Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Ha oroszország megtámadja...

Ha oroszország megtámadja ukrajnát, tényleg kirörne a harmadik világháború?

Figyelt kérdés

2022. febr. 14. 16:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Hüye vadj es unyalmas (langv vajling and yu're bored)
2022. febr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

#9 " Egy chip gyártásához kellenek különböző engedélyek. "

Már bocsi, de Oroszországban egy orosz gyártáshoz csakis orosz engedélyek kellenek és azt tuti megkapják.

Most arról van szó, hogyha a mostani nyugati beszállítók nem visznek oda terméket, akkor mihez kezdenek. Azt kezdik - amit előttem már más leírt - hogy a saját termelést indítanak be.

És ne hidd, hogy nem toporognak ott a kínai és egyéb távolkeleti gyártók, hogy eladhassák az oroszoknak a termékeiket még akár úgy is ha a gyártást teszik nekik lehetővé. A szankciókról már bebizonyosodott, hogy egy olyan országnál semmit sem érnek, ami könnyedén talál magának valaki mást akitől vásárolhat vagy éppen mivel a nyersanyag amúgy is náluk van, ne építhetnék ki a saját gyártásukat.

2022. febr. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

#12 Már bocsi de ez nem így van. Kínának sincsen annyira nagy cége ilyen téren. Ez a v10 legnagyobb félvezető gyártó cég: Intel, TSMC, Qualcomm,Broadcom, Micron Technology, Texas Instruments, ASE Group, NVIDIA, Samsung Electronics, SK Hynix Inc Kínában sok gyár van de nem Kínai cégek vannak. Ha megnézed a Kínai telefonokat és számítógépeket tele vannak nyugati technológiával akár a Proci a ram meg bármi. Az Amerikai kormány meg ezeknek megtilthatja a kereskedést ,ha úgy adódik. Ilyen termelési kapacitást ki építeni meg nem könnyű dolog ezek évek főleg a fejlesztés miatt. Kína is most ől bele 100 milliárdokat a saját szektorának a megteremtésére mert gyakorlatilag ezen a területen bérgyártók (Meg mert viszik el ezeket a cégeket Kínából)

Meg azért van egy olyan dolog , hogy szellemi jog és tulajdon szabadalom és egyebek amik az elektronika terén gyakorlatilag nyugati kézben vannak.


[link]

2022. febr. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

#13 Nem érted a lényeget. Külömbség van ha valaki nagyban akar gyártani és a nemzetközi piacot célozza meg, meg a között ha nagyon kell valami és nincs más lehetősége mint elkezdi gyártani a terméket.


Magyarra fordítva attól hogy jelenleg nem foglalkozik ezzel az nem jelenti azt hogy a jövőben ez ne változhatna. Például Lítiummal is jelenleg gyakorlatilag csak Kína foglalkozik, viszont a németek alatt is van de nem foglalkoznak vele még. Ha kínától nem fognak kapni akkor biztosan nekiálnak kitermelni

2022. febr. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 MDaniel98 ***** válasza:
64%
Nem, Ukrajna nem ér annyit, hogy bárkinek háborúzni támadjon kedve érte.
2022. febr. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#14 De pontosan értem. Nem egyszerűen kivitelezhető. Ha kell elektronika akkor gyorsan kell. Kell gyárat építeni kellenek gépek amik nagy mennyiségben gyártják ezeket a termékeket. Ezeknek a gépeknek is nagy része nyugati vagy Japán márka. Fel kell futtatni a gyártást. Kellenek kész tervek , hogy az adott elektronikát mivel helyetesíted, kellenek szoftverek is. Ez mind idő és pénz. Pénzből meg az oroszok nincsenek annyira eleresztve. Főleg ilyen vállalkozásokra.
2022. febr. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!