Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Jöhet-e egy nagy háború...

Jöhet-e egy nagy háború Oroszország ellen az energiahordozók megszerzéséért?

Figyelt kérdés
A területek újrafelosztása annak érdekében, hogy mások rendelkezzenek nyersanyagokkal, vízzel stb.

2022. júl. 14. 13:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak nem.
2022. júl. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 belapus ***** válasza:
100%
Mivel atomhatalom, minimális a valószínűsége, de az emberi ( ha tetszik, politikusi ) ostobaságnak nincsenek korláti.
2022. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem
2022. júl. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

xD

Előbb atomoznának szét mindent.

2022. júl. 14. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kína már rég elfoglalta volna az orosz távol-keletet és szibériát ha nem lenne atombombája. Még a szocializmus idején is voltak határ menti lövöldözések köztük pedig akkor egy táborba tartoztak.
2022. júl. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amint előttem említették az atomfenyegetettség miatt biztos, hogy nem. Különben is mit érne szétlőni mindent. Itt minden épeszű politikus arra vár, hogy legyen végre egy kifogás amivel le lehet ülni tárgyalni. Aztán otthon majd mindenki azt mondja, hogy győzött (mondjuk Ukrajnában ezt nehéz lesz beadni, de az nem érdekel senkit ha nem fő műsoridőben adják). Annyi lesz a különbség, hogy Európa második legnagyobb lelőhelye (ami teljesen véletlenül Ukrajna keleti részére esik) innentől ugyancsak orosz oldalon lesz. De a parasztokat ez nem fogja érdekelni, mert lesz megint gáz meg benzin.
2022. júl. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Elméletileg, ha előbb csapnának le az orosz nukleáris arzenálra a sajátjukkal, minthogy a ruszkik ki tudnák lőni azokat, és ezzel minimálisra gyengítenék a válaszcsapás erejét, akkor lenne értelme a dolognak.


A ruszki arzenál legveszélyesebb része a mobil ICBM-ek, ezek a baromi nagy teherautókra szerelt rakéták, mert egyrészt ezeket tudják folyamatosan mozgatni, másrészt meg gyakorlatilag azonnal indíthatóak, amint megkapták a parancsot, csak fel kell állítaniuk az állványt, és már megy is a rakéta.


Ezzel szemben a silós rakéták kilövése kicsit lassabban megy.


A lényeg az, hogy van a ruszkiknak bevetésre kész állapotban kb. 700 szárazföldi robbanófejük, ezeknek a fele mobil eszközökre szerelve, a többi silós/fix indítóálláson.


Ezen kívül van kb. 500 robbanófej tengeralattjárókon.


Az egyéb arzenáljuk már nem számottevő, van ~200 db bombázókon, de azok nem lopakodók, szóval esélyük sincs célbajuttatni a tölteteket.


Na most a szárazföldi és a tengeralattjárókra rakott arzenál nagy részét, úgy 90%-át meg kéne semmisíteni még a kilövés előtt, hogy ezzel legyengítsék annyira válaszcsapás erejét, hogy már nem is érné meg megnyomni nekik a gombot.


Csak ehhez vagy baromi gyors rakéták kellenének nagy számban és közel az orosz területekhez, vagy baromi sok lopakodó bombázó.


Jelenleg se a Nyugatnak, se Kínának nincs elég eszköze ehhez, még összeadva sem, szóval komoly fejlesztésekbe kéne fogniuk, ha ezt meg akarnák lépni.

2022. júl. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
#7 A mai rakétaelhárító rendszerek nagy biztonsággal megsemmisítik a kilőtt rakéták 80-90%-át. Ez bele van kalkulálva a támadásba. Atomfegyverek esetén eleve nem lehet százalékokkal dobálózni. Az a 10% is kipusztít egy kontinenst. Olyan pedig nincs, hogy nem éri meg megnyomni. Ha ők pusztulnak akkor más is pusztuljon. Aki először támad az másodszor hal meg. Ez az egyik oka, hogy Ukrajna nem kap komoly hatótávolságú fegyvereket. Ha belőnék Moszkvát komoly esélye lenne taktikai atomtöltetnek.
2022. júl. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

"Atomfegyverek esetén eleve nem lehet százalékokkal dobálózni. Az a 10% is kipusztít egy kontinenst"

Dehogy pusztít.

A világon lévő összes atomfegyvert, beleértve a raktárakban heverőket is, ha szépen egyenletesen szétoszlatnád az USA területén, még azt az országot sem tudnád vele teljesen lefedni és kipusztítani.

Ehhez képest a bevethető állapotban lévő atomfegyverek 10%-a az semmi.


Ez a duma, hogy aki először lő, másodjára hal meg, csak az ilyen nógrádi-féle dilettánsok szövege, akik leragadtak a 70es években, amikor még kb. nyolcszor ennyi atomfegyver volt a világon, és az átlagos hatóerejük is jóval nagyobb volt.

2022. júl. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Biztos hogy nem. Oroszországtól még az Usa, Kína, és Indai is be van szarva.

A világ nyersanyagának a fele náluk van, ráadásul a klímaváltozás legnagyobb nyertesei lesznek.

2022. júl. 14. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!