Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökország ki mellé állna...

Törökország ki mellé állna egy esetleges Irán-Izrael háború esetén?

Figyelt kérdés
Indoklást is kérek, ha lehet. Köszi a válaszokat!
2010. szept. 14. 15:40
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Baracsi Attila.: Szerintem Izrael megtámadása egyenlő lenne a III.világháborúval bár meglehet,hogy a jelenlegi iráni rezsimnek ez is a távlati célja.Egyébként el kellene gondolkodnia a zsidóknak,s az egész világnak is,hogy miért utálják "ismételten"egyre többen Izraelt,s miért erősödik a zsidóellenesség,immáron már nem csak a közel keleten,hanem nyugati világ több országában is!
2010. szept. 15. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Nyugaton az iszlámellenesség erősödik, nem az antiszemitizmus. Csak a balliberális értelmiség próbálja állandóan az antiszemitizmus vádjával bemocskolni a jobboldalt. Az antiszemitizmus rég lejárt, ócska lemez.


Mindig is a baloldal volt az, aki Izraelt gyűlölte és még arab terrorszervezetek támogatásától sem riadt vissza. A Jobbiknak idehaza el kellene gondolkodnia azon, hogy melyik oldalon is áll valójában.

2010. szept. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Szerintem Irán simán lesöpörné Izraelt a térképről, óriási a hadserege. Törökország iszlám ország, ezért Irán segítése lenne az érdeke, másrészt viszont NATO-tag, úgyhogy nem tudom.
2010. szept. 19. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim válasza:
Vagy semleges maradna, vagy Irán mellé állna. Különben Oroszország szinte biztos hogy támogatná Iránt, Kína ugyszint, és akkor Amerika meg Izrael elmehetnek a...
2010. szept. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

És ugyan miért állna érdekében akár Törökországnak, akár Oroszországnak vagy Kínának odaállni Irán mellé?


Ezen elgondolkodtál már?


Megsúgom, Oroszország és Kína is torkig van az iszlámmal (csecsenekről, ujgurokról hallottál már?), ugyanakkor jó és nélkülözhetetlen kapcsolatok fűzik az USA-hoz és a Nyugathoz. Irán nincs egy súlycsoportban ezekkel.

2010. szept. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Pár évvel ezelőtt még valóban volt tétje a háborúnak, de ma már papírforma. Törökországnak nincs választása, hiszen ha vmelyik nagyobb Európai ország kivonja a tőkéjét(ami még nem is embargónak számít) rögtön államcsőd, ráadásul ott van a vallási ellentét+ az EU tagságot sem kockáztatják. Oroszországnak nincs baja Izraellel, inkább az amcsikkal, de ugyanúgy szeretne elbánni a muszlimokkal. Kína szintúgy. Lényegében Iránnak most nincs szövetségese. Néhány fegyvere modern, de abból kevés van, a többség elavult szar, gazdaságilag is rosszul állnak. Atombombát meg nem fognak használni, mivel tudják, hogy akkor Amerika olyan haragra gerjed, hogy izraeliből több marad, mint perzsából.
2010. szept. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Szerintem megjósolhatatlan,hogy ki melyik oldalra állna,bármennyire is szeretik magukat azzal nyugtatni egyesek,hogy a jenkik a világ csendőreként másodpercek alatt elbánnak bárkivel,és úgyis mindenki melléjük áll.Amerika az utóbbi időben minden háborúban csak szívott,ellenségeiket pedig nem ritkán más nagyhatalmak(például az oroszok) támogatták fegyverekkel.Egy olyan háborúban,ahol a felek jelentős része atomfegyverekkel rendelkezik,ott nincs egyébként sem lefutott meccs.Nem szeretném ezt megélni.
2010. szept. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Töröko. nem állna Irán mellé, és már korábban fel is sorolták az okokat. Egyrészt, bármennyire is megy most a politikai haragszom, Töröko. és Izrael között igen komoly gazdasági szálak húzódnak, amiket a törökök nem rúgnának fel. A másik, hogy a török hadsereg és Erdogan pártja között nem épp a legfelhőtlenebb a viszony, és a hadsereg sokkal inkább Izrael-párti, mint Irán-párti. Ha Erdogan tevőlegesen Irán pártjára állna, akkor komoly összetűzésbe kerülhetne a hadsereggel, aminek lehetnek következményei. Szóval gazdasági és belpolitikai szempontok alapján sem fognak Irán mellé tevőlegesen odaállni. Harmadrészt volt ugye a NATO-tagság, tehát még külpolitikai szempontok alapján sem tehetik. És szintén ott van, amit már szintén említettek, hogy nekik is érdekük Irán gyengülése, szóval nem csak külpolitikai kényszer, de egyben érdek is, hogy ne álljanak Irán mellé.


Egy esetleges Irán-Izrael háború esetén Töröko. várhatóan igyekszik majd minél kevésbé részt venni tevőlegesen, majd beszédekben jól elítéli Izraelt, csinál esetleg néhány látszat-akciót, tiltakozást, közben meg sunyiban simán onnan mehetnek az amcsi repülők.

2010. szept. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!