Tényleg háború fog kitörni Oroszország és Ukrajna között?
1-es, az USA mindig ezt csinálta, uszított, szított, gerjesztett idegen területeken, amióta világ a világ.
Ha idősebb vagy már esetleg, emlékezz: Irak-Irán, Szomália-Etiópia, a délszláv válságban is vastagon benne voltak.
Rohandt szarkeverő bagázs. Olvastam, hogy Afganisztánból is azért volt olyan sürgős kivonulniuk, mert már akkor erre az ukrajnai dologra készültek.
Arra mindig vigyáznak, hogy ne az ő országukban legyen a ribillió, ők csak röhögnek a markukba.
[ma 11:13]: Még egyszer, nem általános geopolitikai ítéletet mondtam. A feltett kérdés arról szólt, hogy tényleg ki fog-e törni a háború, aztán már az első adott válasz elkezdett amerikázni, hogy ezt a háborút a Fehér Házból jobban akarják, mint Putyin. Erre írtam le, persze szebb szavakkal, de mostanra már fogy a türelmem, hogy ez egy baromság. Ha Putyin ezt kevésbé akarja a Fehér Háznál, szépen vonuljon el a határtól, és nem lesz orosz-ukrán háború. Ez ennyire egyszerű.
Te kezdtél el rakétaválságozni, most már hozod a geopolitikát is.
De ha már geopolitika, akkor egy kicsit hadd fejtegessem azt is. Oroszországnak a következő a nagy szívás. Vannak világbirodalmi törekvései, és az USA-nak is vannak világbirodalmi törekvései. (Meg még Kínának is vannak világbirodalmi törekvései, ráadásul az nagyon más mentalitás, onnan nézve az amerikai és az orosz egyformán "western civilization". Fejlettsége és gazdagsága alapján az EU lehetne egy negyedik jelölt, de az EU-nak nincs világbirodalmi ambíciója, katonailag pedig szépen elvan az USA védelmében.) Namármost a világ hamarosan 8 milliárd ember, az USA 330 millió, Oroszország 150 millió sincs, világbirodalom bármelyik részről csak érdekszférákon keresztül valósulhat meg (és az USA-nak az EU helyből egy piszok fejlett, piszok gazdag, félmilliárdos csapattárs). Tehát van két ellenérdekelt fél, akik szeretnék építeni az érdekszférájukat. És akkor most jön a bibi: az orosz érdekszférába önszántukból nem akarnak népek tartozni, az amerikaiba pedig igen. Felsoroltál itt 9 Oroszországhoz közel fekvő államot, mind önként és vígan dalolva (mi konkrétan népszavazással, most lusta vagyok utánanézni, de szerintem sokan mások is) léptek be a NATO-ba, a Baltikum egyenesen az orosz fenyegetettség elleni biztosítékként. Folyik most egy verseny Ukrajnáért, és azt látjuk, hogy NATO-csapatok nem állnak ukrajnai invázióra készen a magyar, a szlovák és a lengyel határnál. Ukrajna közeledik a NATO-hoz magától is, Oroszországnak muszáj izmoznia. És izmozik is, talán most ebben a lokális konfliktusban sikeres is lesz vele, talán nem, majd elválik.
Hosszú távon nyilván nem lesz sikeres, mert csak az az érdekszféra tud fennmaradni, amibe buli beletartozni, a Szovjetunió felbomlásakor a keleti blokk azonnal szétesett, mert már azelőtt is csak a kényszer tartotta össze. Értem Putyin ambícióit, hogy a szovjet nagyságot szeretné visszanyerni, de az erőszak és kényszer nem szül tartós birodalmakat. Meg kellett volna tanulnia a történelemből, hogy amikor a Szovjetunió már nem tudta a kényszert fenntartani, akkor az érdekszférája azonnal szétesett, ellenben az USA-ban elnökváltáskor időnként komoly külpolitikai változások vannak, az érdekszféra mégis marad.
Mellesleg a felsorolt országok mindegyike bő 15 éve NATO-tag, és Oroszországot még a világon semmilyen atrocitás nem érte a részükről, az USA se használta őket felvonulási terepként egy Oroszország elleni csapáshoz. Hogy Oroszország a saját biztonságát akarja szavatolni, üres locsogás. Putyin küzd Ukrajnáért a geopolitikai térben, Ukrajna magától inkább nyugatra akar orientálódni, Putyin ezért durvább eszközöket vet be, és melléteszi dumának, hogy mindez Oroszország megvédéséért van. Üres locsogás.
"Nem. Oroszország annyira fogja megtámadni Ukrajnát, amennyire Irakban tömegpusztító fegyverek voltak."
Így van. De az USA mindent meg fog tenni, mert szüksége van erre a háborúra, mint a falat kenyérre.
Majd bevet idegen zsoldosokat, provokátorokat, aztán elég lesz egy fegyvernek eldördülnie, és már áll is a bál. (Kijevben mi volt 2014-ben?)
Igen. Volt egy ígéret, hogy a volt tagköztársaságokba nem telepít rakétákat a NATO.
Ehhez képest Oroszországot elég jól körberakták. Ő pedig nézze tátott szájjal...
12-es, légyszíves ne ijesztgess ikyenekkek, hogy elfigy a türelmed, én sem ijesztgetlek téged.
Szerintem risszul látod ezt és nem is jó oldalról közelíted ezt.
2017-ben, vagy talán előtte is (most nem emlékszem pontosan) már kitárgyalták, hogy oroszországot hogyan lehet nukleáris csapással térdre kényszeríteni úgy, hogy ne tudjon válaszcsapást indítani. Konszenzusra jutottak, hogy lehetséges, mindössze 15 percre van szükség. Viszont közben az oroszok is kifejlesztettek új fegyvereket és elhárító rendszereket ezért az idő, amire szükség van lecsökkent 5-7 percre. Az usa legmodernebb csapásmérő és elhárító rendszereit le kellett telepíteni oroszország köré, a lehető legközelebb. Ebbe a sorba illeszkedik ukrajna is. Nyugatról szinte már teljes a zárlat oroszország felé. Szerintem ahogy amerikában úgy ítélik, hogy teljesültek a feltételek egy "megelőző" csapáshoz, az usa megtámadja oroszországot. Ez a magánvéleményem.
[ma 12:27]: Nem ijesztgetlek, csak magyarázkodom, hogy miért válik a nyelvezetem egyre kevésbé kifinomulttá.
De akkor öntsünk tiszta vizet a pohárba! Szerintem ha Oroszország e nagy felvonulás után valóban megtámadja Ukrajnát, az elsősorban Oroszország (illetve az orosz döntéshozók) felelőssége. Szerinted ha Oroszország e nagy felvonulás után valóban megtámadja Ukrajnát, az elsősorban kinek a felelőssége lesz?
("Szerintem ahogy amerikában úgy ítélik, hogy teljesültek a feltételek egy "megelőző" csapáshoz, az usa megtámadja oroszországot."
- Ez egészen borzalmas lenne, több millió ember halna meg, de én egyelőre nem tartok tőle. Szerintem védi a világot a kölcsönös elrettentés elve, és ez még jó darabig így is marad. Nem ismerem a modern haditechnika finomságait, de szerintem még a leghatékonyabb hadseregek se tudnak jól védekezni nukleáris támadások ellen. Az elmúlt egy-két évtized nagy fejleménye a digitális hadviselés, az is olyan, hogy könnyű és olcsó brutális, emberéletekben is mérhető károkat okozni, védekezni ellene pedig bonyolult és költséges. Szóval nem hiszem, hogy a kölcsönös elrettentés paradigmája megbukott volna, és ez így marad akkor is, ha Oroszország minden szomszédja rogyásig lesz rakva NATO-fegyverekkel.)
16-os, én úgy olvastam régebben, hogy ez már el van döntve. Ha 5-7 percig megtudják akadályozni, hogy oroszország ellencsapást mérjen a támadókra, megteszik. Ez régebben 15 perc volt. A haditechnikát nyilván nem ismerjük, mindkét oldalt érhetik meglepetések. Ha történelemre vissza tekintesz, az ember élet sisem tartozott az elsődleges szempontok közé, rádásul a média és a tömegtájékoztatás a világ nagyrészén usa kézben van, tehát biztos hogy a hivatalos narratíva szerint nem ők lennének a hibásak.
Ezer éve olvasok már geoplitikai cikkeket, sajnos mostanra kezd össze állni a kép. Most kezdenek értelmet nyerni azok a hírek, cikkek, amiket akkor nem tudtam hova tenni.
Szerintem vagy kiprovokálnak egy orosz aggressziót és válaszcsapást mérnek, vagy mérlegelés után megtámadják oroszországot. Remélem tévedek.
[ma 13:40]: A kérdésre nem válaszoltál. Ha holnap, holnapután, vagy egy hét múlva megindul az orosz hadsereg Ukrajnába, akkor annak ki lesz az elsődleges felelőse szerinted? Oroszország, mert megtámadta Ukrajnát, vagy az USA, mert ha öt év múlva Ukrajna NATO-tag esetleg lesz, akkor utána az USA telepíthet fegyverzetet Ukrajnába, ami potenciálisan fenyegetést jelent Oroszországra?
Továbbá azt sem értem, hogy miért akarna az USA kiprovokálni egy orosz támadást. Ha most minden marad szépen nyugiba', az nekik jó. Oroszország haderői ott állnak az ukrán határon, Ukrajna szépen nyugiba' integrálódik a nyugat felé, EU, NATO, és egy-két évtizeden belül lehet is telepíteni a Moszkvára irányított atomfegyvereket Ukrajnába. Ha Oroszország megindul, megszállja Ukrajnát, bekebelezi vagy bábkormányt tud odaültetni, akkor ez biztos nem lesz. Miért állna érdekében az USA-nak kiprovokálni egy orosz támadást, amikor a dolgok békés menete nekik dolgozik, hiszen, mint azt fent leírtam (és te se ellenkeztél, tehát, gondolom, elfogadod), Ukrajna magától inkább nyugat felé húzna?
Ha itt az oroszok támadni fognak, akkor azt azért teszik, mert Putyin úgy döntött. Az USA-nak nem áll érdekében háborút provokálni.
"Továbbá azt sem értem, hogy miért akarna az USA kiprovokálni egy orosz támadást."
Mert a világkormánynak böki a csőrét, hogy Oroszország még nincs az ő zsebükben, de jobban venné ki magát, ha Putyint állíthatnák be agresszornak.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!