Amerika miért nincs elítélve a II.Vhban ledobott atombombák miatt?
#20
Az indiánok a behurcolt betegségek miatt pusztultak tömegével.
Japánban pedig nincs olyan hely, ahol ne lenne rengeteg civil.
Az indiánok is megkapták a jóvátételt 1924-ben minden amerikai indiánnak, őslakos amerikainak állampolgárságot adott. És először az Egyesült Államok történetében a törvény „pozitív diszkriminációt” vezetett be, azaz az állam egy kisebbségi csoport esetében más (leszállított) standardokat alkalmazott annak érdekében, hogy a kisebbséghez tartozók (ez esetben az indiánok) nagyobb eséllyel kaphassanak közhivatalt.
Az Egyesült Államoknak nagy, soha nem leróható adóssága van az ország őslakosaival, az indiánokkal szemben.
Ezért van például a hálaadás napja, amikor egy pulykának megkegyelmez az elnök és haláláig boldogan él egy rezervátumban.
Én nem tudom, miért akadnak ki egyesek ezen a két atombombán.
Hiszen háború volt és az atombomba is csak egy fegyver, ráadásul nem is annyira hatékony, mint azt gondolnák, a Tokyot ért korábbi légicsapásban több ember halt meg, mint a két atombomba hatására együttvéve.
Persze ugyanígy lehetne kárhoztatni a szőnyegbombázást is, vagy a tüzérségi zárótüzet, vagy az aknákat, vagy a lángszórót, a tankokat, de akár a kardot és a lándzsát is, ám be kell látni, hogy aki szelet vet, az vihart arat.
Erőszakkal rátörni egy másik országra, legyilkolni a polgárait, az igenis jogos retorziót kíván és megvan az a kockázata, hogy nem úgy alakul minden, ahogy a támadó szeretné.
Platón jól megfogalmazta, hogy - csak a holtak látják a háború végét -, de ez már ősidők fogva így van és érthető módon ha valaki meg akar ölni a családoddal, városoddal, sőt az országoddal egyetemben, akkor minden módon szembeszállhatsz vele.
Na persze a háborúknak is vannak hagyományai, lehet egyezményeket kötni, hogy a legdurvább módszerektől kölcsönösen eltekintenek, de az atomfegyverre nem volt ilyen megállapodás, így semmilyen jogot nem sértett az USA az alkalmazásával.
Volt azért olyan korszak, amikor a háborúk sokkal kulturáltabbak voltak, Nagy Frigyes mondása valahogy úgy szólt, hogy - a polgárnak észre sem kell vennie, hogy háború van -, akkoriban a vallási fanatizmus már elmúlt, a politikai meg még nem jött el, így sokszor csaták sem voltak, csak hadmozdulatok és a sarokba szorított ellenfél egyszerűen megadta magát, de az a kor elmúlt, a modern korok ipari háborúiban a hátország ipari és humán potenciálja éppen olyan döntő tényező, mint a csatatér, így be kell látni, azt nem csak ésszerű, hanem szükséges is pusztítani.
Ez van.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!