Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mekkora esélyt látsz arra,...

Mekkora esélyt látsz arra, hogy az oroszok atomreaktort vagy atomot robbantanak?

Figyelt kérdés
2022. aug. 17. 16:46
A kérdező szavazást indított:
Nagyjából semennyit, önmaguknak sem akarnak rosszatt
Valós probléma, nem félnek a NATO-tól
Nagyon extrém esetben
Meg fogják tenni, hogy az egész világ behódoljon nekik
28 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nulla.
2022. aug. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Legyen igazad!
2022. aug. 17. 16:56
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Hát azt látjuk, hogy az inváziójuk megállt, gyakorlatilag semmit se haladnak már vagy ~2 hónapja, az utolsó eredményük Mariupol bevétele volt.


Innentől kezdve két lehetőségük van.


1. Feladás

Ennek is van két alvariációja:


a) Háborúznak még jó darabig, akár évekig, bármiféle eredmény nélkül, kifogynak a hadianyagból, rakétákból, emberekből, pénzből, stb, közben meg rombadől az országuk, és végül feladják


b) most feladják


Akár a), akár b) eset van, ez azzal jár, hogy kötnek egy számukra megalázó békét, és hazakotródnak.

Ezzel Oroszországnak és személyesen Putyinnak is vége van, mint a botnak.

Világos, hogy ezt nem tehetik meg, főleg, mert ha az ukránok meglátják ezt a gyengeséget, csak akkor lesznek hajlandóak belemenni a békekötésbe, ha mondjuk a Krímet visszakapják



2. Eszkaláció

Az ugye világos, hogy a feladás nem megoldás, tehát előbb-utóbb kénytelenek lesznek valami nagyon drasztikusat húzni, mivel konvencionális eszközökkel nem tudnak eredményt elérni.


Vagy azért, hogy ezzel rákényszerítsék az ukránokat egy békekötésre, vagy azért, hogy elszabadítsanak egy olyan világméretű káoszt, amiben tudnak halászni a zavarosban.


Illetve ugye tudjuk, hogy az ukránok ellentámadásra készülnek a Krím irányába.


Na most, bármekkora örültségnek is tűnhet az enerhodari erőmű elpukkantása, olyan szempontból logikus lépés is lehet, hogy ezzel gyakorlatilag sugárszennyezetté teszik az erőmű 150-200 km-es sugarában az egész környéket.


Hogy ez mire jó?

Ha ha valaki megnézi a térképet, hogy ez meddig terjed, akkor látja, hogy ezzel azt a teljes földnyelvet, amit a Dnyeper alatt van, Herszontól Bergyanszk-ig, ami a Krím és a szárazföld között van, egy halálzónává teszik, a Krímnek viszont épphogy csak az északi részét szennyezné be egy ilyen "baleset".

Eredmény?

Gyakorlatilag egy áthatolhatatlan radioaktív védművet hoznának ezzel létre a Krím bejárata előtt, mert az ugye nyilvánvaló, hogy egy 100 km-nyi erősen sugárzó övezeten át képtelenség átjutni bármilyen szárazföldi haderőnek.


Innentől kezdve a Krímet megtartották, a Krímtől keletre a tengerpart minden kikötőjével együtt az ukránok számára használhatatlan, Mariupol megússza, az összes erejüket kivonhatják a Krím környékéről, és átmozgathatják újra Ukrajna a donyecki-luhanszki régióba.

2022. aug. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%
0 az esélye eleve az ukránok vannak tuleröbe az oroszok nem háboruznak akkor teljes mozgositás lenne.Az egész arra megy ki hogy, sok mesterséges válságal növeljék az árakat.Meg sok fegyvert amit le gyártot Amerika ide lehesen eladni.Meg az oroszok semmit nem akkarnak meg tartani különben nem raktak volna minden hova aknát.Ha még vége is lenne a háborunak ma a termöföldekröl évek lenének mire aknamentesitenék őkett ezzel is tovább nyomva az élrlmiszer árakat.
2022. aug. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[tegnap 17:21]: "Na most, bármekkora örültségnek is tűnhet az enerhodari erőmű elpukkantása, olyan szempontból logikus lépés is lehet, hogy ezzel gyakorlatilag sugárszennyezetté teszik az erőmű 150-200 km-es sugarában az egész környéket. (...) ezzel azt a teljes földnyelvet, amit a Dnyeper alatt van, Herszontól Bergyanszk-ig, ami a Krím és a szárazföld között van, egy halálzónává teszik, a Krímnek viszont épphogy csak az északi részét szennyezné be egy ilyen "baleset". (...) Gyakorlatilag egy áthatolhatatlan radioaktív védművet hoznának ezzel létre a Krím bejárata előtt, mert az ugye nyilvánvaló, hogy egy 100 km-nyi erősen sugárzó övezeten át képtelenség átjutni bármilyen szárazföldi haderőnek. (...) Krímet megtartották, a Krímtől keletre a tengerpart minden kikötőjével együtt az ukránok számára használhatatlan, Mariupol megússza, az összes erejüket kivonhatják a Krím környékéről, és átmozgathatják újra Ukrajna a donyecki-luhanszki régióba."

- Nem hiszem, hogy ezt meg lehetne csinálni.


Egyrészt ennyire pontosan egy atomkatasztrófa által sújtott területet nem lehet előre meghatározni, még ha időjárás nem is létezne, akkor se csinált senki ilyet még kísérletileg. De hát időjárás is létezik, a szél hordja a radioaktív anyagokat. Ha cigarettát dobok egy ötliteres benzines kannába, akkor fél vagy másfél méteren belül égnek el a cuccok? Fogalmad sincs. Az esetleg tudja, aki már számolt és kísérletezett ilyesmivel. Atomerőművek felrobbantásának tekintetében nincs az emberiségnek túl nagy tudásanyaga. Bergyanszk egy köpésnyire van Mariupoltól (legalábbis a Zaporizzsjától való távolságukhoz képest), hogyan kell precizírozni, hogy Bergyanszk még a halálzónában legyen, Mariupol pedig megússza? Ember nincs, aki megmondja. Esetleg lehet egy hozzávetőleges számítást csinálni. És ha 20%-kal erősebb nyugati szél fúj három napon át, mint szokott? Akkor borul az egész számítás.


Másrészt a radioaktívvá váló területet nem egy éles határvonal veszi körül. Nincs olyan, hogy mondjuk 150 km-es körzetben halálzóna, de 200 km-nél már minden oké. Ha a Krím lényegében sértetlen marad, akkor Herszonnál még bőven tudnak közlekedni az ukrán harci járművek. Ellenben ha a Herszon-Bergyanszk-vonal olyan erősen szennyezett, hogy bármilyen szárazföldi erő számára átjárhatatlan, akkor a Krím (és Mariupol) is nagyon durván megsínyli.


Nem lehet az erőművet úgy elpukkasztani, ahogy mondod, hogy az Ukrajna többi része és a Krím közé vonjon egy áthatolhatatlan, radioaktív pajzsot.

2022. aug. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Egyrészt ennyire pontosan egy atomkatasztrófa által sújtott területet nem lehet előre meghatározni, még ha időjárás nem is létezne, akkor se csinált senki ilyet még kísérletileg"


Valójában de, csináltak, mert Csernobilban is felrobbant a reaktor, az erőmű ~30 km-es körzetét szennyezte be olyan szinten, hogy az emberi tartózkodásra nem alkalmas.


De mondok még jobbat, nem Csernobil volt az egyetlen atomerőmű-baleset a történelemben, történt még ilyen bőven.


Szóval van tapasztalat, vannak gyakorlati példák, és ez a 150-200 km-es becslés meg nem egy hasraütés tőlem, hanem ennyire becsülik a szakemberek azt a zónát, ami komolyabb, az emberre közvetlen veszélyt jelentő szennyeződést kapna, és nyilván te annyira okosnak hiszed magad, hogy te aztán a szelet is figyelembe veszed, őket meg annyira hülyének hiszed, hogy erre biztosan nem gondoltak, de nyugodjál meg szépen, hogy bizony ők gondoltak rá, meg még kismillió olyan dologra is, amire se te, se én nem gondolnánk, ezért is van ekkora bizonytalanság a becslésben, legoptimálisabb esetben 150, legrosszabb esetben pedig 200 km.

2022. aug. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[ma 16:02]: "Valójában de, csináltak, mert Csernobilban is felrobbant a reaktor, az erőmű ~30 km-es körzetét szennyezte be olyan szinten, hogy az emberi tartózkodásra nem alkalmas."

- Nem, nem csináltak. Kísérletről írtam. Csernobil egy baleset volt, nem kísérlet, és közben halványlila gőzük nem volt róla, hogy mekkora lesz a kiürítési zóna. Közben alakult ki a 30 km. Ami egyébként egy konkrét döntés eredménye volt, nem arról van szó, hogy 30 km-en kívül minden oké, benn meg lehetetlen létezni. Az a 30 lehetne 20 vagy 40 is, nem tapasztalnánk lényeges különbséget. Voltak más balesetek is a történelem folyamán, nem sok, mind baleset volt, kísérletet nem végeztek, és nem nagyon tudjuk, hogy ha Zaporizzsja elszáll, akkor mi lesz.


"(...) ezért is van ekkora bizonytalanság a becslésben, legoptimálisabb esetben 150, legrosszabb esetben pedig 200 km."

- Biztos vagyok benne, hogy a valóságban ennél sokkal nagyobb a bizonytalanság. Na de tökmindegy. De tudod mit, elhiszem a te számaidat, szóval 150-200 km. A Zaporizzsja-Herszon távolság légvonalban kb. 230 km. Tehát ha az állítólag legrosszabb 200 km-es távolság valósul meg, akkor Herszon felől simán be lehet menni a Krímre, ami amúgy is az egyik fő útvonal. Na bumm, elpukkant egy atomerőmű, 200 km-es halálzóna, de a Krím ugyanúgy megközelíthető, mint korábban.


"(...) ennyire becsülik a szakemberek azt a zónát, ami komolyabb, az emberre közvetlen veszélyt jelentő szennyeződést kapna (...)"

- Az, hogy egy ilyen zóna emberre közvetlen szennyeződést kapna, nem azt azt jelenti, hogy harckocsikban ne lehetne rajta átmenni néhány óra alatt. Könyörgöm, Csernobilban felrobbant a 4-es blokk, a 3-as blokkot 2000-ben állították le (1-est '96-ban, 2-est '91-ben). Ott emberek dolgoztak. Néhány száz méterre a robbanás helyétől. Még évekig. <szarkasztikus hang> Persze, majd egy hadsereg nem tud felvonulni Herszonon át, mert 230 km-rel odébb atomkatasztrófa történt. <szarkasztikus hang vége>


"(...) a szakemberek (...) őket meg annyira hülyének hiszed (...)"

- Nem nézem őket hülyének, az ötletet tartom hülyeségnek, hogy Zaporizzsja berobbantásával a Krím szárazföldön megközelíthetővé válik. Szerintem ez az ötlet komolyan fel se merült senkiben. Fogalmam sincs, kik a szakemberek, akikre hivatkozol. De hogy biztosan nem ajánlják ezt, mint stratégiai fogást, abban biztos vagyok.

2022. aug. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
[ma 17:12]-ban elírás: "emberre közvetlen szennyeződést kapna" helyett természetesen 'emberre közvetlen veszélyt jelentő szennyeződést kapna' értendő.
2022. aug. 18. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy lesz ilyen, bár ahogy ez a háború hald nyilván nem lehet kizárni, de ez azért a háború más szintre emelését hozná magával minek egyértelműen beláthatatlanok a következményei.
2022. aug. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!