Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha Kijevben élnél, elmenekülté...

Isti22 kérdése:

Ha Kijevben élnél, elmenekültél volna reggel azonnal vagy kivárnál még?

Figyelt kérdés
2022. febr. 24. 12:20
A kérdező szavazást indított:
Nem kockáztatnék, azonnal irány külföld
Leutaznék vidékre, nyugisabb környékre
Egyelőre maradnék, hátha hamar lecseng
22 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
98%
Egyből indulnék valamelyik civilizált nyugati társadalomba. Egy percig sem maradnék keleti területen.
2022. febr. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
98%
Kint él egy nagyon kedves ukrán barátom, aki orvosnak tanul. Németül szoktunk beszélni, én Németországban élek, ő pedig szintén ide szeretett volna költözni, miután befejezi a tanulmányait. Azt mondja, megtiltották a katonakorú embereknek Ukrajna elhagyását, úgyhogy el sem tud menekülni :(
2022. febr. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én menekülnék, nekem már az is tervben van, hogy irány külföld amerika.. egész családnak megvan az útlevél, minden iskolai papírunk összekészítve. pénz kivéve! Kettő börönd alapvető ruhákkal is megvan, ha azonnal lépni kellene.

Nem fogunk itt maradni az biztos.

A gyerekem tegnap úgy jött haza az iskolából, hogy itt mikor lesz háború?

2022. febr. 24. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

3-as!

Amerika? Szerinted biztonságos lesz Amerikába utaznod, ha elmérgesedik a helyzet? Az oroszok mellett a kínaiak is támadnák az USA-t ilyen esetben. Ha már menekülni akarsz, akkor valamelyik déli országba lenne célszerű. Pl. Új-Zéland, Argentína, Chile, Dél-Afrika stb.

2022. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

4 - Ha annyira elmérgesedik a helyzet, akkor csak egy másik bolygón lenne biztonságban az ember, vagy az óceán mélyén...

A mai világháború atomháború lenne, ami elől nem igazán lehet elbújni.

2022. febr. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös!

Nukleáris háború esetén tény, hogy délre kell vonulni. Kevesebb "fontosabb" ország van ott, nincs annyi nagyhatalom. Az sem mellékes szempont, hogy nukleáris tél esetén nyilván eléggé hideg lenne ott is, de nem annyira, mint az északi régiókban. Ha lesz valaha nukleáris háború akkor az egyenlítő felett mindenki meghal, de az egyenlítő alatti térségből lesznek túlélők. Az más kérdés, hogy akarna-e egyáltalán valaki olyan világban élni.

2022. febr. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Már tegnap elindultam volna.
2022. febr. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már 16-án a korábban jelzett dátumra elmenekültem volna. Egyáltalán ki maradt ott mostanáig?
2022. febr. 24. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!