Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az Európai Únió hogyan készül...

Az Európai Únió hogyan készül fel a télre?

Figyelt kérdés

Hollandiaába, Ausztriába, Németországba vagy Olaszorszgába szeretnék emigrálni, mert konkrétan beledöglök az itthoni egészségügybe.


De félek, hogy ott nem készülnek eléggé a válságra, és így végül nem lesz jobb, mint idehaza. Mi várható ott? Hogyan készülnek arra a politikusok, hogy covid + háború pénzügyi hatásai + migráció + energiahiány + eélmiszerhiány lesz ezen a télen?


2022. júl. 5. 08:37
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:

13-vagyok.


19 évvel ezelőtt hagytuk el Magyarprszágot. Először Angliába mentünk, éltünk évekig. Az angol NHS-t sennkinek nem kívánom. Kritikán aluli. Amikor 1 év várakozás után megműtőttek vakbéllel, egy hajszálon múlt, hogy nem haltam meg. Ha a férjem, és az éppen kint tartozkodó bátyám nem veri ki a balhét ( a bátyámat el is vitték a rendőrök, később persze elengedték) akkor ma nem élnék. Bennem hagytak egy vérszívő műtőkendőt( vagy ahogy nevezik). Na akkor döntöttünk, hogy megyünk Hollandiába. De itt sem job a rendszer. Olyan dolgokkal mint fogászat, orrmandulla műtét , nőgyógyászat mindig Magyarországon csináltatjuk. A magánrendelések Magyarországon nagyon jó. Itt kint nem. Igaz, rég nem éleünk otthon, bár minden évben hazajárunk több hetet otthon vagyunk, de mi mégis úgy gondoljuk, hogy ott se jobb vagy rosszabb mint itt kint. Vállalkozásunk van, van otthon egy szép házunk, legalább bérelti díjat nem kell fizetnünk. De lehet más országot nézünk ki. Még nem tudjuk. Egyenlőre Magyarország a cél. Majd meglátjuk.

2022. júl. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
#31 tegyük fel egy pillanatra, hogy nem fideszes propgandista vagy és nem hazudsz, mint a vízfolyás. Kérlek, áruld már el nekem, hogyan lehet, hogy a hanyatló nyugaton az emberek élete csak a szerencsén múlik (az általad leírtak alapján) és mégis magasabb a várható élettartam és határozottan jobb az életminőség?
2022. júl. 5. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Nem politizálok, sosem tettem. Nem voltam szavazni sem az elmúlt majd 20 évben, még itt a helyközi szavazáson ( helyi önkormányzati választások) sem veszek részt. Vallom azt a nézetet, hogy az ország sorsűról azok döntsenek akik benne élnek. De ha szavaztam volna akkor sem a fideszre. Sokkal szompatikusabbak voltak ( most már nem) a Jobbik. Azért nehogy már azt hidd, hogy nyugaton nincs szegénység, nincs éhezés, nincs gond. Itt is élnek segélyen élők, itt is vannak akik panaszkodnak. Nem azt mondom, hogy anyagilag rosszabb lenne, de itt is vannak akiknek csak a segély van mint megélhetés. Azt meg nem adják könnyen sehol. Csak neked mondom: Thaiföldön is magas a várható élettartam, magasabb mint pl: Angliában, mégsem jobb az életminőség, rosszabb mint Magyarországon.

Hazudni sem szoktam, főleg nem idegeneknek akik számomra semmit nem jelentenek, és egy anomin oldalon sem, ahol azt se tudják ki vagyok. De gondolj amit akarsz.

További szép napot

2022. júl. 6. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 A kérdező kommentje:

Az NHS-ről én is sok rosszat hallottam, na meg UK-nek úgy tudom lettek gondjai a Brexitből, szóval oda nem is vágyom.


Szoktam nézni Google-en a kórházak értékeléseit, például Olaszorszgában jellemző, hogy az utolsó évben rengeteg 1 csillag lett (Észak-Olasz).


Talán még a legjobb Ausztria? Az van a legközelebb is, így biztos sok magyar van.

2022. júl. 6. 09:42
 35/35 anonim ***** válasza:

#33

Thaiföld: 74,9

Egyesült Királyság: 84,2


[link]


"Hazudni sem szoktam" ha ez igaz, akkor olyan szinten vagy tájékozatlan, hogy inkább maradj csöndben!

2022. júl. 6. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!