Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az oroszok kivonulásával...

Az oroszok kivonulásával lehetne egy stabil tűzszünet?

Figyelt kérdés
Békekötés jelen pillanatban nem valószínű, de talán mindkét félnek kedvezne egy hosszabb (akár évtizedes) tűzszünet. Mit gondoltok, van esély arra, hogy az oroszok mindenestül kivonulnak?

2022. máj. 7. 07:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Éppen tegnap mondták, hogy soha nem fognak kivonulni Herszon megyéből.
2022. máj. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%
Kizárt, hogy kivonuljanak, semmi okuk nincs rá.
2022. máj. 7. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fsms ***** válasza:
100%
Elméleti szinten igen.
2022. máj. 7. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kivonulnának, akkor nemcsak tűzszünetet, de akár békét is lehetne kötni. Ugyanakkor az oroszok nem akarnak kivonulni, erővel kell majd őket kiverni.
2022. máj. 7. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
38%

Krímből is ki kéne vonulniuk, ezt bidé, sulc, zselé is megmondta. Szerinted mi a reális esélye, hogy azt feladják önszántukból az oroszok?

Már eldöntött, valamelyik fél teljes katonai vereségével fog zárulni a háború. Az oroszoknak ott van a hátországban a sértetlen teljes hadiipari komplexumuk, korlátlan gyártókapacitással, korlátlan nyersanyagellátással. Tetszőlegesen és védhetetlenül, büntetlenül lerakétázhatnak bármilyen ukrán célpontot. Az ukránok ellenben lassan már az üzemanyagot is úgy kapják külföldről, és szép lassan felőrlődnek a háborúban. Az orosz ha most kivonulna bárhonnan, akkor gyakorlatilag megszűnne mint hatalmi tényező a világban, a végsőkig el fognak menni. Ha kell 10 évig fognak háborúzni, közben olyan mint Ukrajna megszűnne létezni. Minden városukat lerombolják, mezőgazdasági, ipari termelés lenullázva, nekünk kéne traktálni őket olajjal, gázzal, miközben nekünk is alig lesz, vagy ha lesz, az is horror áron. Mivel a szankciók hatástalanok, ezért idő most már az oroszoknak dolgozik, ezt be is árazta a piac a rubel árfolyamával.

2022. máj. 7. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%

5! Figyelj, csak az USA idén több hadianyaggal meg technikával tömi ki az ukránokat, mint amennyit Oroszország egy évben a szárazföldi erőire költ! Az amcsik egy harminchárom milliárd dolláros katonai "segélyt" szavaztak meg az ukránoknak, miközben korábban az ukránok évi hatmilliárd dollárnyi pénzt költöttek a hadseregre és ezzel a hadsereggel tartóztatták föl a mostaninál nagyobb orosz támadóerőket márciusban! Na most ha elkezd ömleni -a mostaninál is jóval több- amerikai meg nyugati hadianyag szerinted a ruszkiknak lesz bármi esélye? Már most szenvednek mint malac a jégen!


most két lehetőségük van: vagy feladják az egészet és abba buknak bele, vagy megpróbálnak nyerni és akkor abba buknak bele! Egy dologban igazad van Oroszország mint nagyhatalom MÁR megszűnt létezni! Szerinted ezek után például ki fog jó szívvel orosz haditechnikát venni? Vagy ki fog félni az orosz "medvétől" ami valójában a plüssmaci? Van egy nagy atomarzenáljuk, és nagyjából ennyi az orosz haderő.

2022. máj. 7. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
[ma 08:23]: Nagyon eltúlzod te az oroszok erejét. A gazdaságuk töredéke az EU-énak, katonailag most mutatták meg, hogy mennyire el vannak maradva. A Nyugat simán ellátja Ukrajnát hadianyaggal és élelemmel, ameddig kell. Sokba fog kerülni? Igen. De az oroszoknak is fog ez fájni, szó nincs arról a korlátlan gyártókapacitásról és nyersanyagellátásról, amit bemesélsz magadnak.
2022. máj. 7. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

[ma 08:47]: "Van egy nagy atomarzenáljuk, és nagyjából ennyi az orosz haderő."

- Na ja, és ki tudja, abból is mennyi működik, mennyi alkalmas bevetésre. Az orosz medve nagy, kétségkívül. Ebben a háborúban eddig az derült ki, hogy a nagy a tohonya, nem pedig az erős fajtából értendő.

2022. máj. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna (és mögöttük Amerika, a NATO) addig kíván háborúzni Oroszország ellen, amíg teljesen ki nem vonulnak Ukrajnából és a kijevi, washingtoni, londoni kormány ebbe a Krími Köztársaságot és Szevasztopolt is beleérti, mely már Oroszország része.

Ha ezt elérik, akkor nem csak tűzszünet, de akár békekötés is lehetne. Erre jelenleg nem látszik reális esély.


Az oroszok nem fognak egyhamar kivonulni és főleg nem fognak feladni orosz területeket Ukrajna javára, így nem lesz béke. Tűzszünet akkor jöhet majd létre, ha beáll egy patthelyzet, befagynak a frontvonalak, Ukrajna és Oroszország is úgy érzi nem tud jelentős előretörést elérni, érdemes lenne szüneteltetni a harcokat, erőt gyűjteni. De még ez is csak hónapok múlva fog eljönni szerintem. Ezt az időszakot fegyverkezésre használnák és évek, évtizedek múlva indítanák újra a háborút, hadműveleteket, ha úgy érzik, hogy esély van a győzelemre. Ukrajna mindenképpen vissza akarja szerezni az elveszített területeket, ahogy Azerbajdzsán is erre törekszik 1994 óta. Oroszország pedig Putyin és tábornokai tervei szerint el akarja foglalni Donyeck megyét és Ukrajna teljes déli partszakaszát, Odesszát is.

2022. máj. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MDaniel98 ***** válasza:
Az oroszok nem fognak szerintem feladni már meghódított területeket, és én sem tenném a helyükben, már sok orosz meghalt azért, hogy ezt a hatalma megingása nélkül Putyin megtehetné.
2022. máj. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!