Az elmúlt tíz év során milyen hatással lett a brit gazdaságra hogy kiléptek az EU-ból?
2012-ben ez még csak felvetés volt: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..
Bár még korai ítélkezni, a 2020-as GDP-hez képest a mostani 0,6%-kal alacsonyabb (a világ GDP-jéhez viszonyítva).
#3
Késő a bánat, Nagy-Britanniát a következő 100 évben már akkor se venné vissza az EU, ha beadnák a felvételi kérelmüket. De egy esetlegesen függetlenné váló Skócia az más, ők jöhetnek.
#5
És a rokonaid mégis miből gondolják hogy az EU-ban alacsonyabbak az "energiaszámlák", tévét nem nézik hogy milyen tüntetések és sztrájkok vannak pld. a franciáknál? Pedig EU!
6-os, benne van a válasz abban, amit irtam!
A cégek vonulnak ki Angliából. Legalábbis abból a szempontból, hogy egy azokat a központokat, amiket EUR-ós alapon irányitottak, átrakták Párizsba és Berlinbe, a nem eurósokat meg Varsóba helyezték át. Nagyon sok cég központja volt Angliába a Brexit előtt, ami rohadt sok embernek adott munkát. No, többek között ezzel nem számoltak és erre mondják ma, hogy hiba volt példáúl, ezért mondják, hogy jobb lenne visszajönni!
1974 óta nem volt ilyen alacsony a munkanélküliség Nagy-Britanniában: 3,5 %.
Forrás: [link]
Tudom hogy ez nem vígasztalja azt akinek a munkaadója átcuccolt a kontinensre, meg ettől még magasak a megélhetési költségek, de tény hogy a brit gazdaság problémája a munkaerőhiány (aminek részben a brexit is oka)
8: nagyon nem mindegy, hogy ha valaki pl. egy pénzügyi vagy hasonló cégnél veszíti el az állását, akkor hasonló munkát talál, vagy takarítóit
Az állások száma önmagában nem mond semmit erről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!