Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Mi a véleményetek Arthur...

Mi a véleményetek Arthur Harrisről?

Figyelt kérdés
2010. szept. 15. 20:22
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Arthur "Bomber" Harris-ről?

Egy undorító mocskos tömeggyilkos, akinek a vádlottak padján lett volna a helye, utána pedig az akasztófán. Ez a különbség aközött, hogy valaki a győztes vagy a vesztes oldalon áll-e. Mást ilyen bűnökért kivégeznek, őt pedig kitüntették.

2010. szept. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
53%
"Bomber" vagy "Butcher" Harris? Ő az élő példa arra, hogy a háborúban nem csak egyik oldalon "jók", a másikon meg "gonoszok" vannak. Hálásak lehetünk azért, hogy nem az atomkorban lett a stratégiai bombázók parancsnoka. Churchill egyébként annyira felháborodott pl. Drezdán, hogy a stratégiai bombázó fegyvernemtől gyakorlatilag minden győzelmi elismerést és kitüntetést megvont.
2010. szept. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
77%

Semmi különös. Katona volt, tette a dolgát. A háború nem szép, nem vicces, nem jópofa, nem kedves dolog, hanem ilyen. Harrisnek volt egy elmélete arról, hogyan lehet megynerni a háborút, és alkalmazta. Az volt a fő szempontja, hogy minél kisebb saját veszteséggel kényszerítse kapitulációra az ellenséget, ténylegesen nem az érdekelte, hogy mennyire kíméletes a németekkel. Azaz pont úgy gondolkodott, mint egy katona. Az elmélete máig vitatott, de ismerve a német vezetés Hamburg utáni reakcióját, nem lehet állítani, hogy teljesen hibás volt az elgondolása. Németországot a Berlin és más nagyvárosok elleni légitámadások súlyosan demoralizálták, ami meggyorsította az összeomlást, a vasúti és ipari célpontok elleni támadások pedig szintén döntően gyengítették a német hadsereget (üzemanyaghiány, utánpótláshiány).


"Churchill egyébként annyira felháborodott pl. Drezdán, hogy a stratégiai bombázó fegyvernemtől gyakorlatilag minden győzelmi elismerést és kitüntetést megvont."


Ezt álmodhattad. A tény az, hogy Churchill kitüntette Harrist, viszont másfél hónappal Drezda után megüzente Harrisnek, hogy álljon le a maradék német városok lerombolásával, na nem azért, mert ez rossz dolog, hanem azért, mert ha mindent elpusztít, akkor a háború után majd nem lehet építőanyagokat zsákmányolni Németországtól.


Azzal egyetértek, hogy egy háborút nem lehet a jók és gonoszok gyermeteg fogalmai szerint értelmezni.

2010. szept. 16. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem lehet. Mi voltunk a jók, a mi céljaink, az amcsik, angolok és ruszkik pedig a gonoszak, a módszereik és céljaik is. Polgári célpontokat bombázni aljasság. Persze a németeknél is előfordult, de minimális mértékben, nem ennyire. Drezda bombázása rosszabb volt, mint a holokauszt.
2010. szept. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!