Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek az oroszok elleni...

Szerintetek az oroszok elleni nyugati szankciók visszafelé sültek el?

Figyelt kérdés

Emelkedő energiaárak,növekvő infláció.

Szerintem egyre inkább úgy tűnik, hogy a szankciók inkább visszafelé sülnek el.



2022. júl. 16. 23:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Már több hónapja mondják, hogy Oroszország államcsődben van, akkor mégis miből finanszírozzák a háborút, meg hogyan működik a gazdaságuk?
2022. júl. 17. 13:10
 12/16 anonim válasza:
Türelem még senki nem tudja most. Oroszország már csak mérete miatt nem fog azonnal összeroppanni ehhez nagyon sok idő kell. Jelenleg mi járunk rosszabbul, de igazság az, hogy hosszú távon meg nekünk lesz jó. Ha mindenek meg lesz az alternatívája akkor Oroszország már csak a csőd felé fog haladni lassan, de biztosan.
2022. júl. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Nem, a németek majd jól megmutatják Putlernek (Putyin + Hitler, mert ő már szó szerint Hitler) azzal, hogy csak heti kétszer fognak fürödni 7 percet, hideg vízben.

Én szolidaritásból heti egy hidegvizes fürdőre köteleztem el magam, és csak összefosott buszokon vagyok hajlandó utazni, autóval nem. Nesze neked, P*tler!

2022. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
47%

"Már több hónapja mondják, hogy Oroszország államcsődben van, akkor mégis miből finanszírozzák a háborút, meg hogyan működik a gazdaságuk?"


Szerinted Putyint mennyire érdekli, hogy konkrétan lehúzta az oroszok jövőjét a klotyón? Mindent a hadászatra költenek, az átlag ember meg érje be azzal, ami van, ha valaki fel mer szólalni, kapásból 10-15 év dutyi.

Én külföldön élek, van pár orosz ismerősöm, akik rendszeresen hazatelefonálnak a szüleikhez, és mindegyik mondta, hogy sok termék már nem elérhető, masszív munkanélküliség, ABS nélküli autókat kezdenek el gyártani mert nincs rá technológiájuk, mert mindent nyugatról hoztak be, az orosz propaganda TV meg nevetséges hülyeségeket próbál letuszkolni az emberek torkán, mint hogy "a szankciók miatt az európoaiak nem fürdenek és mindenhol tetü meg poloska járvány van".

Az országnak most abból van valamennyi bevétele, hogy olajat és gázt adnak el Indiának meg Kínának, messze a piaci ár alatt.


A szankciók nem azonnal hatnak, több hónap kell ehhez. Az EU is nehéz idők elé néz, de Oroszország gazdasága az optimálisabb becslések szerint is -15%-ot fog visszaesni év végére. Oroszország lassan, de biztosan halad a totális államcsőd felé. Az oroszimádók persze mindent próbálnak megmagyarázni meg szépíteni, de szerintem ők sem lennének szívesen oroszok az elkövetkezendő minimum 5-10 évben.

2022. júl. 17. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, hogy a NATO minek küld fegyvereket Ukrajnának?

Ezzel csak elhúzzák a háborút, Oroszország úgysem fog kivonulni Ukrajnából, az ukránok meg nem tudják kiverni az oroszokat, tehát csak "befagy" a háború évekre.

Ez kinek jó?

Európa elveszíti a viszonylag olcsó, és könnyen hozzáférhető gázt, az oroszok meg gazdaságilag roppanak össze.

Egy instabil nukleáris nagyhatalom még rosszabb lesz.

Szerintem minél előbb békét kéne kötni, még ha ez Ukrajna területi egységét meg is bontja.

2022. júl. 17. 23:28
 16/16 tobas ***** válasza:

"Én csak azt nem értem, hogy a NATO minek küld fegyvereket Ukrajnának?"


Talán, mert a legjobb hely, ahol az oroszokon próbálhatják ki a fegyvereiket és azok még csak nem is a legújabbak, legmodernebbek, de széleskörben használt a mai napig.

2022. júl. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!