Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Amerikától földgázt és olajat ?

Amerikától földgázt és olajat ?

Figyelt kérdés
Amerika szeretné, ha Európa tőlük venne gázt és olajat. Na most engem ennek az egésznek nem a gazdasági része érdekelne hanem az , hogy ez technológiailag megvalósítható e egyáltalán. Az EU mind a kettőből eléggé nagy mennyiséget vásárol. Ezeket Amerika letudná szállítani Európába ? Létezik erre megfelelő módszer ? Mondjuk Japánba sincsen ott semmilyen nyersanyag de mégis eltudják magukat látni
2022. jan. 24. 09:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Tankerhajokban szallitjak, a gazt cseppfolyositva - hozzateszem az oroszok is igy szallitjak es csak utana megy bele a csovekbe.
2022. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Afrikabol is tankerhajokon jon a cucc.
2022. jan. 24. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ohh azt hittem a ruszkik csak csövekben szállítják
2022. jan. 24. 09:34
 4/12 anonim ***** válasza:
60%
#3, volt róla szó, hogy az Oroszokkal szomszédos orszagokba kiépítenek csöveket, mert gazdasagosabb a szállítás, de tudtommal eddig ilyesmit nem építettek ki.
2022. jan. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
4%

Inkább amerikai, mint ruszki!


Remélhetőleg ha ez a pszichopata tényleg megindul, az összes normális ország felbontja velük a szerződést, mert valahogy szankciókat kell ennek a vad… adni.

2022. jan. 24. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj az ameriai gazzal, hogy sokkal dragabb (4x) mint az orosz. Amerikaban palaban oldott formaju gaz van - borzaszto koltseges a kitermelese.
2022. jan. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Az amerikai palagáz eleve jóval drágább + a szállítás.

Európa gázellátásának jelentős része a ruszkiktól jön csöveken.

Az amerikai palagáz másik hátránya a rétegrepesztési technológia, de ez már az ő bajuk. -Több helyen földrengéseket idézett elő.

2022. jan. 24. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Inkább amerikai, mint ruszki!"


Így hogy az oroszok is megtriplázták az árát energia válság jött létre az EU ban. Aminek következtében kohók álltak le európában stb.

Az amerikai gáz meg a mai orosz árak négyszeresébe kerülne. Képzeld el az mit csinálna. A másik kérdéses dolog hogy a szállítás egyáltalán kivitelezhető-e

2022. jan. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Amerika már most is szállít hajókon, de ez korlátozott mennyiség. És az USA-ban sok profitorientált magáncég van, nem állami vállalatok. És versenyezni kell az ázsiai piacokkal is, az amerikai cégek oda exportálnak, aki többet ad a termékért. Ezek rövid távú szerződések, az úgynevezett spot piacra, magas áron. Oroszország is végez ilyen szállításokat hajókon és vezetékeken is. Ők is piaci árat kérnek, nem adják olcsóbban, mint az amerikaiak vagy a katariak. Annyi előnyük van, hogy a vezetékes szállítás sokkal olcsóbb, mint a hajóztatás, főleg földgáznál, így magasabb árréssel, haszonkulccsal tudnak dolgozni vagy alá tudnak kínálni árakban a konkurenciának.


Ami más, az a hosszú távú szerződések. Oroszország, az ottani vállalatok (pl. Gazprom) szeret 10-15 éves szerződéseket kötni. A hosszú távú, megbízható vásárlók kapnak kedvezményt és az árak ingadozása is kisimultabb, nincsenek olyan nagy hullámok, mint az azonnali piacon (például egyik hónapban megduplázódik az ár, következőben megfeleződik).


Arról még nem hallottam, hogy európai importőrök amerikai cégekkel kötnek 10-15 éves szerződéseket, de lehet, hogy a jövőben ilyen is lesz. Logikusan nézve az amerikai palaolaj, palagáz termelőknek is érdekében állhat egy ilyen biztos üzlet lekötése. De a nagy szállítási költségek miatt nyilván ez csak akkor üzlet, ha az európaik hajlandók sokkal többet fizetni, mint a hazai, amerikai vásárlók.

Az EU viszont ellenzi a hosszú távú szerződéseket, mivel az korlátozhatja a versenyt, liberális piaci viszonyokat, aktív kereskedést.

2022. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

"Az EU viszont ellenzi a hosszú távú szerződéseket, mivel az korlátozhatja a versenyt, liberális piaci viszonyokat, aktív kereskedést."


Hát most éppen arról szól a verseny hogy a kereskedők rojtosra keresik magukat a szerencsétlen polgár meg szívbajt kap a gázszámlától. Jó is ez a szabadpiac.

2022. jan. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!