Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Kínának mi a véleménye a...

Kínának mi a véleménye a mostani ukrán válságról? Teljesen orosz pártiak vagy semlegessek?

Figyelt kérdés
Tudom Kína sose avatkozott be a Kelet európai dolgokba. kicsit óvatosak ebben a térségben de mint jövendő szuperhatalom érdekes lehet mit gondolnak kelet Európa jövőjéről.

2022. febr. 13. 19:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Kína mindenben a saját érdekeit nézi ( ki hinné ). Ha tud profitálni a helyzetből akkor nem fogja nyíltan elítélni a dolgokat ( bár szerintem akkor sem, ha nem tud ).
2022. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem túl távol vannak hogy érdekelje ez őket. Bár az usa is így lenne....
2022. febr. 13. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Semmi. Gondolom minimálisan támogatják az Orosz oldalt, de ennyi. Nincsenek olyan nagymértékben közvetlen érdekeik a térségben, max a kereskedelemben, az meg akkor a legjobb, ha nem szól bele semmibe
2022. febr. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
20%
Nyíltan kijelentette a kínai külügy, hogy az oroszok oldalán állnak, és felszólították az amerikaiakat, hogy fejezzék be az ukrán helyzetet. De Kínának jó lenne, ha az amerikaiak lekötnék magukat Ukrajnában Tajvan miatt.
2022. febr. 13. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Viszont Kínának az is teljesen jó, hogy az amerikaiak lekötik az oroszokat ebben az amúgy sem rózsás gazdasági helyzetben, ami gazdaságilag annyira meggyengíti az északi szomszédokat, hogy ők maradnak egyedüliként a távol-kelet urai :D
2022. febr. 13. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#5

Persze. Itt most komolyan külpolitikai ármánykodások mennek, de a hivatalos verzió szerint jelenleg Kína az oroszokat támogatja.

2022. febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
26%
Kína Oroszországot támogatja. Szerintük az oroszoknak Ukrajna olyan, mint Kínának Tajvan.
2022. febr. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hivatalosan azt gyanítom, hogy Kína Oroszországot támogatja ebben a konfliktusban, már csak azért is, mert az amcsikkal szemben történik a konfliktus, de én is úgy látom, hogy ez mindenképpen jó Kínának, mindegy mi történik.
2022. febr. 14. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves 7-es! Hogyan lehetne egy összeszedett, gazdaságialag oké országot egy tökkorrupt, semmilyesincs országhoz hasonlítani? A két plátói szerelem teljessen más alapokon nyugszik.


A kérdezőnek: "ellenségünk ellensége a barátunk" tézis alapján támogató csak Putinnal PRC. A be nem avatkozás vélelme Eu-s dolgokba pedig nagy fokú tájékozatlanságra utal. Még a ferencvárosi utcaneveket is bírálják, követelve az átnevezést. Vasútvonal, diákváros... szerinted mi van?

2022. febr. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Kína szuperhatalom lesz és mint ilyen globálisan beleszolhat majd mindenbe mint ahogy az USA teszi sokszor teljesen jogszerűtlenul.


Pl azt nem értem a Swift nemzetközi fizetési rendszerről egyoldalúan hogy dönthet az USA hogy bárkit lecsatlakoztatt?


Oroszokat ezzel fenyegeti.

Afganisztánban a tálib uralom után még is csinálta.


Mi jogon irányít egy nemzetközi rendszert egyedül?

2022. febr. 14. 10:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!