Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Putyin csak az USA-nak tett...

Putyin csak az USA-nak tett jót azzal, hogy elzárta a gázt Európa felé?

Figyelt kérdés

Ezzel ugye az EU-n ütött, de az oroszoknak is fáklyázni kell a gázt, ami nem jön erre, mert másfelé nem tudnak ilyen kapacitásban szállítani, mert nincs ennyi cső, az USA viszont így drágán el tudja adni az LNG-t az EU-nak az orosz gáz helyett.


Ugye a gázra nincs szankció, az jöhetett volna, de Putyin az elzárással praktikusan a legnagyobb ellenségét segítette piachoz, hogy átvegye az orosz gáz EU-s piacát, és az EU-t arra kényszerítette, hogy inkább az USA-tól vegyen gázt, mint tőle.


Szóval ezzel a lépésével leginkább az USA-t segítette, nemde?


2022. okt. 17. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
91%
Ezzel leginkább a karbonsemlegességre történő átállást segítette. Európa nem fog még egyszer olyan függőséget kialakítani ( Magyaországot leszámítva ) ami ekkora ütést jelent az EU gazdaságának.
2022. okt. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
48%

#1 Igaziból nem sok esélyünk van, nem függni senkitől. A napelemek meg Kínához kapcsolódnak.


Nekem amúgy folyton az az érzésem, hogy Kína jár hosszútávon legjobban az orosz-ukrán háborúval, mert az oroszok is meggyengülnek (akik ugye egy elég erős féket jelentettek eddig), meg amúgy mindenki a napelemekre és egyéb alternatív erőforrásokra fog átállni.


Mióta kb. 90%-ban uralják a napenergia szektort, azóta nagyon zöldek és karbon semlegesek lettek, előtte hallani sem akartak róla.

2022. okt. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

"Ezzel leginkább a karbonsemlegességre történő átállást segítette. Európa nem fog még egyszer olyan függőséget kialakítani ( Magyaországot leszámítva ) ami ekkora ütést jelent az EU gazdaságának."


kezdjük ott, hogy a "zöld átállás" előtt ez a probléma nem is létezett

de ne aggódj, majd szépen összeveszünk a lítiumtermelő országokkal, hogy aztán megint az orbán legyen a hibás azért is

2022. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak lítium-ion akku és napelem van a gázon túl, bár ezek is fontosak.

A németeknél valami 45-50% az orosz import gáz aránya az ország teljes fogyasztásában véve. Ha belefognak egy lakossági és közösségi rendszerkorszerűsítésbe akkor a lakossági oldalról ki lehet váltani a földgáz jelentős részét.

Német adatokat nem fogok kikeresni, de hogy tiszta legyen: Magyarországon egy átfogó fűtés- és szigeteléskorszerűsítéssel a lakossági gázfogyasztás 40%-kal csökkenthető lenne! ( legalábbis Holoda Attila szerint ) Magyarország éves gázfogyasztása 10,5milliárd köbméter ebből a lakossági felhasználás 3,2-3,5 milliárd köbméter. Ha ezt le lehetne tolni 40%-kal akkor a lakossági fogyasztás csak fél milliárd köbméterrel lenne több, mint a haza kitermelés! És akkor csak annyit tettük, hogy a lakossági fogyasztóknál korszerűsítettünk és ezzel csökkentettük a felhasználást.


De vannak más lehetőségeink is, új lakásoknál és házaknál meg lehet oldani elektromosan a hűtést/fűtést, lehet államilag támogatni a nulla fogyasztásra és a passzívházra építést. Erre szolgáltak volna azok az uniós források amiket az állam eltapsolt másra.


Demagógia lvl99: a stadionokra és sportra eltapsolt pénzekből lehetett volna fordítani pl arra, hogy új energiatakarékos közintézményeket építsünk fel. Pl a régi, energetikailag kegyetlen fos iskolák, önkorműnyzati épületek helyett olyan modern épületeket, amik energetikailag jobbak, gazdaságosan fentarthatóak és mellette még használni is jobb ezeket. Itt már nem kell leválni a gázról, de ilyen közintézményeknél a modern technológiákkal el lehet érni, hogy a gáz(vagy energia)fogyasztás a harmadára csökkenjen.


A zöld átállás nem csak azt jelenti, hogy a gázról/szénről/olajról váltunk napelemre és szélkerékre aztán este szélcsendben gyertyafény mellett nézzük a TV-t...


Ez azt jelentené, hogy modernizációval olyan alacsonyra visszük a karbonlábnyomot amennyire ésszerű keretek között lehet. A magyarországon gyártott hőszigeteléssel, az ellenáramú hőcserélős szellőztetőrendszerekkel és a többi épületgépészeti dologgal még nem építünk ki kínai függőséget.


Napelemek tekintetében viszont igen, de ez globális jelenség, ezzel nem nagyon lehet mit kezdeni. A nappal üzemelő intézményknél pl tökéletesen jól üzemelnének kiegészítő energiaforrásként a napelemek és időn az is megtörténik amit nyáron poénból vetettem fel: elkezdik államilag átmozgatni a téli tanítási napokat, hogy csökkentsék az intézményi rezsit.

Ha van egy megfelelően tájolt, benapozott, napelemmel felszerelt épületed akkor azzal a március-november időszakban hatékonyan meg tudod teremteni a normális oktátáshoz szükséges mikroklímát. Nem azt mondom, hogy fordítsuk át a tanítási rendet, de el lehetne tolni a rövidebb nyári szünet + hosszabb téli szünet irányába és akkor mit télen elfűtenénk azt nyáron elő tudjuk állítani megújulóból. gondolj bele mennyi gázt meg lehetne takarítani egy közepesen szar télen, ha a téli szünet nem december 21-22-től január 2-3-ig tartana hanem december 17-18-tól január 18-ig, vagy december 22-től január 20-23-ig.


Az ilyen dolgokkal brutál sokat lehetne spórolni, ennyivel kevesebbet kellene importálni és ennyivel csökkenne a kitettségünk ilyen irányban.


Igen, ez a probléma a zöld átállás előtt nem létezett, de szerencsére volt pár ember aki belátta hogy nem mehet örökké, hogy milliárd tonna számra fossuk a szén-dioxidot a légkörbe, amit most ráadásul meg sem bírunk fizetni.


Ideális esetben nem az történne, hogy egy függést kicserélnénk egy másik függésre, mert az nyilvánvalóan drága öngól lenne.

2022. okt. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!