Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerinted melyik a fontosabb?...

Szerinted melyik a fontosabb? A mielőbbi béke, vagy Oroszország veresége?

Figyelt kérdés
Vállalnád egy hosszabb ideig tartó háború kockázatát azért, hogy Oroszország vereséget szenvedjen, vagy üdvözölnél egy gyors békekötést akár úgy is, hogy Oroszország sikert ér el? (ukrán vereséget nem írok a szavazásba, most élek azzal az egyszerűsítési lehetőséggel, hogy azt a mielőbbi békéhez értem.)

2022. máj. 12. 11:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
81%

A képmutatás szerintem máshol van. Nem az a gond, hogy az oroszok háborúznak, hanem hogy egy európai országban teszik, ettől fosott be mindenki.

Eddig itt a háború csak a törikönyvekben jelent meg, mindenki azt hitte, hogy már csak a goatfucker világban lehet ilyen.

Mindenki leszarná Ukrajnát, ha Afrika közepén lenne.

Ez csak a fejlett világ immunrendszere, hogy támadják izomból az agresszort.

2022. máj. 12. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 hollófernyiges ***** válasza:
56%

"Azért ha Oroszország megpuccsolta volna mondjuk Mexikó USA párti elnökét, és egy oroszpártit rakott volna oda, nyelvtörvényeket hoz az amerikai nyelv ellen, majd elkezdi pedzegetni, hogy vegyük fel Mexikót a CSTO-ba és toljuk tele támadórakétákkal"


Érdekes hallani a moszkvai verziót, csak éppen nem így történt; nem tudom hány éves vagy de nyolc éves eseményekre nem túl nehéz visszaemlékezni. Senki sem puccsolt semmit, az ukránok tüntettek az oroszpárti elnökük ellen, a tüntetőket a nyugat, az elnököt Putyin támogatta, volt már ilyen korábban is. Csak aztán Putyin elvesztette a türelmét, elkezdte orvlövészekkel lepuffogtatni a tüntetőket, amitől az oroszpárti elnök alól kifarolt a saját pártja is és menekülnie kellett. Putyin ekkor szállt meg a Krímet és kezdett orosz katonákkal, orosz fegyverekkel ún. "felszabadító harcot" Donyeckben meg Luhanszkban (amit a helyi lakosság egyáltalán nem támogatott). Az ukránok ezután választották meg Zelenszkijt, aki mi mást tehetett volna, az orosz agresszió miatt amerikai segítséget kért és ekkor kezdték komolyan venni a NATO-csatlakozást is (ami addig is felmerült, de nem volt sem politikai sem lakossági támogatása). Ezután, miután de facto háborúban álltak Oroszországgal kezdték b*sztatni az orosz nyelvhasználatot is, előtte úgy bántak velük, mint a hímes tojással, éppen azért, hogy ne húzzák fel Moszkvát.


De nem kell hinned nekem, a neten megtalálod az időrendet.

2022. máj. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
30%
Oroszországnak győznie kell, az USAbérenc ukrajnának pedig buknia!
2022. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
56%
Mind kettő fontos. Egy gyors, de ingatag és így rövidtávú béke, mint a Minszki volt nem igazán hozna semmi jót. A tartós békéhez viszont jelenleg egy út vezet. Oroszország képességét egy újabb háború indítására minimalizálni kell. Ahogy az akaratát is.
2022. máj. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 Dzsonszi ***** válasza:
57%
#12 Emlékszem én, meg arra is, hogy pár éve valamelyik amerikai politikus konkrétan elmondta, hogy mennyire sok pénzt öltek bele Ukrajnának a politikájába. Nem védem az oroszokat, de kényelmesen kihagytad azokat a részeket, amiket az ukránok követtek el, például rágyújtották az oroszokra az épületet, aki kiugrott azt meg lelőtték. És akkor lehetne még sorolni, hogy a Donyeck-medencében mit műveltek. De ismétlem nem az oroszokat védem (azért írom le ennyiszer, mert utána mindig jön a duma, hogy de az oroszok), csak nem kéne fekete-fehéren látni a helyzetet, hogy az ukránok, vagyis inkább az ukrán meg a nyugati vezetés teljesen ártatlan, és Putyin csak gondolt egyet és megtámadott egy szuverén országot.
2022. máj. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
32%

12: "Ezután, miután de facto háborúban álltak Oroszországgal kezdték b*sztatni az orosz nyelvhasználatot is, előtte úgy bántak velük, mint a hímes tojással, éppen azért, hogy ne húzzák fel Moszkvát."


Ez biztosan nem így volt. Addig nem bántották a kisebbségeiket, amíg az oroszpárti Janukovics volt hatalmon. Előtte Juscsenkó idején is volt nacionalizmus, de akkor talán nem voltak atrocitások. A Janukovics utáni vezetők alatt viszont igen.

Úgyhogy furcsa, de a kárpátaljai magyaroknak is akkor volt könnyebb, amikor oroszpárti hatalom volt Ukrajnában.

2022. máj. 12. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 Dzsonszi ***** válasza:
41%
#12 Na meló közben gyors utánanéztem, nehogy szó érje a ház elejét, hogy nem adtam forrást, keress rá Victoria Nuland-ra, valami USA államtitkár azt hiszem, ő mondta, hogy 5 milliárd dollárt költöttek 2014-ig Ukrajna politikai ügyeire. Na hogy most ebbe benne volt az, hogy el zavarták Janukovicsot, és pénzelték-e a zavargásokat, hogy a rendőrök elhagyták helyüket, hogy védjék Janukovicsot a tüntetőktől, majd a parlament megszavazta Janukovics eltávolítását, az már érdekes kérdés.
2022. máj. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
62%
A legjobb az lenne, ha mindkettő összejönne. De utóbbi talán jobb lenne, mert akkor máshol se pattognának annyit a Ruszkik
2022. máj. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 hollófernyiges ***** válasza:
88%

"például rágyújtották az oroszokra az épületet, aki kiugrott azt meg lelőtték"

"Addig nem bántották a kisebbségeiket, amíg az oroszpárti Janukovics volt hatalmon"


Nézzük az időrendet, mert az sokat segít.

2014. február 22.: az oroszpárti Janukovics lemond

2014. február 27.: jelzés nélküli orosz katonák elfoglalják a Krímet

2014. április 6.: a donyecki és luhanszki "szabadságharc" kezdete

2014. május 2.: Odesszában összecsapnak az ukrán majdanista és az orosz antimajdanista tüntetők (tegyük hozzá, hogy az utóbbiak között volt egy pisztolyokkal és baseballütőkkel felfegyverzett csapat), az utóbbiakat beszorítják egy házba, amit rájuk gyújtanak.

Jól látszik hogy az erőszakos ukrán cselekedetek mind az orosz agresszió utániak. És nem addig nem bántották a kisebbségieket, amíg Jankovics volt hatalmon, hanem előtte sem, a nyugatpárti kormányok alatt sem, éppen azért mert nem akarták provokálni Oroszországot.

Egyébként meg persze, az amerikaiak pénzelték a nyugatpártiakat, ugyanúgy ahogy Putyin is pénzelte az oroszbarát erőket. Erről az ide-oda ingadozásról szólt Ukrajna utóbbi harminc éve.

2022. máj. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 MDaniel98 ***** válasza:
38%
Nekem kívülállónak természetesen a mielőbbi béke.
2022. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!