Kína mit lépne, ha Amerika szankciók alá vonná az Oroszországgal együttműködő kínai vállalatokat? Szakítanának Oroszországgal?
Kína azt lépné, hogy szankció alá vonná az amerikaiakat és akkor az USA gazdaságának lőttek.
Emlékezz csak arra mekkora problémát okozott hogy nem jött elegendő egészségügyi eszköz a járvány elején Kínából! Az amcsikhoz éppen úgy a kínai termékek mennek minden területen ahogy hozzánk is. Most is azért van gondban az elektromos autó ipar mert nem tudnak elég akkumulátort meg chipeket beszerezni, éppen mert Kínából nem érkezik elegendő.
Trump volt az aki próbálta a cégeket visszavinni az USA-ba, hogy ott legyen a gyártás, ott legyenek munkahelyek, de ez nem volt jó az amerikaiaknak. Hatalmas amerikai államadósság van kínai kézben,. rengeteg cég a kínaiak tulajdonában van (részben) és minden területen függenek Kínától.
Éppen olyan öntökönlövés lenne Kínával embargóznia az amerikaiaknak, mint ami Európának az oroszokkal szemben.
"Kína azt lépné, hogy szankció alá vonná az amerikaiakat és akkor az USA gazdaságának lőttek."
LOOOOOOOOOOOL
Ne vicceljünk.
Kína is 1000 sebből vérzik mint a Nyugat.
Egyik se akar gondot a másikkal!
"Most is azért van gondban az elektromos autó ipar mert nem tudnak elég akkumulátort meg chipeket beszerezni, éppen mert Kínából nem érkezik elegendő."
A gond ott van, hogy ez kamu.
Kínából sem elektromos autó akku, sem chip nem érkezik.
Ezek ugyanis japánból érkeznek, már amennyi.
Kínának csak pici részesedései vannak USA-beli cégekben és kína nem szállít jószerive sz.rt sem az USA-nak, hanem bérgyárt, hogy éhen ne haljon. Igen, az átlag kínai a mai napig azért dolgozik, napi 10-12 órát is, hogy a családja egy nap háromszor egyen és a számlák rendezve legyenek.
"A fájdalmas globális chiphiány közepette saját chipek fejlesztésébe fogtak a kínai technológiai óriások, Kína céljaival összhangban, hogy az ország önellátó legyen a kritikus alkatrészből. Szakértők szerint azonban Kína még messze áll ettől, ugyanis egyelőre nagyban függ a külföldi technológiától."
"Több mint egy évtizedre lehet szüksége Kínának arra, hogy félvezetőipari hátrányát ledolgozza, miután a 2019-től fokozatosan életbe lépő, egyre szigorúbb amerikai szankciók lényegében elvágták attól a lehetőségtől, hogy nyugati technológiát és/vagy a gyártáshoz szükséges know-how-t vásároljon magának."
Valószínűleg semmi nem lenne. Minden folyna tovább a maga medrében.
Hogy jelenlegi példát hozzak,az Iránnal együttműködő országokat jelenleg is szankcionálják. Kína ennek ellenére kereskedik Iránnal. És pont semmi következménye nincs. Na ugyanez lenne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!