Ennyire nem látják a szankciók hátrányait?
Mindenki az oroszországgal szembeni szankciókról beszél, és egyre többen csatlakoznak hozzá, pl. az EU, a G7 csoport stb.
Abba miért nem gondol bele senki, hogy Európára nézve óriási ipari, energiaellátási és gazdasági hátrány vár ezek után?
A szankcióknak igazából egy nyertese lehet, mégpedig az USA! Biztos hogy ezt akarják?
Konkrétan Európa letérdepeltetését fogja okozni
De ehhez a liberális európai vezetők hülyék... Ja nem csak le vannak fizetve a valagukig.
Oké, de akkor hogy állítod meg Putyint?
Vagy hadd foglalja el Ukrajnát, aztán jön Moldova, és utána...?
Ez a háború igazából helyi probléma, nem szabadna az EU-nak belefolynia, ezzel saját sírját ássa. Ha az EU-ban vannak is még tartalékok, senki ne képzelje, hogy abból pl. hazánknak is bármi jut, sokkal inkább még kiszolgáltatottabb helyzetbe kerülhetünk.
A következő időszakban nagy eséllyel óriási problémák várhatóak amit most még felmérni sem lehet, és a háttérben az USA tovább gazdagodik az európaiak szenvedésén...
Nem helyi probléma, mert ha a katonai agressziót elnézik neki, akkor vérszemet kap.
Moldova is a célkeresztjében van már pl, szóval ha nincs ellenállás, akkor jön a következő ország.
Nem jön Moldova, kis ország, semmi potenciál nincs benne.
Igazából elég ismerni a történelmet ukrán-orosz vonatkozásban. Az meg teljesen érthető, hogy Putyin nem szeretné, ha a NATO a szomszédjában berendezkedne, ez nagy adag olaj lenne az USA-Orosz hidegháború tüzére, amely a mai napig zajlik. Ezt egyedül az USA élvezhetné, Európa ipari és gazdasági szétverésével párhuzamban. Valójában Európa az USA játszótere és ebben most Ukrajna egy szenvedő sakkfigura, aki rákapott egy garancia nélküli ígéretes dologra.
Összességében lehet, hogy kevésnek tűnik az a 3%, de ha a globális rendszert részleteiben is megfigyeled, rájössz hogy vannak fontos komponensek pl. az energiaellátás amely a teljes rendszerre kihat. Az ipari és gazdasági rendszer olyan mint egy szép nagy épület, amely elkezd megrogyni, ha kirugdossuk a falait.
Pl. ha csak az orosz gázt vesszük alapul, ennek pótlására Európának már hosszú évekkel ezelőtt készülnie kellett volna és komoly beruházási programokat kellett volna végrehajtania. Ez nem megy egyik napról a másikra, szóval meglátásom szerint az átállásnak nem most van itt az ideje.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!