Miért éri meg Európát gazdaságilag bedönteni Ukrajna miatt?
#6 "a gáz Magyarországon drágább, mint a piacon... csak mondom...:D"
Nem igaz. Miért kell hülyeségeket leírni?
6# "gáz Magyarországon drágább, mint a piacon... csak mondom...:D"
Ja....most novemberben, csak hogy amikor a gázt be kellett szerezni ( nem csak Magyarországnak, azaz nyáron!), akkor mennyi is volt??
Tudod ez úgy megy, hogy az olcsó gáz azért "olcsó" most, mert most nincs rá kereslet!
Majd nézd meg jövő tavasszal, nyáron....és gondolkozz kicsit józan paraszti ésszel.
#12 Nem kell ahhoz tavaszig várni. Pár hónap alatt lefogynak a készletek a tározókban és már nem jön gáz az oroszoktól sem olcsón, sem drágán. Februárra nagy gondok lesznek több országban, mert vagy az ipar áll le a gázhiány miatt vagy a lakosságnak nem jut elég, vagy az állam nem tudja azt a pluszt fizetni amivel most támogatja végre a lakosságot hogy fizetni tudják a megemelt számláikat.
Sajnos mindennek ránk is hatása lesz, durva. Aztán majd megint jönnek azzal, hogy a zorbánék így meg úgy, miközben pont annak a hatása fog itt ismét károkat okozni amit ott elqrtak. Nem kicsit, nagyon!
#14 Tudom, látom, hogy szeretitek ezt ismételgetni, de akkor is tény, hogy a tőzsdei árak nem a konkrét döntésekre hanem a szándékokra, a kiszámíthatatlanságra reagálnak és a földgáz ára az elhibázott nyugati beszerzések miatt megháromszorozódott már tavaly, majd amikor a háborút követően bedobták májusban, hogy szankció alá vonhatják, az ár az egekbe ugrott.
Nem az oroszok játszottak a háború előtt a gáz árával, éppen hogy azt akarták, hogy stabil, hosszútávú szerződéseket kössenek velük. Azért épült meg az északi áramlat kettő, hogy növekedhessen a beszállítható mennyiség. Márpedig ha nő a piacon kínált mennyiség az lefelé nyomja az árat, nem felfelé. Nem az oroszok voltak akik nem engedélyezték a vezeték megindítását. Nem az oroszok voltak akik a hosszabb szerződések helyett a tőzsdén szereztek be rövid távokon gázt a fogyasztóiknak.
"Nálunk meg az elcseszett monetáris, gazdasági, politikai intézkedések végett ugrott ennyire meg az infláció. "
Nem, nem ilyen miatt.
Az infláció 2010 után szépen csökkent, 2014-15-re a válság következményeként szinte eltűnt, majd mivel újra volt pénze az embereknek ismét kevéssé növekedett, 2020-ra 3,8% volt. 2021-re lett magasabb, de az is még 5% alatti, pedig már beindult az energia és üzemanyag árak emelkedése.
Ha 10 éven keresztül ugyanaz a monetáris és gazdaságpolitika mérsékelt inflációval járt miért hiszed azt, hogy hírtelem más eredményt hozott 2022-re? Miért nem hiszed azt el, hogy ha az infláció nálunk pont akkor kezdett el extra méretben növekedni, mint a többi európai országban, akkor ugyanaz a kiváltó oka is? Vagy az gondolod a magyar gazdaságpolitika miatt volt az észteknél 20% feletti infláció és a magyar monetáris politika miatt adósodnak el a nyugati tagországok, a magyar döntések miatt nőtt rekord magasra az infláció az eurozónában, Németországban?
Fogalmad sincsen arról mi történt valójában, különben nem írnál le ilyen blődségeket.
Europai gázmennyiség 40%a orosz... ezt az Unio bacta el, hogy hagyta magát rávenni az "olcso orosz gázra"
Magyarország meg 85%... ha nincs orosz gáz gyakorlatilag leáll minden. Ezt meg Orbán bacta el.
Diverzifikálni kellett volna, és nem egyetlenegy országra bizni Europa jővőjét.
#16 "Magyarország meg 85%... ha nincs orosz gáz gyakorlatilag leáll minden. Ezt meg Orbán bacta el."
Aha.
Akkor most várom ahogy szépen bemutatod, hogy itt Európa közepén, távol minden tengerparttól, mégis honnan lehetne máshonnan földgázt beszerezni, mikor kiépítették az elmúlt években minden szomszédos ország határáig a magyar vezetéket, elkészítették az interkonnektorokat, amivel rá lehetne csatlakozni máshonnan jövő gázra de a szomszédos országok egyike sem építette tovább egy másféle forrásig?
Hogy mit kellett volna tenni, mikor a magyar kormány kezdeményezéseit az orosz gáz alternatívájának kiépítésére maga az unió kaszálta el, mint a Nabucco projektjét, amit kiemelt beruházássá tettek még 2010-ben, vagy mikor az amerikaiak nem voltak ajlandóak beindítani a romániai gázkitermelést, miközben az is jó alternatíbva lehetett volna.
Szóval, várom ahogy bemutatod, mit is kellett volna másképpen csinálnia Orbánéknak, honnan jöhetne most gáz?
magyarorzságra Szlovéniát kivéve minden szomszédos ország felől jön gázvezeték...
Gondoltam szólok a #19 nek.
Lehetne venni máshonnan is gázt, amit az adriai tenger felől jönne csövön, vagy nyugat felől is, de Orbán ragazskodik az orosz gázhoz, és ezáltal ragazskodik ahoz hogy Putyin csicskája maradjon ezáltal.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!