Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A szégyenletes orosz katonai...

A szégyenletes orosz katonai kudarc egyúttal lerombolta azt a mítoszt is, hogy az oroszok milyen kemények és mindent kibírnak?

Figyelt kérdés

Ugye megvannak azok a netes mémek, hogy az oroszok kemények és vodkát vedelnek -30 fokban pólóban meg ilyenek (amúgy még februárban rengeteg katona halt meg fagyási sérülések miatt szóval már itt sántít a dolog). Meg hogy milyen bátrak és medvékkel szkanderoznak.


Nos az ukrán háború szerintem ezeket a sztereotip dolgokat is szerte foszlatta amikor az oroszok maguk mögött hagyva a felszerelésüket menekültek az ukránok elől, dezertáltak és megtagadták a harcot.


Eközben állandóan az amerikaiakat savazzák, hogy puhap*cs meg, hogy Afganisztánban, hogy leszerepeltek (ahonnan mondjuk önként mentek el), de pl. az oroszoktól sose láttam ilyen jellegű videókat, ahol a katonák félelmet nem ismerve, tök lazán nyomják a "die fck'in madafaka" és hasonló beszólásokat brutális tűzharc közepette:


https://www.youtube.com/watch?v=sL4fUTGk3kg

https://www.youtube.com/watch?v=pjQvk5PrqdA



2022. szept. 25. 19:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Nem rombolt az le semmit. Ha nem tudnád az orosz a világ második legerősebb hadserege. Otthonukban még az usát is levernék. Támadólag második.
2022. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
94%

Fel orszaguk alkesz, mondjuk egy kilatastalan helyen nem csoda. Valahonnan ismeros...


Eddig se csak hivatasos katonakat vittek azoktol meg nem lehet semmit se varni a fronton.

2022. szept. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%

"Otthonukban még az usát is levernék."


Ez mondjuk igaz. Honvédő háborúban korlátlanul lehet sorozni. Oda még az USA se merne bemenni ezért az ukránokkal bűvészkedik.

2022. szept. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Ez a nagy különbség a hadseregbe kényszerített, de azt a háta közepére sem kívánó sorállomány és az önként szolgálatot vállaló szerződéses+hivatásos hadsereg között.


Azért ha az USA egy hadsereget küld bárhova, akkor nem ad az újoncoknak egy bevásárló listát, hogy miket szerezzenek be önállóan.

És biztosan lopnak az amerikai hadtápnál is, de olyanról még nem hallottam, hogy egy támadó hadoszlop kifogyott volna az üzemanyagból, mert azt közben eladták.

2022. szept. 25. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
64%

Kis információ, és ezek után gondolkodjon el mindenki:


[link]

2022. szept. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
25%
2022. szept. 25. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%

5.

Meg ezen :

[link]

2022. szept. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 MDaniel98 ***** válasza:
Részben szerintem igen.
2022. szept. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

7:

> nofakenews.net

> nukleáris fegyverek nem is léteznek

Remélem azért te is érzed, hogy itt valami nincs rendben.

2022. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

9.



Tudom, hogy a kognitiv disszonancia nem engedi, hogy mást gondolj, mint a megengedett,de ez nem érzés kérdése, ha erre alapozol, rég rossz!

2022. szept. 27. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!