Miért kéne nekünk (az EUnak) újjáépíteni Ukrajnát?
1. EU tag? Nem!
2. Mi romboltuk le? Nem!
3. Mi folytattunk egy teljesen elhibázott politikát? Nem!
4. Mi provokáltuk ki a háborút? Nem!
Akkor miért?
Félreértés ne essék ha lenne annyi pénzem újjáépíteném de még nekem sincs! Hát még az EU-nak!!! :DDD Mert az EU-nak sincs!
"Így soha nem lesz Európából nagyhatalom."
Az a baj, hogy ez nem is érdek ott a tengerentúlon. Szerintük egy közepesen erős Európa kell, csak annyira hogy kordában tudja tartani a gyenge oroszokat, és akkor az USA tök erősnek fog tűnni mellettük, és Kínának sem lesz erős szövetségese. Kicsit még pénzelik Indiát Kína ellen, és blokkolva is van az egész Eurázsiai térség, fenn van tartva a feszültség.
#11 Ennyire ne szpd be a ruszki propagandát.
Ha 2014-ben Putyin nem fegyverezi fel a szakadárokat, akik megtámadták Ukrajnát, akkor nem halt volna meg senki.
Ha annyira lopják a gázt és olajat, akkor miért megy most is Ukrajnán keresztül?
Továbbá, hogy Ukrajna NATO tag akar-e lenni, és bármilyen hadi felszerelét telepít-e a saját területére, arról csakis az ukránoknak van joga dönteni, nem Putyinnak.
Mert az EU az USA partnere, a Nyugat, a NATO-val is nagy az átfedés, így az ideológiai, katonai támogatás mellett egyéb támogatásra is szüksége lehet majd Ukrajnának, mint oroszellenes partnerországnak, aki a NATO-ba, EU-ba igyekszik.
Az EU bár politikailag gyengébb, mint Amerika, de gazdaságilag egy szinten vannak, ezért is várják majd el, hogy Brüsszel viselje az újjáépítés nagy részét. A földrajzi adottság is meghatározó, Ukrajna Európa része.
A vita most inkább azon megy, hogy miből fedezzék majd a kiadásokat. Sok nyugati politikus szerint ki kellene fosztani az oroszokat és el kellene kobozni a gazdag oroszok szankcionált, befagyasztott eszközeit és az orosz jegybank tartalékait. Viszont ha az USA, EU ilyen jellegű fosztogatásba kezd, annak morális szempontból, jogállamisági szempontból, politikai szempontból is lehetnek negatív hatásai a jövőre nézve. Csak tovább bomlana a nemzetközi rend.
Szerintem célszerűbb lenne a szankciókat nyomásgyakorlásra használni Oroszország ellen és visszaterelni őket a nemzetközösségbe. Akkor oldanák fel a szankciókat, befagyasztott eszközöket, ha sikerül elérni egy békeszerződést. Oroszországnak is részt kellene vállalni Ukrajna újjáépítésének, fejlesztésének finanszírozásából, ezt is bele kell venni a békemegállapodásba.
Nehéz előre látni a jövőt, de sajnos igen nagy az esélye, hogy a 12-es válaszolónak lesz igaza. Csak a nyugati befolyás alatt álló részeket építik újjá, fejlesztik, míg a harcok, háború által sokkal jobban lepusztított, Oroszoroszág fennhatósága alá kerülő déli, keleti részek alig kapnak majd forrásokat, csak Moszkva dob nekik valamit, de elszigetelt, elmaradott vidék marad, mint ahogy nagy különbség volt Nyugat-Németország és Kelet-Németország között vagy manapság Ciprus és a török megszállás alatt álló Észak-Ciprus között.
21:56 te szopod be az EU és az USA propagandát,
Ha igaz lenne hogy az EU és az USA a békét támogatja akkor nem fegyvereket szállítana ukrajnába hanem béketárgyalásokat kezdeményezne a békés rendezés érdekébe.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!