Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A franciák elődeiknek tekintik...

A franciák elődeiknek tekintik a frankokat?

Figyelt kérdés
Tehát a Frank birodalom jogutódja Franciaország?

2022. febr. 14. 08:55
1 2
 1/11 MDaniel98 ***** válasza:
Hogy jogutódja-e, azt nem tudom, de szinte biztos vagyok benne, hogy történelemórán tanítják.
2022. febr. 14. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 sörpocak ***** válasza:
Biztos, hogy nem jogutódja.
2022. febr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Annyit hogy volt egy Frank birodalom Nagy Károllyal az élen, harcolt az arabokkal és az avarokkal. Még annyit hogy Franciaország területén volt a központ ami később nyugati Frank királyság néven futott tovább. A frankok germán eredetű nép voltak, a franciák viszont latinok (pontosabban a nyelv). Hogy mi az identitásuk azt nem tudom... Ezért is tettem fel a kérdést.
2022. febr. 14. 09:06
 4/11 A kérdező kommentje:
És elődeiknek tekintik?
2022. febr. 14. 09:07
 5/11 sörpocak ***** válasza:
Ha itt nem kapsz választ, akkor szerintem menj fel a Redditre. Ott nagyobb az esély, hogy franciák, vagy francia származású amerikaiak válaszoljanak neked.
2022. febr. 14. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2022. febr. 14. 09:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Csak nagyon kis mértékben, a frank királyok miatt.

Igazi elődjeiknek a gallokat tekintik (a gall kakas most is egyik jelképük), és erre büszkék is.

Ugyanakkor a nyelvük kb. 90%-ban latin eredetű, és ezt sem tagadják, sőt!

De ahány tájegység, annyi eredet.

A bretonoknál a kelta, délnyugaton a provenszál, Elzászban (érthetően) a német stb.

2022. febr. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Meg ott az okszitan, vagy az is a provenszálhoz tartozik?
2022. febr. 15. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem.

Az okcitán ("oc") dialektust Franciaország délnyugati részén beszélik, pl. Montpellierben.

Ezzel szemben az "oil" északi tájnyelv.

De az északiak nagy része (ma már inkább csak az idősebbek) az ú.n. "sti" vagy "snord" néha elég érthetetlen tájszólása, Lille, Armentières stb. városaival a középpontban.

2022. febr. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nah bocsi de akkor nem azt akartad írni hogy a provenszáli nyelvet Franciaország dél keleti területein beszélik?!
2022. febr. 15. 17:08
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!