Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Oroszországot tényleg megvisel...

Oroszországot tényleg megviselik a szankciók?tényleg szinte nincs választék a boltokban ? Lehet nekünk vigasz hogy Velünk együtt ok is szenvedni fognak ?

Figyelt kérdés

Nyilván nekik lesz gáz és élelmiszer de semmi más.


Azt hallottam már tapszerekbol és pelenkákbol hiány van és hogy a boltok választéka az előző rendszert idézi.

Nincs márkás ruha se mozi se külföldi éttermek.

Viszaleptek az időben 30 évet


De viszont van olcsó üzemanyag áram és élelmiszer. Nekünk még az nem lesz .


Titeket vigasztalna a tudat ha tudnátok hogy orosz lakosság is szenved .miközben ti is?


2022. júl. 17. 15:08
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak a tengerpartot (Tengermelléket) vesztettük el, hanem az ország 71%-át.
2022. júl. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
67%

#9 a nyugati import jelentős része leállt, de van kínai alternatíva, lehet iPhone helyett kínai telefont is venni. Kínai autók is vannak és európai autók alkatrészeit is után gyártják Kínában (bár nem mindenhez).


A Facebook, Instagram nem hinném, hogy veszteség ha nincs...



Az európaiak viszont pánikolnak, ha az orosz gázt el akarják zárni az oroszok. Hiszen nem európai javaslat volt, hogy a következő szankciós csomagba bekerüljön? Úgy tűnik minden azon múlik, hogy találja a média. Ha Európa szavazza meg a gáz szankciót az jó nekünk, ha az oroszok zárják el a gázt akkor azok a rossz oroszokról beszélnek!?


Bár az eredmény ugyanaz: nincs gáz, nincs elég fűtés, nincs elég áram és nincs zöld program sem.

2022. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%
Kínának érdekében áll, hogy oroszország meggyengüljön
2022. júl. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
75%

10, 11


Ne izguljatok, Orban Lord Viktor az atya es az isten egyben mar 12 eve harcol ertetek, meg az elvesztett teruletekert.


Ugy nez ki Soros-t legyoztuk, de neha-neha feltamad o is ~90 eves letere (de ha a fidesz marad kormanyon akkor lehet Soros megeli a 200 evet is), Gyurcsany olyan mint a kod a furdoszobaban - elfujhatatlan, egyedul a nyugatot kell megsemmisiteni meg talan Amerikat es minden rendben lesz, csak higyjetek el a kormanynak meg nekem.


Most mar nyugodtan aludhattok, csak 4 evente keljetek fel szavazni a fideszre.

2022. júl. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

"#9 a nyugati import jelentős része leállt, de van kínai alternatíva, lehet iPhone helyett kínai telefont is venni. Kínai autók is vannak és európai autók alkatrészeit is után gyártják Kínában (bár nem mindenhez)."


Kínából sem jut el hozzájuk minden. Egyrészt mert a telefonokba épített egyes alkatrészek ugyanúgy szankciós listán vannak, másrészt a nyugati piacon komoly részesedéssel bíró kínai cégek simán inkább nem exportálnak az oroszoknak, mert féltik a nyugati piacaikat.


A telefon még mindig csak egy aprócska példa, én is azért írtam mert könnyen érthető és szemléletes és felfodja mindenki. De ne ragadj már le a telefonnál, facebooknál meg többi ilyen "szórakoztatóelektronikai baromságnál".


A Szentpétár-Moszkva között 200km/h felett ingázó Siemens Velarók pótalkatrésze nem az a kategória, mint egy qrva telefon. A gázvezetékhálózat SCADA vezérlője sem telefon meg a többi ipari cucc sem.


Valóban sok mindent lehet pótolni Kínából, de ki fogja fizetni? Ha neked filléres pótalkatrész helyett qrvadrága új eszközöket kell venned, rendszerbeállítással, betanítással mindennel akkor annak a költségét ki fogja kifizetni? Ezt-azt le lehet írni a működési veszteségből és a karbantartási számláról de nem minden. Ha egy szalámigyártó kisvállalkozásnál komplett új csomagológépsort kell beszerezni a működéshez akkor az a szalámi bizony drágább lesz. Ez ugyanúgy igaz mindenre az iparban és ezek a plusz költségek megjelennek a végfelhasználóknál "infláció" formájában amit mindenki érez majd.

2022. júl. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
70%

Az orosz exportnak csak a húsz százaléka ment EU-s országba és annak túlnyomó része az olaj és a gáz volt, ezen kívül az arany, a gyémánt és más nyersanyag, mint az acél volt jelentős, meg a kemikáliák, műtrágya, stb...

Az importot nem tudom pontosan, de ennél sokkal kevesebb, mert a külkermérlegük erősen pozitív volt.

A világon más országok is vannak és azok többsége nem szankcionál, így csak javul a rubel.

Mellesleg van egy orosz ismerősöm, aki szatelittel nézi az orosz adókat és mesélte, hogy a gávezeték turbinájának a valóságban semmi baja, csak van egy tervezett karbantartás, amit a garanciális kötelezettség keretein belül a kanadai gyártó cégnek kell megejteni.

Propaganda az egész, persze nem felénk, hanem az orosz lakosság felé, hogy a nyugatiak milyen piszkok és esztelenek, nem teljesítik korábban vállalt kötelezettségeiket és most Kanada az oka, hogy a németek nem kapnak gázt, az orosz cég meg csak vonogatja a vállát, hogy ők adnának, de nem tudnak, pedig rajtuk nem múlik.

A nyugati márkák forgalma nem csökkent jelentősen, a kivonuló cégek többsége oroszbarát államokba ment, például Szerbiába, ahol némi zökkenő után folytatják a tevékanységüket, mert azok nem szankcionálnak, így adóbevételre tesznek ezen országok szert, ami miatt mindenhol szívesen látják őket.

Valóban úgy tűnik, hogy a legjobban az ilyen kis országok szívnak, mint mi az embargók miatt, mert nekünk a viszonylagosan kisebb üzleti részesedés is jelentős volt, amelynek kiesését lehetetlen pótolni és mivel a világpiac telített, csak egy lehetőségünk van, ha össze tudják hozni, ugyanazt a ruszki nyersanyagot vehetjük meg, amit eddig is, csak más országon keresztül, jelentősen megdrágulva, mert nyilván a közvetítők ráteszik a hasznukat - amit nem szégyenlenek. -

2022. júl. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
26%
A lényeg lemaradt a 16. válaszból, kis visszaesés után az embargók hatására csökkenő orosz export és import már most elérte a korábbi szintet, sőt meg is haladta, aminek az lehet az oka, hogy a bizonytalan ellátottság miatt mindenki több orosz nyersanyagot vásárol, mint korábban és a nyugati cégek is több árut szállítanak a ruszkiknak, mert fel kell tölteni a már-már kiürülő raktárakat, így az orosz gazdaság valósággal szárnyal, komoly lendületet kapott az embargók által.
2022. júl. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Én csak a Rubbel szarnyalasarol tudok

Orosz gazdaság állítólag súlyos 7 8 százalékos recesszióba süllyed idén

2022. júl. 17. 22:53
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

#18

Nem véletlenül szárnyal a Rubel, jelenleg mind az orosz export, mind az import nőtt.

Egyedül a gáz lesz cikis, ha tényleg leáll az Északi Áramlat, de az nem okoz ilyen volumenű visszaesést, másrészt a nyersanyagok drágulása kompenzálhatja.

2022. júl. 17. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
70%

Nezd ezt már ezerszer körbejártuk.

2 tábor van.

Az egyik azt mondja hogy megviseli a másik meg hogy nem.


A baj a pontos meghatározá

ssal van.Mint ahogy a portfolió cikkírója se vette a fáradságot hogy azon záró allítását pontosítsa,idezem"fel lehetne mar hagyni azzal a mantrával,hogy hatastalanok a szankciók."

Az előző fenti részben végig azt taglalta hogy 5 meg 10 év múlva hova jut majd az orosz gazdasag a szankciók miatt.Mekkorát esik vissza stb.


Na szoval nézzük is akkor hogy mi az a szankció és milyen celokat szolgál.Majd erre válaszolj.

A gazdasági,kereskedelmi,utazási stb.. szankció egy olyan eszköz a szankciót hozó részéről mellyel a szankcionált országot kenyszeríti magatartásának a megváltoztatására,vagy cselekményének felhagyasára-lehetőleg rövid időn belül.(jelen esetben háború)


A szankciónak akkor van értelme ha a szankciót hozó vagy semmilyen, vagy nagyságrendekkel kevesebb kárt szenved az által hozott intezkedésektől, mint aki ellen hozza.Aki ellen hozza ,viszont nagy hátrányt szenved miatta.

Olyat,hogy nem éri meg neki azt a magatartását folytatnia,és fel kell azt adnia.


Ha mindketten tönkremennek ,akkor ugye nem sok értelme volt szankciókat hozni.


Nomost ezekre ha megadod a válszt"akkor már is látni fogod,hogy a szankciók jelen esetben nem érték el a kívánt céljukat.

Mivel:

Cél a háború leállítasa volt

1.A háború nem állt le.

A finanszírozasát megoldja, és be is fejezi.

2.Cél azonnal érezhető negatív hatás mely nem 5 meg 10 év múlva éri el a max hatását hanem lehetőleg sokkalrövidebb időn belül.

Mivel hosszútavúak a szankcíók hatásai,igy kvára senkit se érdekel hogy 2,5 vagy 10 év múlva mi lesz.

-Nincs elrettentő jellege.


2.A szankciókat hozó viszont azonnali gazdaság károkat szenved el.Túl nagyokat,hogy sikeres szankcióként lehetne elkönyvelni ezeket.


Ezek tehát nem sikeres szankciók.

2022. júl. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!