Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az elmúlt tíz év során Európa...

Isti22 kérdése:

Az elmúlt tíz év során Európa éhezett?

Figyelt kérdés

2012-ben Demján Sándor többször mondta, hogy Európában éhezni fognak: https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__kulfoldi-politika__..


Szerinte egy átlageurópai (ehhez most Olaszország van a legközelebb átlagban) Marokkó és Mali életszínvonalán fog élni. Megnéztem a HDI-ket 2012-ben és most:


Mali: 175. hely > 186. hely

Marokkó: 130. hely > 123. hely

Olaszország: 24. hely > 30. hely


Ezek alapján igaza lett/lesz?


2022. okt. 1. 08:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy igaz. 40-50 év mit is mondtak? A Nyugat hanyatlik, nemsokára vége. Ehhez képest köszönik szépen jól vannak.
2022. okt. 1. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Egyenlőre nincs,de ha tovább terhelik nyugaton az úgyis feszes szociális hálót a migráncsokkal,akkor elképzelhető.
2022. okt. 1. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lázár János Bécsben bemutatta, hogy mennyire és ezek után, még a politikában vannak ezek
2022. okt. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem éhezett.Viszont nem tudom szó nélkül hagyni azt,hogy átlagban mérhetetlenül sokat pocsékolunk ugy az élelmiszerekben mint egyéb termékekben.

Az irány valóban nem jó.Ez az ész nélküli fogyasztás és pazarlást kicsit vissza lehetne fogni ha valamivel tudatosabban óvnánk a környezetünket és az egészségünket.

Csak egy példa:2×10 emeletes irodaházban sok helységben éjjel nappal megy a világítás,akkor is ha nincs az épületben senki.

A válasz:Nem számít,a bérlő fizeti.

Eltekintve attól hogy van e bőségesen áramunk,vagy nincs,meghogy kifizeti e,én ezt ostoba pazarlásnak tekintem.

2022. okt. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, de a következő 10 évben fog. Magyarországon még az idén jó páran éhen fognak halni.
2022. okt. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 MDaniel98 ***** válasza:
Nem egészen.
2022. okt. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!