Orbánéhoz hasonló rendszer a háború utáni Európában?
Volt olyan rendszer ami hasonló volt? Nem számítva persze a keleti tömb országait.
Tehát olyan autoriter politikai rendszer amely évtizedekig fennállt, de nem volt teljes diktatúra. Pl. Franco Spanyolországa ami hasonló lehetett nem? Persze annyi különbséggel, hogy itt nem volt polgárháború, inkább a világháború utáni rész lehetett hasonló. Vagy Portugáliában és Görögországban voltak hasonló rendszerek még. Nyilván más környezetben mint a mai Orbán-rendszer, de sok hasonlóság van.
Más példákat tudtok mondani?
Szegény kicsi libernyákok annyi országban jártak fapados repülőjárattal, sajnos Észak-Korea meg hasonlók kimaradhattak, mert akkor tudnák, hogy olyan messze van a diktatúrától Magyarország, mint Makó Jeruzsálemtől.
De szerintem egy részük tudja is, csak propaganda célból mondani kell, ami az érdeküket szolgálja, hiszen ők még úgy gondolják, hogy a nyugdíjasok, idősek agyhalottak mind és ilyen egyszerű farkaskiáltással, hogy "diktatúra meg Orbán rezsim" majd célt fognak érni, aztán Mari néni meg Géza bácsi jól leszavaznak a DK-ra.
Nem is Észak-Koreáról szólt a kérdés, bár szerintem csak azért nincs totális diktatúra mert még az EU tagjai vagyunk. Ha Orbán mondjuk az 50-es években lép hatalomba nem hiszem, hogy sokban különbözött volna Rákositól.
Viszont voltak olyan országok Európában is a közelebbi múltban ahol hasonló "hibrid" rendszerek kiépültek. Érdekes, hogy ezek a rendszerek a vezető halálával általában véget is értek és az országok teljesen más irányba haladtak tovább. Szerintem Magyarországra is hasonló jövő vár úgy 10-20 év múlva.
#6: Minden diktatúrának és minden demokráciának a vége mindig a valódi hiány. Amikor már nem tudják számokkal meg trükközésekkel elfedni a valóságot.
Ha pedig bőség van, akkor mindkét rendszer élhető, mert a diktátoroknak is az az érdeke, hogy imádja őket a nép. Nyilvánvalóan van egy rend, amit a libernyákok nehezen tudnak elviselni, hogy viselkedni kell, mert akár az életedbe is kerülhet és nincs jogorvoslat, de mindenki eldöntheti, hogy hol akar élni.
Ha én választhatnék Dubaj meg New York között, Dubajt választanám, ahol benne hagyhatod a slusszkulcsot a Bugattiban.
Ha választhatnék Japán meg Anglia között, akkor Japánt választanám, ahol fogok tudni aludni a szomszédtól meg nem retkes meg nincs tele csövessel az utca meg nincs partyzás meg hangoskodás meg üvegtörés meg hányás, stb. Maximum elszeparált vigalmi negyedekben. Meg nem kötekednek a többedik generációs "migránsok", hogy "waccap'bro'".
Egyébként azért értek véget ezek a rendszerek a vezető halálával, mert a nacionalista/diktatórikus rendszereknek is az az érdeke, hogy csak náluk, az ő fennhatóságuk alatt legyen ilyen rendszer, a környező országokban "demokrácia" meg "liberalizmus" mert így nem a saját fészkükbe kell piszkítaniuk, akár
- veszélyes üzemeket kell létesíteni valahol.
- partinegyedet, olcsó pornónagyhatalmat kell létrehozni.
- konzumidiótákat kell gyártani, akiknek mindenhez IS joga van és mértéktelenül fogyaszt bármilyen külföldről jövő cuccot, bizonyos IQ alatt a csillámporral bevont ürüléket is, ha ráírod, hogy vegán meg mindenmentes.
- végezetül mindezek mellé még jól el is adósítják magukat és ilyenkor te kisegíted őket, cserébe plusz befolyásokért, kívánságokért.
Ezért exportálja már évszázadok óta a demokráciát az amúgy szintén nacionalista USA és ezért játssza a világ csendőrét. Illetve az EU is ezért jött létre, mert Hitler tervét leporolták, vegyítették a Szovjetunióval és megszületett az idegen kultúrájú, idegen nyelvű nemzetek tákolmány uniója, immáron nyugati alapokon.
#8: Sajnos még nem jártam ott, de a kultúrájukból adódóan kétlem, hogy ott is hasonló dolgokat engednek meg maguknak, mint itt nálunk és ha véletlenül meg is történik egyszer-egyszer, akkor ne csapna le rájuk a hatóság teljes szigorával.
Valahogy elképzelhetetlen, hogy összeszart, összehugyozott nadrágban ülnek le a Sinkanszen ülésére és a kaller (ha egyáltalán már nem a felszálláskor ellenőrzi az utasokat nem csak jegyre, hanem face controllra is, vagy az állomáson nem szúrják ki, hogy valami nem oké vele) nem vágja ki, majd utána nem tűnik el vagy csücsül egy kicsit hűvösön, hogy szokja a törődést.
Ahogy az is elég elképzelhetetlen, hogy megszállnak a csövesek egy Burger Kinget, majd a cipőjüket levéve felrakják az asztalra a lábukat mert ők hihetetlenül nagy lázadó formák és a mindehhez asszisztáló civil szervezet (A Város Mindenkié Mozgalom) még létezhet ezek után is és nem vonják akár még őket is felelősségre a felbujtás miatt.
Illetve naponta legalább 1-2, de van, hogy 3-4 alkalommal nem közelítenek meg 10-15 centire és állnak be az utadba, amikor látják, hogy sebes léptekkel haladsz előre, hogy "Kérem, csak pár forintot." ránézésre masszív alkoholista formák, akiknek ott a 2 literes kancsó a padon (egyébként is a közterületen való alkoholfogyasztás tilalma csak azokra a fiatalokra vonatkozik, ahol csendesen, kulturáltan a barátnőjével vagy egy pár fős szintén csendes baráti társaság leül valahova és ott aztán kiélheti minden frusztrációját a szemüveges rendőrsrác meg a 40 kilós rendőrlány? költői kérdés... hiszen abból van a pénz)
De ha te Japánban vagy rezidens lakos, akkor mesélj nyugodtan, mert nagyon érdekel az ottani élet.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!