Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mennyire fogadják az Ukrajnába...

Mennyire fogadják az Ukrajnában élű orosz nemzetiségű lakosok az orosz csapatokat örömmel?

Figyelt kérdés

Az elmúlt hetekben sokat lehetett hallani tüntetésekről és polgári engedetlenségről a megszállt területeken. Ez a tevékenység főleg Herszon megyére korlátozódott, azon belül is nagyjából 3 városban (Herszon, Melitopol, Bergyanszk) voltak igazán nagy megmozdulások, amik eljutottak a médiába is. Azonban ha jól tudom, akkor ebben a térségben oroszajkú emberek élnek, nem etnikai oroszok. Tehát ők nem is tartják magukat orosznak ezért szerintem teljesen érthető és többnyire várható is volt, hogy ők nem biztos, hogy túl nagy szeretettel fogadják majd az oroszokat.


De mi van Luhanszk, Donyeck meg Harkiv megyével? Ott már sok etnikai orosz él, aki orosznak is tartja magát és oroszul is beszél. Onnan nem sok hír érkezik, hogy mi folyik a már megszállt területeken. Mármint olvasom a híreket, de soha nem láttam még csak egy felvételt se a megszállt területekről vagy bármi hírt arról, hogy ott mi történik. Tüntetésekről se hallottam semmit, se bármiféle civil ellenállásról az orosz csapatok felé.


Lehet valamit tudni arról, hogy ott mi történik? Hogy fogadják az oroszokat a helyiek?



2022. ápr. 21. 14:04
 1/7 Dzsonszi ***** válasza:
87%
Anno 2014-ben mikor kitört az egész, akkor a luhanszki és donyecki térségben élők egyetértettek az orosz szakadárokkal, legalábbis én sok olyan videót láttam. Mostanában nem nagyon hallottam semmit, egy-két videót láttam csak ahol a tankok mellett mondta valaki, hogy végre megérkeztetek, dehát az az egy-két ember nem reprezentatív.
2022. ápr. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Mint az oroszok nagy része ők is szégyellik a származásukat Putyin miatt.
2022. ápr. 21. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

2-es, ezt honnan tudod? Beszéltél sok orosz emberrel mostanában?

Vagy csak szeretnéd hinni, hogy ez így van?


Én egy olyan videót láttam, ahol oroszországi (alighanem moszkvai) oroszokat kérdeztek arról, mi a véleményük a háborúról. Egy részük azt mondta, hogy a borzalmakról szóló hírek az ukránok dezinformációi, mások meg azt, hogy nem látnak bele, nem tudják, mi a valós helyzet. Ez utóbbi rétegben esetleg lehetnek olyanok, akik nem értenek egyet Putyin politikájával, csak nem akarták ezt kamerába mondani.

De még az is egészen más, hogy valaki nem ért egyet országa politikájával, ill. szégyelli magát a származása/nemzetisége miatt.

2022. ápr. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
91%
Az oroszok védelmében az oroszok válogatás nélkül lövik az oroszok által is lakott településeket.
2022. ápr. 21. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
88%
2014-ben még pozitívan tekintettek az orosz vezetés intézkedéseire, de az ukrajnai háború kezdetén már az ott élő oroszok is megszállóként tekintettek az orosz hadseregre. Több videó is feltöltésre került, melyben a fsövskbsn élő orosz lakosság Ukrajnában a bevonuló orosz katonákat vonja kérdőre, hogy mi a francot keresnek ott, mert ők sem kérnek a háborúból plusz nekik Ukrajna a hazájuk még akkor is, ha oroszok. Az oroszok miatt sok orosz nemzetiségű is meghalt már vagy elmenekült a Donbas régióból. A földdel egyenlővé tett Mariupol is anno félig orosz volt a lakosságszám alapján.
2022. ápr. 21. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%

Egyáltalán miért is zajlik a háború?


2014-ben Krím lakossága előre közölte, hogy bojkotálja a részvételt az Oroszországhoz való csatlakozásról szóló népszavazáson. Eredmények alapján mégis 83%-os részvétel mellett 97% szavazott a csatlakozásra.

Utólag meg már kiderült, hogy elcsalták a válsztást.


Elvileg Luganszki és Donyecki régió ugyebár a "függetlenségért" harcol. Még saját népköztársaságukat is kikiáltották. Putyin meg puszta emberszeretetből segít nekik.

Viszont a terület vezetői nemrég közölték, népszavazást akarnak, hogy Oroszországhoz csatlakozzanak-e. 🤨🤔 Lehet velem van a hiba, de hogy lesz ebből önálló független állam??

2022. ápr. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 XX.XX ***** válasza:
27%
Itt nem kapsz objektív választ csak libsik fantáziálgatnak neked
2022. ápr. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!