A románok készülnek valamire? Miért költenek ennyit hadseregre?
Egyre többet költenek a hadseregre. Mire készülhetnek? 2020-ban pl. még majdnem az ukránokat is megelőzték költségek tekintetében, holott az ukránok 2014 óta készülnek az orosz támadásra. A románok miért költenek ennyit? Itt vannak a 2020-as adatok:
Ukrajna: 5.4 billió dollár
Románia 5.05 billió dollár
Ausztria: 3.38 billió dollár
Csehország: 2.97 billió dollár
Szlovákia: 2.12 billió dollár
Magyarország: 2.08 billió dollár
Bulgária: 1.08 billió dollár
Szerbia: 0.90 billió dollár
Horvátország: 0.8 billió dollár
Ukrajna 5,4
Románia 5,05
Azaz öt egész milla és ötven ezer….
Igy irodott a kérdező….
#10
Hát igen, aki teheti, az friss, újgyártású F-16-os Falcon / Viper-t rendel a Forth Worth-i gyártósorról, nem pedig ezeréves, idejüket megszolgált, leélt sárkányúakat.
A világ fegyverüzletei nem harcérték alapján működnek. Ignorálják / Nem veszik tudomásul a vevők a lényeges paramétereket, a korábbi tapasztalatokat és nem tanulmányokból tájékozódnak. Sok esetben bonyolult politikai - diplomáciai - gazdasági egyeztetések alapján vesznek, de itt teljesen leegyszerűsítve csak politikusoknak csúsztatott borítékok és visszaosztás volt. Gyorsan, olcsón, elégségeset, és jövedelmezőt. És a harcérték / műszaki szempont a legutolsó, hogy repülés közben önmaguktól lezuhannak / szétesnek.
13# az nem elég hogy egy ország vesz egy hipermodern fegyvert még az amcsiknak se. Pl románi eldönti hogy vesz f-35-öt
Ja csak éppen k*rva drága és semmit nem ér még az amcsik se képesek rendesen fenttartani pedig nekik van miből
Nemcsak közel vagyunk a válsággócokhoz, de két NATO-támaszpont is van az ország területén (az aranyosgyéresi légi bázis és a Fekete-Tengeri haditengerészeti NATO-támaszpont).
Emellett a vaskupola-rendszer és a rakétapajzs miatt is kiemelt NATO-partner Románia.
Az egészhez hozzátesznek a rossz történelmi tapasztalatok és a hagyományosan nem rózsás román-orosz viszony. Ezért is függetlenítette magát energetikailag is Oroszországtól Románia.
A háborús helyzet pedig rátesz egy lapáttal: Románia van a legközelebb a NATO tagállamai közül a tényleges frontvonalhoz (alig 800 kilométer) és tengeren is határos a háborús övezettel.
Kevesen tudják például, hogy a Kígyó-sziget, ahol a védők a híressé vált feliratot mutatták a ruszki agresszor katonáinak, valójában VITATOTT TERÜLET, amelyre Románia is igényt tart.
Olyan közel van Romániához, hogy belóg Románia területére szinte (és ezt foglalták el ruszki hajók a háború kezdetén!), és bár a felszíne alapján inkább Ukrajna területe, a kontinentális talapzata Románia területén van (ezért képezi régóta területi vita tárgyát).
Itt cirkálnak a ruszki hadihajók az ország vizeitől pár száz méterre, a határ túloldalán, pár száz kilométernyire pedig éppen Európa legvéresebb háborúja zajlik a második világháború óta.
Én eddig sosem helyeseltem, de mostmár bizony örülök, hogy mindig is nagyon sokat költött az ország a hadseregre.
Ja, és ne feledjük, Románia határai a NATO és az EU legkeletibb, oroszországhoz legközelebb eső határai is egyben! Különösen mióta a Krím is ruszki megszállás alá került területté vált...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!