Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Bajorország sikeresebb lenne...

Bajorország sikeresebb lenne önálló államként, mint Németország részeként?

Figyelt kérdés

2022. nov. 9. 20:28
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Ezeknek a kérdéseknek mi értelme?
2022. nov. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%
Lehet, de az is lehet, hogy nem. Hülye kérdés, semmi értelme.
2022. nov. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
16%
Igen, főleg, hogy a bajor az egy teljesen más nép, mint a német.
2022. nov. 9. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
37%
Egyébként gdp-ben is csak Berlin előzi meg.
2022. nov. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
66%

Ha Bajorország „kilépne” a Német Szövetségi Köztársaságból azzal saját halálos ítéletét írná alá. A mai világban egy új állam nagyon nehezen tudd érvényesülni. Újra nemzetközi szerződéseket kell kötni különböző országgokkal, újra be kell nyújtania csatlakozási kérelmüket minden szervezetnél, s ezek nem egyik napról a másikra történek, hanem hosszú évek folyamata. Addig meg bármi történhet. Főleg, ha Európában és máshol sem ismerik el, mint független, szuverén állam, ezért nem tudna létre jönni diplomáciai kapcsolat országokkal, nem működne az export és import azaz a nemzetközi kereskedelem. Az is kérdéses, hogy ilyen esetben megtarthatnák-e az eurót, mint fizetőeszközt ha igen -és az következik be amit írtam-, az egész euróövezetet képes lenne romba dönteni, ha meg újat vezetnének be (pl. bajor márkát) akkor meg hatalmas infláció lenne az országban.


Persze nem vagyok gazdasági szakértő, lehet nem így történne, de elég abba belegondolni, hogy Németország nem fogja elismerni szuverén államként, ha Európa legerősebb gazdasága és EU „feje” nem ismeri el, akkor ez elmond mindent, hogy mennyi ideig bírnák. Németország -lehet nehezen-, de túl tudná élni Bajorország elvesztését, de a bajorok nem tudnak a Német Szövetség nélkül élni.

2022. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Amúgy az Ukrajnai balhé körül egy valami biztos kideeült: az elEU tud gyorsan és határozott lenni. Ha akar. Szankciót tud meghozni, nem gazdasági javak, hanem politikai alapokon. Az EU nem csupán gazdasági társulat.

Bajorország függetlenedne, felvennék az EU-ba.

Ilyenkor ne Koszovóhoz mérjük, hanem mondjuk Skóciához, aki talán hamarosam csatlakozik is

2022. nov. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
80%

Németország az EU feje, nem fogja soha elismerni Bajorországot független államként és a csatlakozásukat is vétózná. S bizton állítom, a többi európai nagyhatalmak sem ismernék el szuverén országként.


Skócia esete azért más, mert az Egyesült Királyság (angolok) hiába nem ismernék el független államként akkor sem tudná megállítani, hogy az EU-hoz csatlakozzanak, mivel az Egyesült Királyság nem az EU tagja. Ha az Egyesült Királyság az EU része maradt volna, akkor nem akarnának függetlenedni a skótók.


A legjobb példa inkább Katalónia esette. Spanyolország EU tag, Katalónia függetlenedni akar, a spanyolok nem akarják, az EU válasza az volt, hogy ez spanyol belügy ezért nem avatkoznak be. Az EU azt az elvet vallja, hogy egység kell és stabilitás, nem pedig megosztottság és széttagoltság. Bajorország kiválása pedig az utóbbi lenne. Ráadásul még az sem biztos, hogy a bajorok maguk akarnának-e EU tagok lenni, hiszen mi értelme van a függetlenedésnek amikor annak az országnak a része, ami Európa legnagyobb gazdaságával rendelkezik? A nacionalista bajorok, például pont azért akarnak független Bajorországot, mert nem szeretik az EU-t, a liberális bajorok és a bevándorlók pedig nem akarnak elválni Németországtól.


A szankciók és a csatlakozási folyamat két külön dolog. A szankciókat párhónap alatt életbe lehet léptetni, hiszen ez a lényegük. Ha nem hirtelen vezetnék be, akkor semmi értelme nem lenne. A csatlakozási folyamat pedig évekbe telik, ezért sem lesz Ukrajna egy-két éven belül EU tagok, hiszen rengeteg mindenek meg kell felelni. Mikor mi csatlakoztunk akkor nagyon kevés kritérium volt, ma már sokkal több. Az egyik legfontosabb kritérium pedig a működő képes piacgazdaság és képesség az Unión belüli versenyviszonyokkal és piaci erőkkel való megbirkózás. Ha nem ehhez tartanák magukat, hanem tényleg mindent politikai alapon hoznának, akkor az egész EU szétesne, mert boldog boldogtalan országot is felvennének, minden tag csatlakozna az eurózónához és bumm, volt nincs EU.

2022. nov. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
64%
#4 Berlin egy szarkupac, nem pénzt termel, hanem nyeli azt vagy 40 éve, akárhogy próbálják helyrepofozni.
2022. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez tényleg komplex dolog, nem viccből írom. Akkor derülne ki, ha ezt meglépnék.
2023. júl. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát ja...
máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!