Hogy lehet egy országnak ilyen politikája/ rendszere? Ezt nem gondolja át senki, hogy jólvan ez így, tényleg kéne még több és még több.. Muszáj ilyennek lennie a világnak?
2018-ban volt szerencsém eljutni Szentpétervárra. Gyönyörű, tényleg egyik legszebb város, amit láttam életemben. Egyik külvárosában szálltunk meg, ami hát teljesen olyan volt mint 90-es évek előtt, lepukkant panelek, betondzsungel, bár még az a szállás, ahhoz képest jól nézett ki, amiben voltunk. A vezetőnk, ő élt kint nem is kevés ideig azt mondta, hogy becsüljük meg, hogy olyan országban élünk, ahol törődnek valamennyire az emberrel, mert, hogy itt éhen hallhatsz, az se érdekel senkit.
Kitört ez a háború. Hallani ilyen milliárdosokról, s a Yachtjaikról meg az európai villáikról és, hogy valamelyiknek 13.4 milliárd USD vagyona van ami majnem tízszerese annak, amit Lőrinc birtokol.
Miért nem lehetne az, hogy ezek az oligarchák Oroszországban meg a világ más szegényebb országaiban lemondanának a vagyonuk feléről, attól még ők ugyanolyan luxusban fognak élni, s abba fektetik be azt a pénzt, hogy az átlagember jobban éljen, jobb körülmények között dolgozzon, mert ez így olyan igazságtalan, ennyi vagyonnal alapból az ember mit kezd. És ez nemcsak Oroszországban van így, nálunk is egyre jobban jelen van, meg Ukrajnában is, Indiában is, és szerintem ezek az emberek tudnának tenni azért, hogy kevesebb legyen a szegény esetlegesen éhezők száma.
Azért hoztam fel Oroszországot, mert nekem ott a szentpétervári régióban tűnt fel, hogy milyen csillogás, ragyogás van egyes részeken, de kicsit távolabb már öreg ladák, ezrével eldobált vodkás üvegek, hajléktalan..
Remélem a világ egyszer jobb hely lesz.
Alapból tévképzet az, hogy akinek xy milliárd a vagyona, annak az a pénz ott van a bankszámláján. Általában a vagyonuk jelentős része nem likvid, ott áll benne a különböző gyárakban, cégekben.
Na most, ha közvagyonná teszel egy gyárat, attól nem lesznek gazdagabbak a dolgozói. Csak megszűnik az a valaki, akinek az érdeke volt, hogy a gyár minél több hasznot termeljen. Előbb utóbb egy visszaüt. Nem véletlenül nem voltak az állami cégek versenyképesek a magáncégekkel szemben, és mentek tönkre.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!