Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Finnország, Norvégia és...

Finnország, Norvégia és Ukrajna miért akar a NATO-hoz csatlakozni?

Figyelt kérdés

Ugye azt mondják, hogy ez szavatolja, hogy az oroszok ne támadják meg őket, ugyanakkor ugyanazok a Nyugati es ukran politikusok azt is mondják, hogy azért szükséges a NATO proxi háborúja Ukrajnában, mert ha nem lenne, az oroszok Ukrajna után a Baltikumot és Magyarországot is elfoglalnák, tehát NATO országokat.

Ez paradoxon. Most akkor mi van???



2022. okt. 26. 12:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

10: valóban nincs, azért lépnek be, hogy a NATO megvédje őket, illetve, hogy az oroszokat visszatartsa ez


Az ukránokat is azért kell segíteni, hogy ne kapjanak vérszemet az oroszok azzal, hogy simán elfoglalják, visszatartó erő a további terjeszkedés ellen.

2022. okt. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

#8

Persze.

"„Az Ukrajnáért vívott ütközet Európáért vívott ütközet. Ha Putyint ott nem állítják meg, akkor továbbmegy” – figyelmeztetett a múlt héten Gabrielius Landsbergis litván külügyminiszter Lloyd Austin amerikai védelmi miniszterrel tartott közös sajtótájékoztatóján." - Szabad Európa.


[link]


[link]


[link]


Lengyelek, litvánok, románok, ukránok szerint így van.

Vagy miért folynak bele a háborúba a mainstream media szerint a nyugatiak ?

2022. okt. 26. 12:48
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
A NATO egyfajta biztonságot ad, de attól még nem nyújt 100%-os védelmet. Alakulhatnak akár úgy is a dolgok, hogy megtámadjanak egy NATO tagot. Amennyiben már most, az elején megállítjuk az oroszokat, úgy erre jóval kevesebb lenne az esély hosszabb távon. Nincs ebben semmi paradoxon, egyszerűen csak próbál mindenki hosszabb távra tervezni. Ami rá is fér Európára, mert például az energiaellátás terén nem volt eléggé előrelátó.
2022. okt. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
#10 Tehát akkor lenyegeben mindegy, hogy NATO tag-e egy ország, ugyanúgy megtámadja az orosz, mintha nem lenne az. Jó tudni. Már csak azt nem értem miért tiltakoztak annyira az oroszok, hogy NATO tagok legyenek a kerdesben említett orszagok.
2022. okt. 26. 13:01
 15/26 A kérdező kommentje:

#13 mi volt a gond az energia ellátással ?

A legolcsóbb es legjobb alternatívát választották. Most az, hogy lemondtak az olcsó gázról azért mert két ország, amihez semmi közük háborúzik, az az EU hülyesége.

Valahogy a közel keleti olajról nem mond le senki, holott eléggé véres. Vagy most készülnek Azerbajdzsántól fosszílis energiat vasarolni, miközben megtámadtak egy szuverén országot.

2022. okt. 26. 13:03
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

#15: Az volt a gond az energiaellátással, hogy nem volt eléggé diverzifikált, ezáltal kiszolgáltatottá tett.

A gázról nem mondott le senki, Oroszország jóvoltából felmentek az árak, ennyi történt. Ehhez még csak szankciók sem kellettek, már a háború előtt elkezdtek jócskán emelkedni.

2022. okt. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Ilyen esetben értelmezhető úgy a dolog, hogyha nem állítják meg és továbbmegy (szerintem nem menne tovább), akkor szükség van a szövetségi rendszerre a védekezéshez. Ez egyszerűen nem egy paradoxon.
2022. okt. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
82%

"Tehát akkor lenyegeben mindegy, hogy NATO tag-e egy ország, ugyanúgy megtámadja az orosz, mintha nem lenne az. Jó tudni."


Miért, te hogy képzeled el? Belép egy ország a nato-ba és onnantól láthatatlan energiapajzs védi és lepattannak róla a lövedékek?

Komolyan nem értem a logikádat, miétt ne lehetne megtámadni egy nato országot?

Nyilván kisebb kedve lesz ehhez bárkinek mert a retorzió sokkal súlyosabb mint egy magányos ország esetében, de nem, a NATO nem valamiféle mágikus erőtér amit fizikai képtelenség megtámadni.

2022. okt. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Azert nem, mert világháborút senki sem kockaztatni, nem veletlen, hogy ez soha nem fordult elő. Vagy szerinted miért akart Ukrajna NATO tag lenni meg a többi orszag is? Nem azert hogy szavatolja a biztonságát?
2022. okt. 26. 13:27
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

#19

Ugye tudod, hogy van különbség a "lehetetlen" és a "kicsi az esélye" között?

A nato nem varázslattal szavatolja a biztonságot hanem azzal, hogy komolyabb a válaszcsapás. Aztán ez vagy visszatartja a támadót vagy nem.

Nem értem mit nem értesz...

2022. okt. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!