Japán miért van jóban az USA-val?
Sokszor olvasom, hogy egy magyar hogy-hogy nem az oroszok ellen szurkol, hiszen '56-ban ők verték le a forradalmat (igen, tudom, hogy az ukránok is ugyanúgy szovjetek voltak, de ez most mellékes).
A japánok meg kaptak 2 atomot, ergo ezzel az erővel utálniuk kellene az amcsikat, nem?
A magyaroknak meg trianonért a teljes nyugatot?
A zsidóknak meg a németeket a holokausztért?
Vagy milyen kritériumok vannak erre a liberálisoknál?
# 11
EZT ÍROD: "Hogyne lehetne.Kell hozzá egy bábkormány.A Szovjetuniót hogy tudták fenntartani szerinted?"
Szerinted a Szovjetuniót ki szállta meg és hozott létre ott bábkormányt?
# 10
EZT ÍRTAD: "A II. vh-ban nem Hirosima, Nagasaki miatt adta meg magát az usa-nak -a tókiói szönyegbomázás sokkal nagyobb kárt okozott- hanem azért, mert északon, Mandzsuriában megindult a vörös hadsereg.
Német példán okulva inkább az usa-nak adták meg magukat."
BOCS, DE EZ TÉVEDÉS.
A japán hadsereg főerői magában Japánban állomásoztak.
Japán haderő létszáma 1945:
Japánban: 4 335 000 fő
Mandzsúriában és Kínában: 665 000 fő
A szovjeteknek nem volt komoly flottájuk a Távol-Keleten, így ők nem tudták volna elfoglalni a kolosszális létszámmal, 4 335 000 katonával védett Japánt, hiszen a szovjeteknek maximum 30 - 40 000 katona szállítására alkalmas hajóállományuk volt csak.
#13 Nem csak, ezek tények.
Nagyon kevés olyan ország van, aki tényleg szabad akaratából választhatja meg a szövetségeseit, mert nem nyomásgyakorlás miatt döntenek emellett.
Ilyen az USA, Kína, Oroszország.
A többi ország erősen vitatható.
#16 De az USA is ezt csinálja.Ezt csinálja az összes nagyhatalom.Egymás ellen küzdenek, a náluk kisebbeket meg így vagy úgy próbálják maguk alá gyűrni, harcolnak a kisebb országok befolyásolásáért.Ez mindig is így működött.
Afganisztánt meg megszállta és tönkretette az USA, nem Afganisztán közeledett az USA-hoz.
Nagyon ügyesen felismerted, hogy Ukrajnában ugyanez van.Proxy háború az USA és Oroszország közt.Egy a különbség, hogy Ukrajna mindig is Oroszország érdekszférájába tartozott.Az USA sem engedne ki a kezei közül egy szomszédos országot sem Oroszország javára.
# 17
EZT ÍRTAD: "Egy a különbség, hogy Ukrajna mindig is Oroszország érdekszférájába tartozott.Az USA sem engedne ki a kezei közül egy szomszédos országot sem Oroszország javára."
Legyünk tényszerűek, Ukrajna nem mindig tartozott Oroszország érdekszférájába.
Annyira nem, hogy évszázadokig a mai Ukrajna nagyobb része Lengyelországhoz (a lengyel-litván államhoz) tartozott, maga Kijev is lengyel város volt.
Sőt, Ukrajna tekintélyes része a Habsburg Monarchiához, majd az Osztrák-Magyar Monarchiához tartozott.
# 17
Pontosítok:
Lengyelország felosztása után Ukrajna tekintélyes része a Habsburg Monarchiához, majd az Osztrák-Magyar Monarchiához tartozott 1918-ig.
#18 #19
Pontosítok: A nagyhatalmak érdekszféráit nézve Ukrajna akkor is Oroszországhoz tartozik, nem az USA-hoz.Erről írtam, ez a lényeg.A mindig is-t itt úgy kell érteni, hogy az USA-nak nem volt, nem is lehet soha köze Ukrajnához, mivel Oroszország a szomszédja.
Az USA sem tűrné el, hogy mondjuk Kanada orosz befolyás alá kerüljön.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!