van csomó afrikai országban jobb oldali közlekedés a mai napig, meg hivatalos nyelv mint angol, de mi a helyzet most, a 21. században? Anglia az egyik legelfogadóbb és leg PC-b ország, de ehhez képest a google szerint a mai napig vannak aktív gyarmataik.


Akkor most ez hogy van pontosan? Ez is olyan már, mint mondjuk a svéd király, hogy ugyan van csak már inkább dísz mintsem bármiféle jelentős dolog, és saját kormányuk van meg saját döntéseik, vagy a mai napig anglia mozgatja a szálakat a háttérből? (ne keverjünk most bele más összeesküvés elméleteket).



2022. dec. 19. 00:11
 1/7 anonim ***** válasza:
72%
Miről beszélsz kérdező? A britek mára csak noname szigeket felett rendelkeznek teljeskörű hatalommal, ahol előttük szinte senki sem élt.
2022. dec. 19. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
hát pl Gibraltár is angol gyarmat a mai napig elvileg, ami nem egy sziget és 35 ezren laknak ott. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, azért is kérdeztem itt, hogy pontosan hogy működnek ezek
2022. dec. 19. 00:22
 3/7 anonim ***** válasza:

[link]

"Brit Nemzetközösség (Commonwealth)

Olyan nemzetek és függő területek társulása, amelyeket lazán összeköt a hajdani brit birodalomhoz való tartozás történelmi öröksége és az ebből fakadó közös érdekek. A brit uralkodó a Nemzetközösség szimbolikus feje.

A Nemzetközösségbe 53 önálló állam, valamint különböző gyarmatok és protektorátusok sora tartozik. Tagjai: az Egyesült Királyság, valamint 15 olyan állam, amelyik elismeri államfőjeként – főkormányzói képviselettel a brit uralkodót: Antigua és Barbuda, Ausztrália, Bahama, Barbados, Belize, Grenada, Jamaika, Kanada, Pápua-Új-Guinea, Saint Kitts és Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent-Grenadines, Salamon-szigetek, Tuvalu s Új-Zéland. Ezen kívül 37 olyan ország, amelynek önálló államfője van: Bangladesh, Botswana, Brunei, Ciprus, Dél-Afrika, Dominika, Gambia, Ghana, Guyana, India, Kamerun, Kenya, Kiribati, Lesotho, Malawi, Malaysia, Maldiv-szigetek, Málta, Mauritius, Mozambik, Namíbia, Nauru (különleges tag), Nigéria (tagságát 1995 novemberében felfüggesztették), Nyugat-Szamoa, Pakisztán, Seychelles-szigetek, Sierra Leone, Szingapúr, Sri Lanka, Szváziföld, Tanzánia, Tonga, Trinidad-Tobago, Uganda, Vanuatu, Zambia és Zimbabwe.

A Nemzetközösség tagállamai közti konzultációt a miniszterelnökök és pénzügyminiszterek tanácskozásai révén oldják meg, illetve ezenkívül működik egy állandó titkársága is. A tagok gazdasági, tudományos, oktatási, pénzügyi, jogi és katonai ügyekben folytatnak egyeztetést és kísérlik meg politikai irányvonaluk összehangolását."

2022. dec. 19. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
39%
Még Kanada királya is Szatyros Karcsi.
2022. dec. 19. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ráadásul ezek a "gyarmatok" kiléphetnek a nemzetközösségből ha akarnak ahogy történt is ilyen a közelmultban
2022. dec. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kürasszír ***** válasza:

Kedves kérdező!


A briteknek már nincsenek gyarmataik.


Az olyan területek, mint Gibraltár, vagy a Falkland-szigetek "külbirtokok", belső önkormányzattal rendelkeznek, csak a hadügy és a külügy áll a brit kormány irányítása alatt. Ugyanakkor ezt a belső önkormányzat bármikor felfüggesztheti a brit kormány, és közvetlen brit irányítást vezethet be.


Jelenleg Hollandiának és Franciaországnak egyébként sokkal jelentősebb ilyen tengerentúli területei vannak, mint a briteknek.

2022. dec. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 kürasszír ***** válasza:

# 3 # 4 # 5


Kicsit összekevered a dolgokat.


1.) Van a Nemzetközösség (Commonwealth), ami egy igen laza, jelképes szervezet, tagjai főleg, de nem kizárólag volt brit gyarmatok. Tagállamainak Nagy többsége köztársaság.


2.) Vannak a Nagy-Britanniával perszonálunióban álló nemzetközösségi monarchiák (Commonwealth Realms), amelyek uralkodója III. Károly király, ilyen például Kanada, Ausztrália, vagy Új-Zéland. Ezeket a közös király személye köti össze, de amúgy független államok.


3.) Vannak Nagy-Britannia tengerentúli külbirtokai, amelyek jelenleg is brit fennhatóság alatt állnak, mint Gibraltár, Bermuda, Kajmán-szigetek, stb. Ezek az Egyesült Királyság részei mai is.

2022. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!