Kína vagy az USA fejlettebb iparilag?
Az Acela express az mi? Azt ne mondd, hogy Bzmot 40km/h-val két falu között..
Ez a gyorsvasút amúgy nagyon rossz példa, mert gyorsvasút ( meg vasúti személyszállítás ) azokban az országokban van, ahol az állam tolja pénzzel a vasutat és az USA pont nem ilyen. Cserébe a töredék lakosságú Egyesült Államokban naponta kétszer annyi repülőjárat van, mint Kínában :)
A kínai gyorsvasút azért is rossz példa az ipari fejlődésre, mert az közel sem a sajátjuk. A járművek egy része Siemens, egy másik része Kawasaki a harmadik része pedig az ezekből összelopokodott technika alapján készült a CRRCnél. De nem is ez a fő gond - mert ezzel legalább a saját iparukat tolják - hanem az, hogy a kínai gyorsvasút hálózat ( csakúgy mint a többi komcsi gigabaromság ) durván veszteséges. Nem ilyen mávosan durván, hanem magyar költségvetési szinten durván.
Ezen felül tele vannak ócó kínai kivitelezési hibával, a brutálisan beázó alagutaktól kezdve a leszakadó hidakig, de legalább van.
A kínai gyorsvasúttal sem az a gond, hogy van hanem az hogy olyan komcsi tempóban 120%-ot teljesítve hozták össze értelmetlenül.
Az amcsiknál a tömegközlekedés presztízskérdés. Aki tömegközlekedik azt lenézik. Az a presztízs ha saját kocsival járhatnak. Nekem mentegetőzött már amcsi amikor együtt utaztam vele GH buszjáraton és beszélgettünk. Kérdés nélkül mondta hogy lejárt a jogosítványa és ezért buszozik. Nehogy lenézzem már én a külföldi. Nagy távolságok gyors megételére ott vannak nekik az országon belüli repülőjáratok. Elon Musk felépítené a vákuumcsöves hyperloopot. Épített jól működő prototípust. Az alapsebessége 700 MPH. Az 1127 KMH. De nincs rá igény ezek miatt.
Kína az amerikaiaktól szerezte szinte az összes tudását. Amerika a legnagyobb agyelszívó. Ott összpontosul a szellemi tőke legjava. Még mindig.
Mit értesz az alatt pontosan hogy "iparilag fejlettebb"?
Ha általános gyártástechnológia és képesítés, akkor egyértelműen Kína.
Ha műszaki fejlesztés és tesztelés, akkor még az Egyesült Államok a legtöbb területen.
De azt figyelembe véve hogy jelenleg (úgy néz ki) sikeres űrprogramot hozott Kína egyedül létre, illetve az oroszokkal együtt dolgoznak katonai projekteken, nem hiszem hogy ez sokáig így marad.
Emellett szerintem az ipari és szakemberi tekintetben kisebb válságban van az Egyesült Államok ez alapján:
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!