Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi történne ha az oroszok...

Mi történne ha az oroszok atomfegyvert vetnének be? Megérné nekik?

Figyelt kérdés

Szerintem nem érné meg nekik, de Ukrajnát megtámadni se érte meg mégis megtették. Putyin ilyen-olyan okok miatt nem mindig hoz ésszerű döntéseket. Szóval az atom igenis benn van a pakliban.


Viszont ha bevetik, akkor még jobban kivívják a világ megvetését. Az eddig szankcionáló országok még többet szankcionálnak, a lakosságuk többet tolerálna, továbbá bővülne a szankcionáló országok száma is. Ugyanígy a fegyverszállításokat is felpörgetné. Talán NATO csapatok is megjelennének Ukrajnában, mégha nem is a frontvonalon, esetleg a repüléstilalmi zónát is meglépnék. Így a totális vereség borítékolható az oroszoknak. Az atomfegyver nekik addig jó, amíg el nem lövik.


De szerintem a nyugat nem válaszolna egy oroszországra mért atomcsapással, még akkor sem ha egész Ukrajnát szétatombombáznák.


2022. szept. 14. 12:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
0%
Megnyernék a hábit.
2022. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
82%
Még a célbaérés előtt indulnának a válaszcsapások.
2022. szept. 14. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
Moszkvából csak történelem lenne.
2022. szept. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
89%

Nem, nem nyernék meg a "hábit".

Egy taktikai atomfegyver bevetése semmiben nem különbözne néhány termobárikus bomba bevetésétől hatását tekintve(kivéve az a némi sugárzás), de ettől nem fognak besz-rni az ukránok, se nem tudnak akkora kárt okozni az ukrán haderőnek, hogy ez feladásra késztesse őket, ahhoz túl kis területet tud lefedni egy ilyen fegyver.


Mondjuk ha elpusztítanák az összes nagyobb ukrán várost, akkor igen, megnyernék a háborút, és elfoglalhatnának egy óriási nagy romhalmazt, plusz, számolhatnának a NATO válaszával, ami végül nukleáris háborúhoz és az ő megsemmisülésükhöz is vezetne.


Ez a két dolog történhet.


Ebből következően a racionalitás az, hogy nincs értelme bevetni az atomot, mert egy kis bombával semmire nem mennek, sok bombával viszont a saját pusztulásukat is előidézik.


De ettől még persze bármit megtörténhet, az emberek nem gépek, hogy mindig racionális döntéseket hoznak.

2022. szept. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem érné meg, mert nagy eséllyel bőven kapnának a sugárszennyezésből plusz egy-két atomot ők is válaszul.
2022. szept. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
25%

#4 - Ha 2 atomot ledobnának két Ukrán városra az oroszok, valószínűleg ugyanúgy feltétel nélkül megadnák magukat, mint annó a Japánok.


Ukrajna nem NATO tag, nem fog Ukrajnáért se az USA, se Franciaoország se Nagy-Britannia atomcsapást mérni Oroszországra.

Elkönyvelik Ukrajnát veszteségnek, és végleg kizárják Oroszországot a nemzetközi kereskedelemből. Szerintem India és Kína is csatlakozna ehhez.

Új vasfüggöny az ukrán határon, talán az USA elkezdené felfegyverezni Romániát, Magyarországot, Lengyelországot, a balti államokat és Finnországot.


Mindenkinek rossz lesz, de az élet megy tovább.


"Ebből következően a racionalitás az, hogy nincs értelme bevetni az atomot"

Ezzel egyetértek.

2022. szept. 14. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Ha az oroszok atomfegyvert vetnének be, akkor elkezdődne a "volt egyszer egy moszkva" cimű fejezet.
2022. szept. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%

Én azon gondolkodtam, hogy tart-e már ott az űrtechnika, hogy akár fentről toljanak egy atomot, Moszkvára?!

Bár ezzel megint fél európa szivná meg, mert valszeg ugyanúgy kapnánk az atomviharból, mint Csernobil esetén

2022. szept. 14. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 MDaniel98 ***** válasza:
91%
Én sem gondolnám, hogy Ukrajnáért annyira bemozdulnának, viszont ha igen, akkor kész az atomháború annyit meg Ukrajna egyik félnek sem ér.
2022. szept. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt elfelejted, hogy nem Ukrajna a tét.
2022. szept. 14. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!