Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért nem lett Kárpátaljánk...

Progizo kérdése:

Miért nem lett Kárpátaljánk ismét hazánk része az 1991-es népszavazás után?

Figyelt kérdés

Az 1991-es népszavazás után semmibe vették a kárpátaljaiak szavát és óhaját. Alkalmas ennek felvetésére a mostani időszak vagy meg kell várni vele az ukrajnai háború végét?

[link]



2022. márc. 4. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
57%
Abszolút alkalmas a kérdés amikor az országukat haborúba sodorták és elleptékbaz oroszok, hogy elcsatolják területileg egy "pár" részét, mint doneck és luhanszk, kicsit sem erkölcstelen és gusztustalan ennek a felvetése. A mi hazánk részéről legalábbis nem az, tőlük megszokhattuk ezt az aljasságot. Reméljük legalább ide is jönnek az oroszok nácitlanítani, ideje lenne eltakarítani legalább a náckkat, hamár az oroszok sosem vonultak ki hazánkból.
2022. márc. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Egyes, a mondanivalód első felével egyet tudok érteni. Erkölcstelen lenne, plusz könnyen lehet, hogy a megtépázott ukrán hadsereg még így is Pestig szaladna.

De a mondatod második fele üti az elsőt. Ezek szerint te egyetértesz az oroszokkal. Plusz, idegen hadsereget kívánni a hazádba, majdnem hazaárulás. Ha jogilag nem is, de erkölcsileg igen.

2022. márc. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha magadból indulsz ki vagy egyszerűen a saját értelmezésedre hagyatkozol, akkor igen. Magyarországról úgynézki, az elmúlt 12 vagy inkább 16 évéből, hogy az oroszok sosem vonultak ki hazánkból, mindig is itt voltak. A kormányunk pedig továbbra is láthatóan húz az oroszok felé. Szíjjártó arra sem vette a fáradtságot, hogy a putyontól és lavrovtól kapott barátságért kitüntetést vissza adja, helyette elnyomott egy gyúrcsányozást, országunk nem enged át a területén fegyver szállítmányokat az ukránoknak mert szerintük veszélyes lehet, ellenben az oroszoknak a szállítmányát átengedték a szerbeknek évekkel ezelőtt, a pak2-ben és a rezsicsökkentésben továbbra is hisznek, a menekült politikájuknak ellentmondanak hírtelen.. azt hogy egyetértek velük, honnan vetted azt nem tudom, erre utaló jelet nem adtam. Abban meg biztos vagyok, hogy jönnek majd ide is, mert a kormányunk nem a nyugattal van, a reméljük az cinizmus volt a nácizás a mi hazánknak komoly, ironizálva az oroszokat. Sajnálom ha ezt magyarázni kellett.
2022. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

#1.: tehát az elszakított területünk visszakövetelése aljasság szerinted, míg ennek alapján az nem az volt, amikor tőlünk csatolták el 1920-ban és 1947-ben.

Szerintem itt nem a nemlétező náciveszéllyel kéne foglalkozni, hanem azzal, hogy miért van itt még annyi hozzád hasonló magyarellenes, hazaáruló elmebeteg megnyilvánulás.

2022. márc. 4. 14:22
 5/10 anonim ***** válasza:
55%
#4 igen, aljasság és gusztustalan megnyílvánulás alapjáraton is, pláne tekintve a jelenlegi körülményeket. Trianon-ról nem értem miért véled úgy, hogy nem volt aljasság, ezek alapján te vagy magyar-ellenes és hazaáruló, az elmebeteg jelzőnek a fogalmát meg kimerítetted. Nácik pedig vannak magyarországon, a mi hazánk és az őket támogatók egy része.
2022. márc. 4. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

#5.: "igen, aljasság és gusztustalan megnyílvánulás alapjáraton is"


Ez van. Ők is ilyen módon nyerték el a mi területeinket, amikor 1918-ban szomszédaink egymással versengve szállták meg a háborúban kivérzett, védtelen Magyarországot. Úgyhogy tessék csak szépen kussba lenni.


"Trianon-ról nem értem miért véled úgy, hogy nem volt aljasság"


Hol véltem én így? Nehezen megy számodra a szövegértelmezés netán?


"Nácik pedig vannak magyarországon, a mi hazánk és az őket támogatók egy része."


Toppantottál is hozzá?

2022. márc. 4. 14:56
 7/10 anonim ***** válasza:
Drága jó istenem, mennyi hazaáruló. Mondd már meg, kik itt a nácik? Tudod te mit jelent a náci? Ha nácitlanítani akarsz, akkor meg kell ölnöd azt a pár német öreget, akik az NSDAP tagjai voltak. Itt inkább hazaárulótlanítani kéne. Basszus, látod mit szenved az ukrán és az orosz nép? Ártatlan gyerekek. Kényszersorozott oroszokat kényszerítenek halálba. Szerinted egy 20 éves orosz szívesen megy meghalni? Szerinted az ukránok szívesen szenvednek? Itt csak az emberekről van szó, nem érdekelnek a mocskos politikusok, legyenek bármelyik oldalon... Hány gyerek fog apa nélkül felnőni, pusztán azért, mert az ilyen elmebetegeket nem veti ki a nép? Keress egy ellentétes oldalon álló hasonló mentalitású agyhalottat, aztán konyhakéssel rendezzétek le. De mások élete felett, legyen az bármelyik oldalon, bármilyen politikai, vallási beállítottságú, nincs jogod rendelkezni. Te egy kis senki vagy, (szerencsére) aki háborút akar Magyarországra. Hányingerem van tőled.
2022. márc. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt egy népszavazás nem kötelezi az országgyűlést semminek az elfogadására.


Másrészt a linken függetlenedésről van szó, szóval a kérdező ferdít. Kárpátalja lakosságának több, mint 80%-a szláv anyanyelvű (beleértve az ukránokat, oroszokat és főleg a lakosság nagyobb részét adó ruszinokat). Nem valószínű, hogy ők támogatnák a revíziós álmaitokat.

2022. márc. 18. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

#8.: a ruszinok inkább tartoznának a NATO és EU tag Magyarországhoz, mint a csóróságát a vadnacionalizmussal ellensúlyozó Ukrajnához.

Persze úgy látszik, a Föld ezen szegletén vajmi keveset számít az emberek, azon belül is a magyarok önrendelkezése, úgyhogy felőlem szavazás nélkül is visszacsatolhatnák hozzánk.

Neked egyébként milyen álmaid vannak? Románia a Tiszáig ér?

2022. márc. 18. 20:21
 10/10 anonim ***** válasza:
Még bele is szálltam volna egy intelligens vitába, ha az utolsó mondatod nem írod le. De nyilván egyből feltételezel valami olyan álláspontot, ami nincs. Szóval inkább kihagyom.
2022. márc. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!