Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Miért is van ez az egész...

Miért is van ez az egész ukrán dolog?

Figyelt kérdés

Annyira nem érdekel a politika meg ilyesmi, de tegnap már mindenhonnan ez jött, hogy oroszok ukrajnában háborúznak.


Miért is megy az egész röviden? Valami nyersanyag, vagy ilyesmi, vagy mi az egész célja, vagy oka?



2022. febr. 23. 00:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%
A pontos motivációk nem ismertek kérdező. Van ilyen és olyan interpretálás is, oldaltól függően. A pontos motivációkat senki sem ismeri, azon kívül, hogy Putin eléggé súlyos pszichés zavartnak tűnik manapság.
2022. febr. 23. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2022. febr. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
94%

Ha engem kérdezel az a helyzet, hogy Putin sarokba szorítva érzi magát amiatt, hogy a NATO terjeszkedik. Mivel Ukrajna is szeretne nyugatra nézni, a kis diktátor kellemetlenül érezné magát amiatt, hogy nyugatról a picsájában vannak, modern rakéta elhárító rendszerekkel. Nos, az olyan diktátorok, mint Putin is mindig attól félnek, hogy elakarják tüntetni. Az ilyeneknek az egyetlen módja arra, hogy a paranoiájukat csillapítsák az az, ha biztosak abban, hogy ugyan akkorát tudnak ütni, mint amekkorát kapni.


De Putin nem tud elhárító rendszert építeni az amerikaiak köré, viszont úgy tűnik, hogy fordítva ez a helyzet nem igaz. Ezért megy, és Ukrajnán veri el a port, megmutatva, hogy a régi szovjet érdekeltségek még mindig ők hozzájuk tartoznak. Remélhetőleg nincsenek további lázálmai, mert hamar a seggében találja a NATO-t, amivel már nem érdemes szórakozni. Egyéb megérzéseim arról is vannak, hogy a ruszkik és a kínaiak is tudják, hogy, bár felfelé jön a gazdaságuk, még mindig a nyugat fogyasztására vannak utalja (ruszki export kínába, kína export nyugatra, kaja import nyugatról lánc), így voltaképp szépen lassan kénytelen Putin további erőforrások után nézni, másképp a növekedés súlyosan sérülékeny. Márpedig az orosz gazdaságnak növekednie kell, és nagyon nagy ütemben, mert Kína is lassan fenyegetés lesz a számára, nem mellesleg a nép közben éhezik. Persze erről keveset hallani, mert az is olyan nyitott, demokratikus, független és objektív újságírástól terhelt, mint pl. Kína, vagy Észak-Korea.

2022. febr. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

Na persze,a NATO akiket elporolt pár szakállas kecskepásztor.


Biztos fél Putyin...

2022. febr. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
56%
Úristen 17, az egy proxyháború volt.
2022. febr. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
75%
Majd, ha a ruszki haverjaidnak futja egy rendes 5. genes vadászgépre, akkor lehet róluk ellenfélként beszélni, semmiben sem képes a nyugat ellen felvenni a harcot. Még emberszámban sem.
2022. febr. 23. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 lencsefőzelék ***** válasza:
73%

[link]


Ezzel elérkeztünk Ukrajna témájához. A múlt hétvégén magas rangú Rothschild és Rockefeller szolgák gyűltek össze Berlinben, hogy a csődre adott válaszként a háború dobját verjék. Ezek közé a szolgák közé tartozik Kamala Harris amerikai alelnök, Antonio Guterres, az ENSZ vezetője, Ursula von der Leyen, az EU Bizottság vezetője, Jens Stoltenberg, a NATO vezetője és Volodimir Zelenszkij ukrán elnök.


Szergej Lavrov orosz külügyminiszter megjegyzi, hogy Albánia, Koszovó, Bosznia-Hercegovina "zsoldosokat" küld Ukrajnába harcolni,

[link]


A Rothschildoknak és Rockefellereknek azonban azért van szükségük albán zsoldosokra, mert a rendes amerikai csapatok nem fognak háborút indítani Oroszország ellen, hogy megmentsék az FRB-t a csődtől.


Egy CIA-forrás megjegyzi, hogy "Miközben az Egyesült Államok és a britek az egész világot meggyőzik Oroszország ukrajnai inváziójáról... ugyanennek az Oroszországnak a védelmi minisztere Szíriába utazott, hogy ellenőrizze a csendes-óceáni, északi és fekete-tengeri flották gyakorlatát a Földközi-tengeren". "Oroszország a NATO-val való katonai konfrontáció esetén használni fogja a Szíriában lévő stratégiai létesítményeit" - erősíti meg a Tass hivatalos hírügynökség. [link]


[link]

Én úgy tudom, hogy Vlagyimir Putyin egy avatár, aki az orosz népet és az orosz ortodox egyházat képviseli. A leghatalmasabb valódi személy Oroszországban valószínűleg Szergej Lavrov külügyminiszter.

Oroszországnak be kellene vonulnia Ukrajnába, hogy eltávolítsa az ottani bűnözőket, akiknek pénzmosási műveletei tartják életben a hamis Joe Biden-rezsimet. Oroszországnak Franciaországba is be kellene mennie, és eltávolítani a Rothschild-bábu Macront is, úgy gondolom.

Úgy tudom, hogy az MI6 és a Pentagon főnökei nem avatkoznának bele egy ilyen lépésbe, mert ez szükséges a bolygó felszabadításához.

2022. febr. 23. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
34%
kemény kis konteokat küldtél ide főzelék, van még? szeretek röhögni.
2022. febr. 23. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. febr. 23. 02:02
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha érdekel a téma, érdemes utána olvasni, mert elég komplikált röviden nem könnyű megválaszolni..


Röviden.

Az ukrán terület jelentős része a történelem során állandó marakodások színtere, lengyelek, lettek, kozákok, tatárok, törökök, és természetesen az oroszok között mentek a civakodások.


1475-ben az Oszmán Birodalom szultánja, II. Bajezid uralma alá hajtotta a Krími Tatár Kánságot, annak seregei a törököket segítették a háborúkban

.

1568-tól egészen az I. világháborúig sorozatosan háborúzott Oroszország az Oszmán Birodalom ellen a Kaukázus, és a Balkán közötti területekért, a Fekete tenger ellenőrzéséért.

Érdemes megjegyezni, hogy ezekben a harcokban az angolok, franciák a törököket támogatták, már akkor sem állt érdekükben az oroszok megerősítése.

A Krím félsziget ezen a háborúk során lesz az orosz birodalomé, tehát nem Ukrajnáé, olyan állam nincs.


1917 - forralom, polgárháború az orosz birodalom országaiban, 1922-ben megalakul a Szovjetunió, tagjai, az Oroszországi SZSZSZK, a Belorusz SZSZK, az Ukrán SZSZK és a Kaukázusontúli SZSZSZK.

Az Ukrán SZSZK-ról röviden annyit, hogy a Krím félsziget nem része, Fővárosa Harkov (1934-től lesz Kijev), és a Magyaroszágtól elcsatolt Kárpátalja is Csehszlovákia része, 1945 után kerül a Szovjetunóhoz, jogilag Ukrajna nem kapott magyar területeket.

Az orosz-ukrán konfliktusban ennek nincs jelentősége.


1954 - A Szovjetunó vezére Hruscsov az Ukrán tagköztársaságnak "adományozza" a Krím félszigetet.

Ekkor ennek sincs jelentősége, mert a terület a Szovjetunión belül van.

Jegyezzük meg azt is, hogy Hruscsov ukrán, szűkebb hazájának adományozott egy orosz területet - ebből lettek a jelenlegi problémák.


1991 - szétesik a Szovjetunió, létrejön egy sokkal lazább államszövetség (Független Államok Közössége)

A Krím félsziget addigra fontos katonai bázis, többek között mélytengeri hadi kikötővel, ami ráadásul télen is jégmentes.

Valószínűleg ott hibáztak az oroszok, hogy a Krímet akkor nem kérték vissza, az eufóriában lévő ukránok talán el is fogadják (többségében oroszok élnek ott, fontos hadi bázisa az oroszoknak, a szétváláskor Hruscsov adománya már jelentőségteljes)

Oroszország együttműködési szerződést ír alá Ukrajnával a Krím használatáról, Kazahsztánnal pedig a bajkonuri űrközpont használatáról.


Az orosz-Ukrán konfliktus forrása a Krím félsziget.

Ukrajna a szabadságával nem tudott mit kezdeni, a gazdasága működésképtelen, minden szinten erős a korrupció, totális a káosz, az ország a titkosszolgálatok játszótere lett.

Az természetes, hogy konkrétan nem lehet tudni, hogy ezek a titkosszolgálatok mit ügyködnek, bár az eredmények olykor elég jól érzékelhetőek, máskor meg lehet valójában az ukrán vezetés önszántából lépett merészet.

A lényeg az, hogy az ukránok ilyen-olyan módon elkezdték akadályozni az oroszok hadikikötő használatát, s azzal elég nyomós okot adtak Putyinnak a terület megszállására, s egyértelműen kijelentette, hogy a visszaadásáról tárgyalni sem hajlandó, az orosz terület (2014).


A Donbasról eddig nem szóltam, az valóban Ukrán terület, ahol többségében oroszok élnek (ami szintén a Szovjetunióig vissza vezethető, hogy miért).

Arról a területről sokáig azt hangoztatta Putyin, hogy egyezzenek meg az érintettek... megegyezés nem volt, sőt még tárgyalások sem.

Az, hogy oda bevonultak az oroszok, egyértelműen agresszív fellépés egy független ország ellen.

2022. febr. 23. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!