Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Szerintetek az mennyire...

Szerintetek az mennyire valószínű hogy előbb-utóbb lesz egy komoly nemzetközi szintű háború ellenes mozgalom ha túl sokáig elhúzódik az orosz-ukrán háború úgy mint ahogyan volt az Iraki háború idején ?

Figyelt kérdés

Bár nyilván nagyon is megkérdőjelezhető lesz a következő állításom , de én legalábbis úgy emlékszem hogy az Iraki háború idején nagyon is létezett egy Iraki háború ellenes mozgalom és/vagy hangulat ...


Persze most nagy hirtelen nem tudnék mindenféle linket belinkelni , de tényleg úgy emlékszem hogy annak idején eleg sokat foglalkozott a sajtó azzal hogy ebben meg abban a világ legkülönbözőbb részén található városban voltak Iraki háború ellenes tüntetések ...


Tehát szerintetek lesz esély arra hogy kibontakozzon egy nagy visszhangú háború ellenes illetve általánosan békepárti mozgalom ha túl sokáig el fog húzódni ez a háború ?


Vagy pedig az a legvalószínűbb hogy még akárcsak egy év múlva is ugyanannyira egyik vagy a másik oldal győzelméért drukkoló háború párti általános nemzetközi közvélemény lesz mint most amennyiben tényleg annyi ideig el fog húzódni a háború ?


Mert az lehet hogy nagyon el vagyok tájolva , de én a nemzetközi angol nyelvű oldalak kommentár részlegeiben elsősorban azt látom hogy a legtöbb hozzászóló vagy az ukránoknak vagy az oroszoknak drukkol , ergó nem igazán vettem észre hogy túlzottan népszerű lenne az általános békepártiság .


A magyar nyelvű oldalak kommentár részlegeit meg nem nagyon figyelem , de ami a személyes mindennapi környezetemet illeti , szintén nem igazán vettem észre hogy azok akik egyáltalán szóba hozzák ezt a témát különösebben békepártiak lennének .



#háború #orosz-ukrán háború #orosz-ukrán konfliktus #békepártiság #háború ellenes mozgalom #háború ellenes tüntetés
2022. ápr. 24. 10:27
A kérdező szavazást indított:
Nagyon valószínű
Egyáltalán nem valószínű
Egyéb
7 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Hippimozgalom?? ☮️☮️☮️
2022. ápr. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%
Globalizmus és a mögöttük álló pszichopata nagytőkések, okozzák az összes jelenlegi háborút. Háborúk csak fizikai tünete egy maréknyi beteg ember tevékenységének. Tehát, a probléma gyökerét kell semlegesíteni ahhoz hogy ne legyen háború.
2022. ápr. 24. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
65%
Tudod az ilyen mozgalmak hová tudnak elfajulni? Ja, hogy nem?:D Akkor ülj le egyes.
2022. ápr. 24. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
65%

Én azt figyeltem meg (közösségi oldalakon, USA, EU, illetve magyar barátaim körében) hogy elsősorban a boomerek a háporúpártiak, ők valamelyik félnek drukkolnak, és általában a másik fél kiirtására "voskolnak"


Míg a fiatalok, millenialok nagyon béke pártiak, ők mindkét felet elítélik

(most elsősorban a háborút kirobbantó és fegyverekkel folyamatosan "szító" USÁt és Oroszországra gondolok, nem az ukránokra akiknek azért sok beleszólásuk ebbe nincs, max megadhatnák magukat)


Az X generációsok valahogy megragadtak a 2 vélemény között, de őket amúgy nem érdekli ez, nagyobb gondjuk is van, pl. hitelek, válság, stb


Szerintem béke akkor lesz amikor a nagytőkések már elég profitot szereztek a fegyverekből meg a shortolásból, és azt látják hogy kezd kifulladni az érdeklődés és a félelem. Akkor bedobják majd megint a COVID alfabétagamma variánst, és mehet tovább a rettegés. Lényeg h most a gyógyszergyártókból ki kell szedni a profitot, és fegyvergyártásba kell átrakni, aztán pár év (hónap?) múlva megint lehet valami másba.

2022. ápr. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!