Ön támogatná a taktikai atomfegyver bevetését Kijev és Lviv ellen ha ezzel létrejönne újabb 70 év béke?
A második világháborúnak két atomcsapás vetett véget,ami aztán 70 évre úgy-ahogy békét teremtett a világban.
Ha most Oroszország beveti a taktikai atomfegyvert Kijev és lviv ellen,azzal kellőképpen megrémítené a világot ahhoz hogy senki ne akarjon többet háborúzni és eljöjjön a béke.
Ön támogatná a Kijev és lviv elleni nukleáris csapásmérést ha ezzel több millió ember életét menthettné meg szerte a földön?
11
Azt az apróságot hagyod figyelmen kívül Ukrajnában amerikai-orosz nem hivatalos összecsapás zajlik.Ha az oroszok bevetnének atomfegyvert átlépnék a vörös vonalat válaszul a másik oldal is bevetné az atomarzenált.
"A második világháborúnak két atomcsapás vetett véget,ami aztán 70 évre úgy-ahogy békét teremtett a világban."
Hát azért fellapozhatnál pár történélem könyvet. 1945 és 2021 közötti "békeidőben" 300-nál is több fegyveres konfliktus volt.
11-es: gondolkodjunk közösen.
1950-et írunk. Az USA-nak kb. 300 atomfegyvere van, a Szovjetuniónak 5, a világ többi országának egy sem.
Kitör a koreai háború. A Szovjetunió az ENSZ-bojkottja miatt nem él a vétójogával, és az ENSZ közösen Dél-Korea védelmére kel. Az első pár hónapban az ENSZ-csapatok (akik ekkor még csak amerikaiak) vereséget vereségre halmoznak, kishíján kiszorulnak a félszigetről. Douglas "The Situation" MacArthur tábornok, a Koreában állomásozó amerikai csapatok főparancsnoka rendszeresen követeli Truman elnöktől, hogy vessék be az atombombát. Truman elnök minden követelését elutasítja, még a legsötétebb órákban is.
A következő pár hónapban a háború folyamata megfordul, és az ENSZ-csapatok ellentámadásának hatására a frontvonal egyre közeledik Kínához. Kína Október végén beszáll a háborúba, és óriási veszteségeket mér az ENSZ-csapatokra. MacArthur tábornok ismét kérvényezi Truman elnököt, hogy vessék be az atombombát. Truman elnök ismét nemet mond, annak ellenére, hogy a helyzet annyira súlyos, hogy a teljes amerikai katonai vezérkar ellene fordult.
Miért? Truman ennyire humanitárius lett volna? Ezt eléggé valótlannak tartom, hiszen már kétszer ledobta az atomot Japánra, és egészen az első szovjet atombombáig rendszeresen fenyegette Sztálint egy újabb atomtámadással, és kétlem, hogy blöffölt volna. A háború utáni években szinte a teljes amerikai doktrína átértékelődött, és a legfontosabb fegyverrendszer már nem a tankok, vagy a repülőgéphordozók, vagy a nehézbombázók voltak, hanem az atomfegyverek. Ennek ellenére Truman nem merte ledobni az atomot az ici-pici Észak-Koreára, sem a nála jóval nagyobb, de atomfegyverekkel nem rendelkező Kínára. Szerinted mégis miért volt ez így?
Lelövöm a poént: mert Truman tudta, hogy ha ő abban a pillanatban ledobja az atomot, akkor arra a szovjetek egyből válaszoltak volna. Az USA-ra minden bizonnyal nem tudtak volna atomot dobni, de Európát hetek alatt elfoglalhatták volna, még úgy is, hogy jóval kevesebb atomfegyverük volt a szovjeteknek, mindössze 5.
Namost akkor térjünk vissza a jelenbe. Putyin ledobja az atomot Ukrajnára. Szerinted ezt a világ többi hatalma ölbe tett kézzel fogja nézni? Nem. Másnap már a NATO-csapatok fel is vonulnának az orosz határra, pár napon belül pedig meg is kezdődne egy olyan invázió, ami ellen az oroszok nem tudnak máshogy védekezni, minthogy elkezdenek atomfegyverekkel dobálózni. Aminek az a vége, hogy Oroszország, mint entitás, megszűnik létezni, és az emberiség kb. 90%-a 5 éven belül elpusztul.
"Amerika ezt tette,nekik bejött,béke volt 70 évig."
12 elnök volt ez idő alatt hatalmon, közölük 1 elnöknek nem volt háborús konfliktusa. Szóval még nekik sem jött be.
17-es: szegény Jimmy Cartert mindig elfelejtik, pedig az elmúlt kb. 100 év egyetlen politikusa, aki gyakorlatilag az összes kampányígéretét betartotta, többek között azt is, hogy nem lép be semmilyen háborúba. Így is lett, és Jimmy Carter teljes elnöksége alatt az USA relatív békében volt. Persze voltak konfliktusok, de amerikai csapatok semmilyen háborúban nem vettek részt.
Aztán jött Reagan...
Teljes mértékben. Most orosz civilek és katonák halnak meg egy véres háborúban fanatikus, embertelen náci ukránokkal szemben, akik az állami televízióban népirtásra buzdítanak, elevenen égetnek el hadifoglyokat, stb. Ezeket a bűncselekményeket rég meg kellett volna torolni. Ukrajna nagy része ezekre a nácikra, Zelenszkijre szavazott. A társadalom egésze náci, támogatja az oroszok elnyomását, vagy épp Kárpátalja megszállását. És egyáltalán nem hajlandók békét kötni, befejezni a háborút. Még a Krím is kell nekik! Sőt, orosz földet is támadnak, nincs jobb dolguk.
A háborúnak tehát gyorsan véget vetne egy ilyen fegyver, és nem lenne feltétlenül több áldozat, és mindenesetre nem ártatlan oroszok innák meg a levét. Az ukránoknak érezniük kell azt a szenvedést, amit másoknak okoznak.
Hogy emiatt atomháború vagy súlyosabb következmény lenne, azt nem hiszem. Az egyenlő lenne az öngyilkossággal. Csak azért, mert valaki bevet atomfegyvert, még nem lesz apokalipszis. Főleg, ha meg tudja indokolni, és ez a helyzet indokolja. Másképp nem kötnek békét az ukrán nácik.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!