Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az USA vagy Oroszország akar...

Az USA vagy Oroszország akar igazán háborút Ukarjnában?

Figyelt kérdés
Én úgy látom az USA. Folyatosan tesz provokatív nyilatkozatokat és hangoztatja hogy bármikor megindulhat az orosz hadsereg, de semmi nem látszik ebből az orosz oldalon. Teljesen jogosnak tarom Putyin nyilatkzatát is. Azt kérdezte az USA mit tenne ha Oroszország rakétákat telepítene Mexikóba vagy Kanadába? A NATO az ami terjeszkedik nem Oroszország. A Szovjetúnió felbomlásakor annak idején meg lett igérve hogy a NATO nem fog tovább terjeszkedni de nem tartották be.

2022. febr. 13. 09:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%
Az USA jobban akarja
2022. febr. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
Egyik sem akar igazán.
2022. febr. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Az usa akarja szerintem. Gazdasága, dollárja a padlón. Jó messze van, szokásukhoz híven, az amerikai földtől. Ezért távoztak oly hirtelen afganisztánból, mert már ez volt napirenden. A fegyverbiznisz, a háború felpörgetné az usa gazdaságát. Rádásul eddig minden nagyobb balhéban benne voltak nyakig 45 után.
2022. febr. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
66%

Nem az USA sorakoztatt fel katonákat az ukrán határnál.

Az oroszok kemenykednek Ukrajnával szemben, de ha már USA visszaszól akkor Putyin már nem akar háborút.

Az már más kérdés, hogy USAnak is van olyan nyilatkozatai ami egyértelműen provokatív.

2022. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es, a ruszkikat nyugatról körbeveszi az usa, meg a nato, szerintem ez könnyen belátható. Térképeken megnézhető, hogy hol vannak az amerikaai csapásmérő és elhátító rendszerek. Az usa/nato most ukrajnába is szeretne ilyesmit telepíteni, ill az ukránok szeretnének nato tagok lenni. Ezt a ruszkik fenyegetésnek érzik. Pont mint a kubai rakétaválságot az usa. Az usa sem örült, hogy néhány kilométerre szovjet atomtöltetek vannak akkoriban. A ruszkiknak miért kéne ennek örülni? Nem tudom, érted ezt nagyjából?
2022. febr. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

" Térképeken megnézhető, hogy hol vannak az amerikaai csapásmérő és elhátító rendszerek."


Na mutasd meg nekünk azt a térképet, ahol ott vannak a nyugati csapármérő rendszerek.


"Az usa sem örült, hogy néhány kilométerre szovjet atomtöltetek vannak akkoriban. A ruszkiknak miért kéne ennek örülni?"


Hol vannak az oroszoktól néhány kilométerre nukleáris töltetek? :D


Elő az infót, engem tényleg érdekel :D

2022. febr. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kezdetnek nézd meg azt a 2015-ös cikket. Ebben van egy térkép is, az akkori állapotról. Ebből láthatod, akár még te is, hogy a szituáció, ami most van, nem tegnap alakult ki😂.
2022. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ja bocs. A link lemaradt.

[link]

2022. febr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%

Ebben a 2015-ös cikkben nem szepelnek új csapásmérő rendszerek amik az oroszokat fenyegetnék. A nukleáris arzenál ugyanott van ahol már 50 éve is volt. A cikkben van egy hiba, ami már itt is többször eléfordult az oldalon az elmúlt években:


"ráadásul a Romániába (Deveselu) és Lengyelországba (Redzikowo) telepítendő AEGIS Ashore létesítmények az SM–3-as ellenrakéták mellett perspektivikusan támadó fegyverekkel, azaz Tomahawk robotrepülőgépekkel is felszerelhetők."


Az Aegis Ashore nem szerelhető fel Tomahawkkal, nem alkalmas a platform Tomahawk indításra és teljesen értelmetlen is lenne, mivel Redzikowo közvetlenül a Balti-tenger partján fekszik (20km-re a parttól) és a Balti-tengerről ugyanúgy indíthatók Tomahawk rakéták hajókról vagy tengeralattjáróról sokkal jobb helyről :D


Szóval semmi extra a korábbiakhoz képest :)

2022. febr. 13. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 MDaniel98 ***** válasza:
66%
Szerintem is inkább az USA mint Oroszország.
2022. febr. 13. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!