Mit szóltok a jelenlegi francia politikai erővizsonyokhoz? Talán nem is olyan atomstabil az EU és az európai Nato-támogatottság? Az első fordulóban tkp. 55% a Nato és EU ellenes jelöltre szavazott.
A liberális világ nagy győzelemnek könyvelte el Macron újraválasztását, ami tulajdonképpen első ránézésre annak is tűnik, 58%-al nyerte meg a II. fordulót.
Viszont ha a mögé nézünk a híreknek és a tendenciáknak, már közel sem ilyen rózsás a helyzet.
Kb. 2012-ig az volt a paradigma, hogy atomstabil az EU-támogatottság, valamint a Nato tagság, a liberális demokrácia, stb.
Volt két megdönthetetlennek hitt politikai erő, ami váltotta egymást, szocialisták és a jobbközép De Gaulle/Sarko-féle párt, ezeknek a szatellitpártjai, pl. zöldek, centralisták, stb.
Napjainkra ezek az EU párti liberális erők egy tömbbe tömörültek Macron mögé, és így tudják a globalizáció, EU egyesült államok párti "többséget" maguk mellé állítani.
Azonban az első fordulóban 54,8%-ot értek el az olyan radikális jobboldali vagy baloldali jelöltek (Marine Le Pen, Jean-Luc Mélenchon, Éric Zemmour, Nathalie Arthaud), akik elhagynák az EU-t és a Natot, orosz és keletbarátak, vagy csak azért maradnának bent az EU-ban, mert ha belülről verik szét, az a francia érdek (pl. Le Pen)
A franciáknál régóta téma, hogy tilos a népi kezdeményezésű népszavazás (csak a köztársasági elnök/kormányzat írhatja ki), hiszen ha ez lehetővé válna, egyből benyújtanák az EU-tagság és Nato tagság megszavaztatását, aminek nagy eséllyel Frexit lenne az eredménye. Ezért rettegnek a népszavazástól a francia politikusok, mint ördög a szenteltvíztől.
"Azonban az első fordulóban 54,8%-ot értek el az olyan radikális jobboldali vagy baloldali jelöltek (Marine Le Pen, Jean-Luc Mélenchon, Éric Zemmour, Nathalie Arthaud), akik elhagynák az EU-t és a Natot, orosz és keletbarátak, vagy csak azért maradnának bent az EU-ban, mert ha belülről verik szét, az a francia érdek (pl. Le Pen)"
Ezalapján vegyük azért azt is észre, hogy csak onnantól nőtt meg jobban ezeknek az embereknek a támogatottsága, miután egyre kevésbé radikális megmozdulást akartak az EU ellen. Le Pen először ki akart lépni, utána már belülről bomlasztani, most meg csak "keményebb feltételeket" szabni. Ahogy puhult a véleménye, úgy lett nagyobb a támogatottsága és nem fordítva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!