Oroszország gazdasága és Putyin hatalma hogy nem dőlt még be a nyugati szankciók hatására?
Aranyosak a nyugati szankciót, mert "van amire nem érvényes", ugyebár. Az amcsiknál is visított a saját uránlobbijuk, hogy "Biden, tesó, erre ne vonatkozzon már!", a gáz meg olaj meg ilyesmik miatt meg a magyarok és németek fütyörészhetnek kínosan.
Az indiaiak meg leszarják a szankcióparádét, semmi kedvük nincs éhen halni csak azért, mert a nyugat azt parancsolta. Vagy a "zokrán" fontosabb, mint az indiai...?
A gazdag attól még gazdag marad, márpedig náluk a hadsereg irányítása. Aki irányítja a hadsereget, az irányítja a népet is. Az orosz egy igen birka nép, bármit elvisel.
Észak-Korea már mióta szankciózva van, mégse indulnak havi szinten zavargások. Ezen kívül az EU továbbra is veszi az orosz energiahordozókat, India stabil szövetséges, Kína pedig mindig ott van, ha nagy lenne a baj.
3.
Illetve jól viseli a nép a csapásokat. Nem egy olyan kis amcsi lelkület, akik a "jajj, nincs fészbúk fél órája!" eseménybe is belehalnak.
Hónapokba telik, mire bármiféle válság végig gyűrűzik egy gazdaságon. Először csak az érintett cégek érzik meg, azt követik az ő beszállítóik, majd végül ahogy a lakosság egy része kezdi visszafogni a fogyasztását a kereskedelem, a szolgáltató szektor és az építőipar.
Az államnak, a cégeknek, és a lakosságnak is vannak megtakarításaik. Baj esetén először azt kezdik felélni, és a problémák csak később jelentkeznek.
A folyamatot nagyban lassítja, hogy lényeges gáz és olajimport csökkentést nem lehet egyik napról a másikra meglépni. Ám, a kettő közül a nagyobb bevételt hozó olajat kb 1 év alatt lényegesen le lehet építeni.
A másik, hogy a gazdag sokat veszít, de gazdag marad. A szegény eddig is hatóságiáras liszten és kenyéren élt, eddig sem volt pénze másra, neki sem változik drasztikusan az élet. Aki igazán megérzi, az a középosztály, na közülük a fiatalabbak menekülnek is az országból, ha tudnak.
Oroszország a Szovjetúnió megalakulásától számítva szinte végig hadigazdaságként működött, ahol a nép hozzászokott a hiánygazdasághoz.
Kivétel az elmúlt 30 év volt, de abból is inkább csak az utolsó 15-20.
Viszont a fiataloknak nem is tetszik úgy ami most folyik, mint az idősebbeknek akik a Szovjetúnió hatalmának legendáján szocializálódtak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!