Putyin miért kezdi újra a hidegháborút?
Egyfolytában hajtogatja a "mert a Nyugat" kifejezést mint anno az elvtársai, közben háborút indított a Krímért, háborúzott Szíriában, Lukasenkát bábként mozgatja a nyugati államok ellen, most meg bevonult hogy megvédje egyik déli gyarmatát.
Miért ilyen álszent és kezdi újra a hidegháborút? Vagy ez csak aféle Stasi-kori nosztalgia nála hogy minden áron szembe a Nyugattal?
PUTYIN?????
Kivétel nélkül minden esetben csak REAGÁLT arra a sok provokációra ami történt előtte. A Krímért nem indított háborút. Akkor vonultak be és foglalták el amikor már ment a polgárháború, volt egy népszavazás a Krím elszakadásáról és sok más esemény is történt ami az ott élő OROSZOKAT fenyegette. Előtte az amerikaiak kavarták már ott egy évtizede, hitegették, csábították az ukránokat, el akarták érni hogy engedjenek fegyvereket telepíteni az orosz határ közelébe.
A többi hülyeséged is ilyen. Mi lenne ha utána néznél inkább a valóságnak?
"Mi lenne ha utána néznél inkább a valóságnak?"
Akarod mondani a hülyeségnek amit te hiszel el nem?
Na de akkor mesélj, anno a Krím lerohanásával mire reagált?
Röviden? Mert megteheti. És mert soha nem is ért véget igazán.
Nem azért lett vége, mert az oroszok nem akarták folytatni, hanem mert összeomlott a birodalmuk és gazdaságilag sem bírták. Kellett kb bő két évtízed, mire a Szovjetunió szétesése után Oroszország konszolidálódott, rendezte a belső konfliktusokat(pl csecsen háborúk), és az egykori érdekszférájának helyreállításával tud most már foglalkozni. Soha nem azért adta fel ezeket, mert fel akarta, hanem mert a belső problémáival volt elfoglalva.
#5 Kérdeztem valamit...anno a Krím lerohanásával mire reagált?
Ne tereld most a témát az arab tavaszra, nem arról van most szó, ne gyere a "mé a másik jobb?" hajtogatásával.
Valószínűleg úgy érzi az orosz vezetés, hogy az ország már elég erős ahhoz, hogy kiálljon az érdekeiért. Ahogy Putyin mondta, Oroszországnak már nincs hova visszahátrálni. Ukrajna NATO integrációját elfogadhatatlannak tartják, ezt már 2007-ben kimondták. Viszont az USA is szeretné saját befolyási övezetébe vonni Ukrajnát, ezzel fontos stratégiai előnyhöz jutna. Az EU-nak is jó lenne akadálytalanul hozzáférni az ukrán piachoz, viszont a nyugati államok a teljes jogú tagságot nem támogatják. Inkább Törökországhoz hasonló gazdasági partner, katonai szövetséges lehetne a jövőben Ukrajna a Nyugat számára. Törkországnak az előző hidegháborúban is fontos szerepe volt (atomrakétákat is telepített ide az USA, manapság is fenntartja).
Kazahsztán szorosan kötődik Oroszországhoz ma is, CSTO, Eurázsiai Unió tag. Ott nem is annyira az USA, EU a rivális hatalmi tényező kulturális, földrajzi okok miatt (Kazahsztánnak még tengerpartja sincs), hanem sokkal inkább Kína és Oroszország közötti ütközőállamról van szó. Kína is gyorsan növeli gazdasági, pénzügyi érdekeit Kazahsztánban. Mivel most Oroszország, Kína jóban van, ezért próbálják tiszteletben tartani egymás érdekeit, figyelmesebbek egymásra. Kazahsztán azért is inkább Oroszországhoz húz, mert rossz szemmel nézik, ahogy Kína elnyomja az ottani testvéri türk népeket és üldözi, próbálja beolvasztani az ujgurokat.
Putyin egy tökös vezető és megvédi oroszország érdekeit.
Ez nem tetszik másoknak. Az USA-nak tudomásul kellene venni, nem a világ ura és senki sem kérte tőle hogy globális rendőrséget játszon és ossza az észt mindenhol.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!