Kínának lesz még ilyen jó lehetősége Tajvan elfoglalására mint most?
A vágyvezérelt kérdéseiddel ellentétben az EU nem megy tönkre. Ha szankcionálnánk Kínát, az emberek akkor sem lázadnának fel, mert a 450 milliós Európai Unio nem a kínai piacról vásárol.
A Huaweii-t úgy kibaszták a G5 piacról mint a macskát szarni, és mi is lett belőle? Azért sem látok hosszú tömött sorokban békemenetelőket, mert vámot kell fizetni a Kínából érkező postai csomagokért.
Amúgy mit tudsz. A meki-pótlékhoz tudtak már krumlit szerezni az oroszok? Az nem csúcstechnológia és a ruszkik állítólag önellátóak. Van sütni való krumplijuk?
Kínának legfeljebb akkor lenne lehetősége, ha a KBSZSZ tagja lenne, mert ez nem csak egy külső védelmi szervezet mint a Nato, hanem itt a tagok akkor is beavatkozhatnak, ha egy országot belső veszély fenyeget és annak területi integritását akár belülről kell védeni.
A kínai álláspont szerint Tajvan Kína területe ez esetben a KBSZSZ odamehetne „békefntartani” beleértve az oroszokat és a Beloruszokat is. Ha pedig ebbe bele avatkozna az USA akkor bizony a KBSSZ és a NATO között kitörhetne a háború.
A jelenlegi helyzetben Tajvanon mivel kínaiak élnek, a kínai katonák kínaiakra lőnének. A sziget tele van telepítve légvédelemmel, teli van tömve nyugati fegyverekkel és bizony azokat arra kiképzett katonák kezelik és nem messze ott parkolnak az USA hadi hajói, ők pedig elvben elkötelezettek, hogy megvédjék Tajvant. Mellé ott van az is, hogy jelenleg, kína sokkal jobban függ az európai és amerikai piactól mint az oroszok. Tajvan most még önmagában is nagy falat Kínának.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!