Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha a szankciók számítottak...

Ha a szankciók számítottak volna Oroszország ellen akkor Putyin el se kezdi a háborút?

Figyelt kérdés
Jelenleg használnak valamit a szankciók vagy a nyugatiak vakargatják a fejüket hogy az Oroszország ellenállób a szankciókkal szemben mint amennyire számítottak?

2022. máj. 14. 20:24
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
#10 gyakorlatilag 24/7 ment a propaganda hogy ez lesz ilyenre miértne számítana senki előre le volt írva mi lesz ha meglépi én is tudtam durvák lesznek a szankciók.
2022. máj. 16. 12:19
 12/14 NTBS ***** válasza:
Szerintem mérlegelte a lehetőségeket és döntött. Számított a szankciókra ez biztos. Egyik-másik meglephette azért.
2022. máj. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 MDaniel98 ***** válasza:
11# 2014-ben is szankciózták, de úgy, hogy a többségéből könnyen ki lehessen bújni.
2022. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik a szankciók a köznépnek szólnak, hogy az Európai vezetés és az USA elmondhassa: mindent megtett a béke érdekében, holott gyakorlatilag a béke elkerülésének érdekében tettek meg mindent:

- gondoljunk csak az háború előzményeire, az oroszok provokálására

- majd a háború kitörése után fegyverek szállításával meghosszabbítják amennyire csak lehet az ukránok szenvedését

- olyan szankciókat szavaznak meg, amivel az árakat az egekbe küldik, hogy az orosz félnek legyen bevétele folytatni a háborút


Hogy mi volt az eredeti cél, arra talán legtalálóbban mégiscsak a híres Soros György tevékenységéből híres csináljunk káoszt, mert abból sokat lehet keresni dolgon érdemes elgondolkodni.


Tulajdonképpen tökéletesen sikerült kivitelezni a káoszt.


Figyeljük meg, hogy az Európai Bizottság már nem is nagyon tárgyalja meg szankciós javaslatait kidolgozás közben a tagállamokkal, inkább átveszi az USA vezetőinek mondásait.


Lásd például:

[link]



"

Az amerikai terv az, hogy az orosz olajfajtákra vonatkozó importvámot olyan szinten kellene megállapítani, amely megragadná ennek a különbségnek egy részét, tehát elvennék az orosz olaj árelőnyének egy részét, de közben elég alacsony is legyen ahhoz, hogy Oroszországnak továbbra is megérje kitermelni az olajat, mert így az egyéb olajfajták iránti kereslet sem gyakorol akkora áremelő hatást.


A pénzügyminisztérium vizsgálja az árképzési mechanizmusokat, beleértve a vámokat is, hogy segítsen megvédeni a világgazdaságot a magas energiaárak további káraitól


– mondták a tudósítás szerint az amerikai illetékesek Brüsszelben.

"


Csak pislog az ember, hogy érdekes a leginkább érintett államokat, akik vezetéken kapják az olajat teljesen ignorálják, érdekes módon az amerikaiak javaslatai előtt meg tárt kapukat nyit ki az Európai Bizottság.


Tulajdonképpen elmondható: a háború egyértelmű vesztese Európa.


Önálló döntési képességét elveszette.


Aki nyert az az USA és az Orosz fizikai győzelem is még kérdéses, bár hosszútávon a nyerési esélyei magasabbak mint az Ukránoknak. Előbb fogynak el az Ukrán katonák, mint az Oroszok, mert jóval kevesebben vannak.

2022. máj. 17. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!