Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mit szóltok a jelenlegi...

Mit szóltok a jelenlegi francia politikai erővizsonyokhoz? Talán nem is olyan atomstabil az EU és az európai Nato-támogatottság? Az első fordulóban tkp. 55% a Nato és EU ellenes jelöltre szavazott.

Figyelt kérdés

A liberális világ nagy győzelemnek könyvelte el Macron újraválasztását, ami tulajdonképpen első ránézésre annak is tűnik, 58%-al nyerte meg a II. fordulót.


Viszont ha a mögé nézünk a híreknek és a tendenciáknak, már közel sem ilyen rózsás a helyzet.


Kb. 2012-ig az volt a paradigma, hogy atomstabil az EU-támogatottság, valamint a Nato tagság, a liberális demokrácia, stb.


Volt két megdönthetetlennek hitt politikai erő, ami váltotta egymást, szocialisták és a jobbközép De Gaulle/Sarko-féle párt, ezeknek a szatellitpártjai, pl. zöldek, centralisták, stb.


Napjainkra ezek az EU párti liberális erők egy tömbbe tömörültek Macron mögé, és így tudják a globalizáció, EU egyesült államok párti "többséget" maguk mellé állítani.


Azonban az első fordulóban 54,8%-ot értek el az olyan radikális jobboldali vagy baloldali jelöltek (Marine Le Pen, Jean-Luc Mélenchon, Éric Zemmour, Nathalie Arthaud), akik elhagynák az EU-t és a Natot, orosz és keletbarátak, vagy csak azért maradnának bent az EU-ban, mert ha belülről verik szét, az a francia érdek (pl. Le Pen)


A franciáknál régóta téma, hogy tilos a népi kezdeményezésű népszavazás (csak a köztársasági elnök/kormányzat írhatja ki), hiszen ha ez lehetővé válna, egyből benyújtanák az EU-tagság és Nato tagság megszavaztatását, aminek nagy eséllyel Frexit lenne az eredménye. Ezért rettegnek a népszavazástól a francia politikusok, mint ördög a szenteltvíztől.


2022. máj. 11. 22:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban az első fordulóban 54,8%-ot értek el az olyan radikális jobboldali vagy baloldali jelöltek (Marine Le Pen, Jean-Luc Mélenchon, Éric Zemmour, Nathalie Arthaud), akik elhagynák az EU-t és a Natot, orosz és keletbarátak, vagy csak azért maradnának bent az EU-ban, mert ha belülről verik szét, az a francia érdek (pl. Le Pen)"


Ezalapján vegyük azért azt is észre, hogy csak onnantól nőtt meg jobban ezeknek az embereknek a támogatottsága, miután egyre kevésbé radikális megmozdulást akartak az EU ellen. Le Pen először ki akart lépni, utána már belülről bomlasztani, most meg csak "keményebb feltételeket" szabni. Ahogy puhult a véleménye, úgy lett nagyobb a támogatottsága és nem fordítva.

2022. máj. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 MDaniel98 ***** válasza:
Az 1#-el értek egyet a franciáknál még mindig elég erős az EU támogatottsága ahhoz, hogy euszkeptikus pártok nem tudnak hatalomra jutni.
2022. máj. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 franciasrac ***** válasza:
Sokan EU-ellenesek de ez nem az 1. gondunk, ezért népszerűbbek a nacionalista pártok, amik maguk általában EU-ellenesek is.
2022. máj. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 franciasrac ***** válasza:
2005 óta tényleg félnek az elitek a népszavazásoktól, mikor 55 %-an az európai alkotmány ellen szavaztunk. Még mindig hozták létre. Ezóta nem is volt EGY népszavazásunk, és nagy az euroszkepticizmus... Sok tüntetés volt már, hogy RIC (référendum d'initiative citoyenne, polgári kezdeményezésű népszavazás) legyen Franciaországban, de nem is reagálta a kormány.
2022. máj. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!