Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A külföldi cégek kivonulása...

A külföldi cégek kivonulása Oroszországból beindíthat egy konjunktúrát az orosz gazdasági életben?

Figyelt kérdés

Azok a nagy amerikai és európai óriásvállalatok, amelyek otthagyják az orosz piacot magukat is kizárják az országból miután kitaposták az utat és megteremtették termékeikre, szolgáltatásaikra az igényt.

Az orosz, vagy a kínai tőke kihasználhatja a hekyzetet és átveheti a helyét a korábbi óriáscégeknek.

Nem véletlenül egy csomó elektronikai, vagy szolgáltató multinacionális vállalat nem reagált az embargóra és maradt az orosz gazdaságban.

Talán most megnyílhat az út a kisebb-nagyobb hazai cégek előtt, melyek kihasználhatják a konkurrenciahiányos helyzetet és megerősödhetnek, átvéve a piacot.

Például a Shell kivonulása ilyen lehet, hiszen Oroszországban van olaj, vannak gépjárművek, az, hogy ki közvetít közöttük eladóként, vagy ki működteti a finomítókat tök mindegy és a haszon nagy része az üzletből nem megy ki az országból, ha az oroszok veszik át az óriásvállalat feladatait.



#üzlet #haszon #konjunktúra #orosz embargó
2022. márc. 10. 06:29
1 2 3
 1/21 Fsms ***** válasza:
97%
Már beindította. Korlátozták az alapvető élelmiszerek vásárolható mennyiséget, 20 % körüli infláció, etc.
2022. márc. 10. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

Ki fogja biztosítani mindazt a technológiát, amit eddig a nyugati cégek biztosítottak?


És nem, Kína nem fogja, mert nem tudja.

2022. márc. 10. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

1

Jelent az valamit a kérdés szempontjából?

A hiányok arra való késztetést jelentenek, hogy kielégítsék őket. Ha nem a Shell, akkor más cég, vélhetően a már meglévő orosz konkurrrencia veheti át a kivonulók helyét, illetve a még oroszországban maradt külföldi cégek.

Például a Cola helyett más üdítők fognak fogyni és megjelenhetnek Colaízű üdítők, gyümölcslevek, átvéve a korábbi embargós cégek piacát.

2022. márc. 10. 06:54
 4/21 anonim ***** válasza:
96%

06:54


Azt a minőséget nem fogják tudni, pl egy Apple, Google vagy az autóknál is rengeteg kivonult, azon izguljanak, inkább hogy mi lesz a gazdasággal ott, mert hogy nem jó ott a helyzet, az 100%

2022. márc. 10. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Nem. Simán csak recesszióba kerül az adott ország.
2022. márc. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Na és ha nem is kell nekik az Apple, hanem elég a IBM klón?

Gépjárművet is mindenki eladni akar, a koreai kistigrisektől kezdve mindenki, meg a ruszki gépjárművek is egy megugrott eladási rátára számíthatnak. Istenem, nem lesz esetleg BMW embléma a járgányon, de hogy mindenképpen lesz elég autó az országban, az szerintem holtbiztos, amilyen nagy harc folyik a piacokért.

Akik maradnak, azok tarolhatnak.

Az természetes, hogy most komoly romlást lehet tapasztalni, nem is azt vitatom, hanem azt, hogy ez a jövőben mit okozhat, illetve milyen helyzet következik belőle?

2022. márc. 10. 07:06
 7/21 anonim ***** válasza:
71%

Azért a kieső áru biztositására nagyon sok új kapacitást kéne építeni, ami sok idő (évek, évtizedek) és még több pénz. Nagyon sok tőke kéne hozzá, ami Oroszországban nincs, mert eddig ezek a vállalatok még otthon sem voltak erősek.

Ha eddig a túlélés szélén táncoltál, nem fogsz azonnal hatalmasat bővíteni.

2022. márc. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

07;06


“ Na és ha nem is kell nekik az Apple, hanem elég a IBM klón?”


Az nem ugyan az…Meki és KFC, Burger, és Starbucks se lesz. Az ok hogy a pályaudvaron is kapok hamburgert, ami lehet “jobb” de a BKs Mekis íztvnek lehet pótolni főleg a krumplijaikat. Itt a nép lesz elégedetlen, akkor legalább lesz esély, hogy Táncsics, akarom mondani Navalny-t kiszabadítsák.

2022. márc. 10. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

4

Ha azt a minőséget nem tudják hozni, amit az elit nyugatiak, amelyek pont a minőségre mentek rá, hogy a versenytársakkal szemben előnyt szerezzenek, akkor az azt is jelenti, hogy a gyengébb minpséget előállító cégek kerülnek pozícióba, eladásaik megnőnek és ezzel a fejlesztésre fordítható anyagi lehetőségeik és tudnak javítani ezzel a minőségen is a későbbielben.

Szerintem ez valódi konjunktúra az oroszok számára, valóságos áldás hosszú távon.

2022. márc. 10. 07:14
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

A fejlesztéshez rengeteg tőke kell, és sok-sok év, amíg lesz belőle valami, ha egyáltalán.


Ha igaz lenne az elméleted, akkor virágoznának azok az országok, ahol nincsenek multik, de éppen az ellenkezője az igaz. A multik beruházásokat visznek, tőkét, know how-t, munkahelyeket teremtetnek. Ezek nem olyan dolgok, amiket csak úgy lecserélhetsz.


Nem véletlen, hogy az országok küzdenek,hogy a multik hozzájuk vigyék a beruházásaikat, mert olyan lökést ad ez a gazdaságnak.

2022. márc. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!