Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Most valódi válság van kibonta...

Most valódi válság van kibontakozóban, valódi világháborús veszélyekkel vagy pedig csak fel van fújva az egész?

Figyelt kérdés
2022. júl. 11. 20:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
félig valódi félig lufi.
2022. júl. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Japán Gulyás ***** válasza:
92%
A világháború nem valós fenyegetés, de az hogy Magyarországon embereket bocsátanak el a munkahelyükről, mert mondjuk Németországban egy vegyianyag üzemben télen nem lesz földgáz nagyon is valós veszély.
2022. júl. 11. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Mi az hogy félig valódi, félig nem valódi? Hát most valami vagy igen vagy nem.


Nem?

2022. júl. 11. 21:07
 4/11 anonim ***** válasza:
37%

Szerintem mind a kettő valós veszély, a világháború is.

Elég csak egy szikra már, ott van a Litvánia vs. Putyin helyzet, az oroszok nagyon nem szeretik ha a saját anyaföldjüket éheztetik. Litvánia elleni katonai offenzíva pedig azonnal belekeverné a NATO-t a háborúba, és egyből világháború lenne. Mi meg akár golyófogónak is mehetnénk rossz esetben. Orbán ugyanannyira védené meg a magyarokat a háborútól, ahogyan a gazdaságot is meg tudta védeni, höhö...

2022. júl. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
17%

Oroszország támadással fenyeget egy NATO tagállamot, vagyis a NATO-t.


Már szinte nem tudok olyan verziót elképzelni, ami ne világháborúba torkollna.


Litvánia ijedtében visszavonja a szankciókat?

Nem hinném.


Litvánia ki fog tartani, és az Oroszok meghátrálnak?

Nem hinném.


Oroszország megtámadja Litvániát, és a NATO nem mozdul?


Talán. De akkor a NATO-nak vége. Kivégzi saját magát.

2022. júl. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%
Aki abban ringatja magát hogy a ruszkiknak csak a pofájuk jár, az gondolkodjon el azon, hogy mekkora gond a ruszkiknak a Litván lépés, ha a NATO-t meg merték közvetve fenyegetni!
2022. júl. 11. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
@6, nyugi, Putyin mar akkor megfenyegette kozvetve a NATO-t, mikor megkezdte a balhet. "Megy az atom, aki beleugat", emlekszel? Azota meg mar tobbszor is fenyegette, kulonbozo modokon. Szoval az, hogy Putyinek fenyegetoznek ezzel-azzal, az meg onmagaban semmit sem jelent, altalaban mindenre ez az elso reakciojuk.
2022. júl. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Egyre inkább úgy néz ki, hogy a világ egy nagyméretű gazdasági válság felé tart, ami sajnos Európát az előrelátás hiánya miatt nagyon súlyosan fogja érinteni. Az egyre magasabbra szárnyaló infláció is részben ennek a jele. Lehet, hogy már az ukrán-orosz háború nélkül is súlyos gazdasági nehézségek vagy éppen egy válság jött volna, mert az infláció már a háború előtt kezdett el egyre gyorsabban felfelé kúszni, de az biztos, hogy ez a kis háború brutális módon ráerősített erre a folyamatra. Az hogy ezzel együtt a tél folyamán nagyon nagy a valószínűsége egy energiaválságnak, az már csak hab a tortán. És akkor még az akadozó ellátási láncokat vagy az egyre látványosabban gyengélkedő kínai gazdaságot még meg se említettük. Sok helyen olvastam már, és saját véleményem szerint is egy globális gazdasági válság felé tartunk rohamléptekben.


A világháború veszélye ugyan nagyobb mint fél éve, de közel sincs olyan szinten, mint például 1962-ben a kubai rakétaválság idején. Az orosz invázió nagyon feszültté tette az amúgy sem rózsás NATO-Oroszország kapcsolatokat. A nyugati szankciók és fegyverszállítmányok pedig értelemszerűen nem járultak hozzá ahhoz, hogy ez a feszültség csökkenjen, sőt inkább növelték. Ez a legutóbbi Kalinyingrád körüli fiaskó azonban lassan kezdi elérni Moszkva ingerküszöbét.


Igaz, szerintem ez még mindig nem fenyeget egy közvetlen háborúval Moszkva ellen, de már kényelmetlenül közel van, ahhoz a bizonyos "vörös vonalhoz". Most még valószínűbbnek tartom, hogy Oroszország csupán gazdaságilag, legextrémebb esetben is pusztán orosz haditechnika a közelbe való telepítésével válaszol és nem lesz tényleges katonai válaszcsapás. A balti államok kereskedelmük egy jelentős részét Oroszországgal folytatták a háború előtt, ha Oroszország azt teljesen elvágja, az elég fájdalmasan érinti ezeket az országokat. Így is már őket sújtották eddig legjobban az Unióban a konfliktus gazdasági következményei, nekik van a legmagasabb inflációjuk is, több mint 20%.


Szerencsére se a NATO, se Moszkva nem annyira őrült, hogy közvetlen háborút akarjon kirobbantani. Mindkét ország próbálja minimalizálni ennek a veszélyét. Mind Washingtonban, mind Moszkvában pontosan tudják, hogy egy ilyen konfliktus katasztrofális következtményekkel járna mindkét ország számára és ha végül nukleáris háború törne ki, akkor annak már nem lenne győztese, mindkét oldal elpusztulna.


Azonban van egy pont, ahova nem kéne eljutni. Nem szabad Oroszországot sarokba szorítani, sem megszégyeníteni. Nem szabad olyan helyzetbe sodorni őket, ahol azt érzi az orosz vezetés, hogy az egyetlen esélye az életbenmaradásra vagy a visszavágásra, ha támad. És sajnos gyorsan közeledünk ahhoz a ponthoz. Oroszország nagyon sok mindenben engedett a háború kitörése óta a NATO-nak. Fenyegetett a nyugati fegyverszállítmányok esetén katonai válaszcsapással, ugyanígy a modernebb fegyverrendszerek miatt is. Fenyegetett már az orosz területre mért csapások miatt is a döntéshozó központokra való csapással. Finnország és Svédország NATO-csatlakozása elején és kemény hangon üzent és végül most Kalinyingrádnál is. Látható, hogy Moszkva fenyegetőzik mert veszélyesnek érzi saját magára ezeket a lépéseket, de fél ténylegesen odaütni egy nukleáris háború veszélye miatt. Azonban ezzel folyamatosan a saját presztízsét és megbízhatóságát forgácsolja lefelé. Hamarosan eljut arra pontra az orosz vezetés, hogy azt érzi nincs hova tovább hátrálnia, be kell váltania valamelyik fenyegetését. Vagy különben nem fogja komolyan venni a Nyugat, rosszabb esetben még azt is kétségbe vonják, hogy a saját védelmében hajlandó-e egyáltalán nukleáris fegyvereket használni. És az ilyen következtetések nagyon meggondolatlan cselekedetekhez vezethetnek. Akkor pedig Isten óvjon mindannyiunkat!

2022. júl. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Tudod kérdező, más dolog a realitás és megint más annak érzékelése.

A válságnak vannak nyilvánvaló jelei, elég ha becsörtetsz egy élelmiszer boltba és megnézed az árakat, vagy ha tankolni mész egy nyugat EU államban.


putyin megkavarta a szart és ennek az lett a vége, hogy ezt a környezet lereagálja. A világgazdasági pörgés is túl nagy volt, ezért most a visszarendeződés és a fékhatás.

2022. júl. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Igazàból egyelőre még nincs szó válságról, csak világpiaci lassulásról. A válság azért egy sokkal komolyabb dolog, nem azt mondom, hogy nem következhet be, de egyelőre nem tartunk ott.


A nagy kérdés, hogy alakulnak az energiaárak az év második felében. Ha Putyin elzárná teljesen a gàzt, az gond lenne, igen, DE(!) eddig is megtehette volna, mégsem tette, mert azzal magát is megszivatja, szóval ez annyira nem esélyes.


Egyébként, maga a jelenlegi inflációs ársokk az igen, egy kicsit felfújt jelenség. Nem véletlen, hogy az utóbbi 2-3 hónapban elkezdtek csökkeni pl. a globális élelmiszer és takarmányárak, és még csak most van aratás.

2022. júl. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!