Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi lesz az orosz-ukrán háború...

Mi lesz az orosz-ukrán háború vége?

Figyelt kérdés

Ukrajna most 600 ezer km² területtel rendelkezik, 44 millió lakossal.

Szerinted ebből mennyi fog maradni amikor vége lesz?

Eleve mikor lesz vége?


Pár hónapja még azt tippeltem hogy Donyeck és Luhanszk régiókat elfoglalják meg a Krímet összekötik szárazföldön és nyárra ezzel végeznek is, de mostmár kezdem azt hinni hogy ha elfoglalják a Donbaszt akkor se fognak leállni és tényleg Odesszáig akarnak majd menni és teljesen tengerpart nélkül hagyni Ukrajnát.

Alsó hangon is szerintem 120-150 ezer km²-t bukni fognak, meg a lakosságuk jó ha marad 30 millió az elcsatolások és a durva kivándorlás után.



2022. jún. 24. 19:39
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
88%

11. Ember, ez nem lenyelés kérdése hanem hogy életképes tud-e maradni egy ország gáz nélkül addig amíg nem találnak alternatívákat. Ez minimum 1-2 év!

Ezt meg pontosan tudják az oroszok is. Ha nincs gáz, bezuhan Európa gazdaságilag mert ez egy alapvető ipari energiaforrás!

2022. jún. 24. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

ma 20:41

Ukránok veszteségei hogy állnak, emberekben és hadi eszközökben? Jelenleg több fegyvert kapnak mint amennyit elhasználnak? Majd többet fognak kapni?


Azt is kétlem hogy a kőolaj import le fog állni év végéig de a gázt mégis mivel helyettesítenék? Nincs is annyi szállító hajó, kikötő amivel ez megoldható lenne éveken belül, az árról nem is beszélve és van egy olyan érzésem hogy amikor majd szarabbul fog élni az átlag nyugati akkor hirtelen engedni fog az elveiből.


"Ha az amcsik kiépítik a logisztikai hálózatot Ukrajna ellátására" Kiépítik? Miért lenne ez jó húzás az amcsiknak, mit nyerhetnek belőle? Átlag amerikai mennyire fogja tolerálni az elszálló energia árakat csak azért hogy védjék az ukránokat?


De tudod mit ezek nem is érdekelnek annyira, inkább válaszolj az eredeti kérdésre:

Mekkora lesz a területe Ukrajnának miután végre beérik az amcsi támogatás és mekkora lesz a lakosszáma? És főleg mikor lesz ez a jó világ az ukránoknak?

2022. jún. 24. 22:20
 13/19 anonim ***** válasza:
26%

"Ukránok veszteségei hogy állnak, emberekben és hadi eszközökben"


Az ukránok is súlyos veszteségeket szenvednek, de nekik stratégiailag ez kevésbé fáj, mint az oroszoknak. Az oroszoknak minden egyes elesett katona ötször annyira fáj, mint az ukránoknál, mert nagyjából ezek az arányok élőerőben. Harci eszközökben szintén hasonló a helyzet: az ukránok eddig is nagyrészt nehézfegyverzet nélkül tartották vissza az oroszokat, elsősorban kézi- és könnyűfegyverekkel. A nehézfegyverzetre azért tartanak igényt, mert anélkül nem tudnak ellentámadást kivitelezni. Nem tudom pontosan, hogy mennyit tartogatnak tartalékban, egy offenzívára, de jelenleg úgy néz ki, hogy az ukránok feladják a szeverodonyecki kiszögellést, és átcsoportosítják az egységeiket, ami hosszútávon valóban kedvezőbb megoldásnak tűnik, még ha politikailag elsőre nehezen megemészthető is. Így az oroszok nem nagyon képesek semlegesíteni az ukrán nehézfegyverzetet, mert az valószínűleg ott sem lesz a fronton.


"Jelenleg több fegyvert kapnak mint amennyit elhasználnak"


Erről pontos adat nincsen, és jelenleg gyors ütemben változik a fronthelyzet, így nehéz jelenleg megmondani.


"Azt is kétlem hogy a kőolaj import le fog állni év végéig de a gázt mégis mivel helyettesítenék?"


Alapvetően ez az egész téma egy totális közgazdaságtani félreértésen alapszik. Európában ugyanis nincs, és nem is lesz hiány a potenciális energiából. Ez alatt azt az energiamennyiséget értem, amelyet Európa ki tud termelni, illetve importálni, ha minden erőmű maximális kapacitáson üzemel. Ugyanis akár hiszitek, akár nem, az 1970-es évek olajkrízise után az EEC tudatosan úgy alakította ki az európai energiahálózatot, hogy erre esély se legyen. Európa azért importál energiaforrásokat, mert az olcsóbb, mint minden energiát lokális forrásokból ellátni. A francia atomenergia-hálózat például átlagosan 40%-os nominális kapacitáson megy, mert efölött a történelmileg is rekordalacsony, háború előtti energiaárszinten egyszerűen nem költséghatékony magasabb szinten üzemeltetni. A földgáz- és kőolajimport kb. 10-20%-a az, ami nem váltható ki más energiaforrásokkal rövid- és középtávon.


Jelenleg nem azért magasak az energiaárak, mert hiány lenne, hanem azért, mert az szénhidrogéntermelő cégek rekordprofitokat termelnek a háborús instabilitás hatására. A MOL például évek óta a kitermelhető kőolaj- és földgázmennyiség töredékét viszi piacra, mert nem akarták lejjebb vinni az árakat. Most, hogy nem lesz orosz szénhidrogén, ezek a cégek előtt két út áll: vagy felnyomják a termelési mutatókat, és az energiahordozók ára csökkenni fog (értsd: olcsóbb lesz a benzin, a fűtés, és az áram), vagy pedig tartják a jelenlegi termelési szintet, és továbbra is rekordnyereségeket halmoznak negyedévről negyedévre, a mi kárunkon.


Szvsz ez is az EU (és a tagállamai) töketlenségére ad bizonyosságot, hogy annyira le vagyunk ragadva a neoliberális, szabadpiaci dogmában, hogy nincs egy vezető politikus sem, aki azt mondaná, hogy akkor most megregulázzuk az olaj- és földgáztermelőket, hogy vagy felnyomjátok a termelési mutatókat, vagy állami önkénnyel fogjuk majd mi felnyomni.


Ez egyébként ugyanígy igaz az USA-ra, de ott jelenleg a demokraták nyertek egy bazi nagy adu ászt azzal, hogy a legfelsőbb bíróság konzervatív bírái átnyomtak két elképesztően népszerűtlen döntést, így őket szerintem innentől nem nagyon fogja érdekelni, hogy a nép mit akar (nem mintha amúgy a nyugati világban nem náluk lenne a legmagasabb Zelenszkij és Ukrajna támogatottsága).


Ha már itt tartunk: ne feledjétek, hogy Magyarországon egy óriási véleménybuborék van. Nyugaton, például itt Dániában, semelyik politikai párt vagy mozgalom vezetőinek fejében sem merült fel az a gondolat, hogy Ukrajna támogatását meg kellene szüntetni azért, mert magasak a gázárak. Itt az orosz propaganda, amit ti ismételgettek (nagyrészt amúgy önhibátokon kívül, mert otthon a csapból is ez folyik), egyáltalán nem fogott táptalajt, itt gyakorlatilag mindenki, a konteósokon kívül Putyint és az orosz imperializmust okolja az energiaválság miatt, nem az ukránokat vagy az EU-t. Itt a háború kezdete óta Ukrajna, és a szankciók támogatottsága egyre csak nő.


"Mekkora lesz a területe Ukrajnának miután végre beérik az amcsi támogatás és mekkora lesz a lakosszáma?"


Nagyon nehéz ezt így közvetlenül megjósolni, szerintem az várható, hogy előbb-utóbb a front stabilizálódik, miután az oroszok kimerítik a hadműveleti tartalékaikat (amelyek már a háború kezdetekor is elég alacsonyak voltak), aztán pár hónapon belül, vagy talán jövőre egy ukrán ellentámadás kiszorítja az oroszokat délen, viszont a Donbassz szerintem maradni fog az oroszok kezében.

2022. jún. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
96%

"Ha ezt mégjobban megnyújtják, simán megvan rá az esély, hogy az ukránok elvágják őket valahol délen vagy keleten."

Az ukránoknak sokkal nagyobb veszteségeik vannak, az utóbbi hetekben a fronton lévő egységek már a kézifegyverek és a lőszer hiányára kezdtek el panaszkodni. Nincs tüzérségük, csak amit a nyugat ötösével küld nekik kéthetente, meg az a lőszer, amit szintén a nyugat küld nekik. Nincsenek tankjaik, csak régi, szovjet típusuk, és most már a drónjaikat sem tudják hatékonyan használni, mert az oroszok bedurvultak a légvédelem terén is. Ha az USA hirtelen tízszer ennyi hadianyagot kezdene szállítani, akkor sem lenne emberi erőforrás egy támadásra az ukránoknak.

Esély inkább arra van, hogy az ukránok a gyárterületeken, megerősített belvárosi pozíciókban annyira kivéreztetik az oroszokat, hogy nem lesz erőforrásuk hatékony támadásokat vezetni, ezért befagy a front. De erre is kicsi az esély, az oroszok ugyanis még mindig nem mutatják semmi jelét annak, hogy akár katonákból, akár hadianyagból kifogyóban lennének.

2022. jún. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

ma 22:52

Azt mondod hogy az ukránoknak 5-ször annyi képzett katonájuk van akit lehet frontra küldeni? Mert szerintem pont fordítva van az arány, az hogy Ukrajnában mindenkit hadra fognak nem előny hanem hátrány mert minimális kiképzéssel a vágóhídra küldik az embereiket és ezt most már kezdik ők is elismerni amikor napi szinten 1000+ veszteségről beszélnek. Értem én hogy nyugaton lelkesek vagytok de vajon az átlag ukrán is az? Meg az lesz még fél év múlva is?


Azért nagyon nem mindegy, hogy miben és mennyiért tudod az energiát előállítani, mert ha mondjuk túl drágán akkor gyárak fognak inkább bezárni mintsem folytatni a termelést. Erre már volt példa pl. műtrágya gyáraknál de pl. a villamosenergiát a hajadra kenheted az acél gyártásnál mert oda gáz kell. Vagy ha minden ilyen vagány akkor a németek, osztrákok miért próbálják már most visszafogni a gázfogyasztásukat és miért azt mondják hogy ezt a lakosság érdekében teszik?


Arra még nem gondoltál hogy esetleg pont te/nyugat él egy véleménybuborékban vagy mennyire reális elképzelés az hogy mindenki mindent ugyanúgy lát? Sőt mondok durvábbat az hogy a politikai pártok valamit nem vállalnak fel, mert ciki lenne nekik még nem jelenti azt hogy az átlag polgár is ugyanígy gondolja.


De lényegében véve válaszoltál, majd akkor fél-1 év múlva visszatérünk arra hogy mit hívnak Ukrajnának és mit Oroszországnak.

2022. jún. 24. 23:45
 16/19 anonim ***** válasza:
6%

"az oroszok kimeritik hadműveleti tartalékaikat"


Ezt valamelyik nyugati hirszerő ügynökségtől olvastad akik egész elképesztő buborék propagandát nyomnak?

Lényegében jelenleg az unióban szinte csak hibbant politikusok vannak akik verik a háborús meg szankciós tamtamot. Bident ne is emlitsük, Putyinnal is vannak bajok, a kinai elnök meg abszolút megzakkant. Nagyitóval kell keresni karizmatikus vezetőt sajnos. A recept készen van a 3.vh-hoz.

2022. jún. 25. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem még 1-2 évig lövik egymást aztán tűzszünetet kötnek.
2022. jún. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
78%
Egyértelműen csak az orosz győzelemmel végződhet ez a háború, nagyon nincsenek egyensúlyban az erőviszonyok. A különböző nyilatkozatok és hadmozdulatok alapján pedig feltételezhető, hogy az oroszok maguknak akarják Odesszát és Harkivot is, de az ukrán haderő megmaradt harcerejének függvényében akár további területeket is megpróbálhatnak megszerezni. Hogy ennek mikor lehet vége? Hát, legkorábban talán év vége felé, de valószínűbb hogy még jócskán belenyúlik majd a 2023-as évbe is.
2022. jún. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zigethy ***** válasza:
Véleményem szerint Ukrajna - minden erőfeszítése ellenére - területeket fog veszíteni. Vert helyzetében kénytelen lesz tűzszünetet vagy majd békét kötni (alapvetően orosz feltételekkel), de ettől függetlenül mindez egy elhúzódó válságba fog torkollni. Nem irigylem őket, a helyzetük szinte kilátástalan.
2022. jún. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!