Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » A hidegháborúban miért hitték...

A hidegháborúban miért hitték azt egymásról hogy a másik támadást akar?

Figyelt kérdés

Főleg a szovejetek részéről volt az a hiedelem, hogy Amerika meg akarja őket támadni. Van aki még ma is hisz ebben.

Anno miért alakult ki ez a gondolat mindkét félben? Pedig egyiknek sem lett volna sem oka sem kedve kezdeményezni egy háborút.



2022. jan. 24. 12:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mert a hatalom azt mantrázta, azért hitték.


És a politikai rendszerek nem is csináltak titkot belőle, hogy egymást nem ellenfélnek, hanem ellenségnek tekintik.

2022. jan. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Mert a gazdaságot a fegyverkezés pörgette és kellett az indok, hogy miért költenek brutális összegeket fegyverkezésre, amikor annak jobb helye is lett volna. Meg persze azért volt valós veszélye is annak, hogy egyszer valakinél elgurul a gyógyszer. Azért a ruszki vezetők nem éppen a legintelligensebb emberkék voltak, ott fanatizmus alapján kerültek az emberek a helyükre és sokuk tanulatlan paraszt volt.
2022. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 MDaniel98 ***** válasza:
Akkoriban mindkét fél azt hitte a másikról, hogy támadni akar, nem csak a szovjetek részéről, akkor az amerikaiak is nagy hangsúlyt fektettek pl.: a testnevelésre, ha hadba kell vonulni, akkor az amerikai nép elég edzett legyen ehhez.
2022. jan. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 ronin83 válasza:
Mindkettő rettegett a másiktól. Volt is meglepetés belőle ("ezek ugyanúgy félnek tőlünk, mint mi tőlük"). A politika vastagon benne volt, sokan "éltek" a hidegháborús paranoiából, de még egy dolog, ami miatt, mondjuk úgy, nem volt nehéz rezonálni az átlagember félelmeire. A nukleáris hadviselés a kor színvonalán egy az egyben támadó volt. Igazán nem lehetett egy rakéta ellen védekezni. Még ha ki is üríted a területet, és annyi embert nem kap el, a város évtizedekre lakhatatlan lesz. Vagyis, aki először megnyomja a gombot, nyer. A nyer nyilván viszonylagos, mert válaszcsapást egy idő után tengerről is lehetett indítani, de volt olyan nyilatkozat, hogy "ha a végén egy orosz marad, és két amerikai, akkor nyertünk". Jobban belegondolva, kisebb csoda, hogy megúsztuk.
2022. jan. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!