Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az ukránok kezdték a konflitus...

Az ukránok kezdték a konflitust? Oroszország csak válaszolt rá?

Figyelt kérdés
2022. márc. 16. 13:02
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
50-50, mindkét fél hibás
35 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
67%
Ukránok nyugati bíztatásra provokáltak, oroszok azt hitték ez megfelelő ürügy a megszállásra. Nyugat belökte ukránokat a vonat alá.
2022. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
53%

2014-ben Oroszország annektálta Krímet. 2022-ben pedig széleskörű támadást indított egész Ukrajna ellen.

Nem tudom, sok orosz vodkát kell inni és mérhetetlen mennyiségű orosz propagandát benyelni, hogy valaki itt az ukránokat lássa agresszornak.

2022. márc. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Szerintem nem ártatlanabb mint sz orosz fél.
2022. márc. 16. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
59%

Az ukránok nem tehetnek erről.


Attól, hogy Zelenskij csatlakozni akart a NATO-hoz és euhoz, abszolút nem hibáztatható. Ők már nagyon régen ide akarnak tartozni, csak a nyugat is tudja, hogy Putyin mennyire veszélyes ha felidegesítik, ráadásul a nukleáris erők is náluk vannak így nem merték megkockáztatni a felvételüket.


Ők is csak békét és szabadságot akarnak mint minden normális ember, sajnos most ezért kell küzdeniük.


Igen, tudom, hogy a magyarok el voltak nyomva, de tudtommal 40 millió ember lakja Ukrajnát és nem mind a 40 millió kívánta a kárpátaljaiak halálát, csak egy réteg miattuk meg nem kell nemzetiségeket elítélni.

2022. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Ukránok annyiban hibásak, hogy nem akartak orosz báb lenni.

Ukrajna sokáig orosz birodalom része volt, aztán külön vált...

Keleti - déli részén az orosz kisebbség, szinte többség,

de Putyin lázálmával szembe bő 70% nem akar orosz birodalomhoz tartozni.

A "szakadár" államok, amiknek vezetői orosz - ukrán maffiózók, és oroszok fegyverezték pénzelték... hogy hatalmat szerezzenek, jó kis orosz bábok mint a fehéroroszok.

A putyinnak csípte a szemét hogy az ukránok a NATO és EU felé nyitottak, és ezt meg akarta akadályozni, mivel ukrajna mindig is a Rusz nép főldje volt.

Mint ha lenne elég haderőnk, befolyásunk, és vissza akarnánk szerezni felvidéket, vagy erdélyt, mert magyarok laknak ott és biztos hozzánk akarnak tartozni, csak az elnyomó románok szlovákok nem engedik.

2022. márc. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
31%
Szerintem mind a két fél tehet róla. Az ukránok tudhatták, hogy mi lesz a vége, ez viszont nem mentség a támadásra.
2022. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
36%
Ukránok hihetetlen mennyiségű orosz, magyar, lengyel és román embert gyilkoltak le, ezért bünteti őket most a SZU
2022. márc. 16. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
52%

#3- Szerinted, maradjunk ennyiben. Jogod van ezt gondolni.


Szerintem meg nem elfogadható, ha tankokkal vonul egy ország egy másik országba, mert "csak válaszolt rá".


Ha Oroszországnak nem tetszik valami, tárgyalni, helyezze Ukrajnát gazdasági nyomás alá, ígérgessen.

A katonai agresszió nem elfogadható diplomáciai eszköz, erre nincs mentség. Ez az én véleményem.


Ezt a mentegetést még talán el is tudnám fogadni, ha csak Kelet-Ukrajnába vonultak volna be az oroszok "békefenntartásra", "megvédeni az orosz lakosságot". De nem túnik fel, hogy nem ez történt?

2022. márc. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
47%

#8 pontosan, ha csak donbaszba vonultak volna be, kisebb szankciókkal megússzák, romlik a viszony, de ennyi, nem több.

Viszont nem ezt tették.

2022. márc. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
2014 előtt teljes béke volt Ukrajnában. A lövöldözés az amerikaik által szervezett-támogatott puccsal kezdődött. Most csak szintet váltott a konfliktus, nem most kezdődött. (10.000 feletti számú halott volt már 2021-ig) Tehát megvan a szerepe az amerikaiaknak, ukránoknak és oroszoknak is.
2022. márc. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!